Jump to content
IGNORED

WC 2018 evropske kvalifikacije


levi

Recommended Posts

O kukavno fudbalstvo ugašeno....  :(

 

 

 

jedan misaoni eksperiment: jel bi menjali našu reprezentaciju za italijansku na SP?  (da ne zauzimamo mesto kvalitetnijim timovima)

Link to comment
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cash

    149

  • levi

    111

  • MiddleClass

    98

  • Lancia

    74

Top Posters In This Topic

ipak svedska-sirija, ko ce to da gleda   :(

 

a mukama nije kraj, neko ce morati da prodje u duelu danske i irske, kao i australije i hondurasa

A jos smo i mi tu...sve gore od goreg  :fantom:

Link to comment

Izbaciti sve koji su se kvalifikovali preko mrskih kvalifikacija i ubaciti one koji igraju kvalitetan fudbal koji nije mogao da dođe do izražaja zbog nepravednih pravila igre.

Link to comment

jedan misaoni eksperiment: jel bi menjali našu reprezentaciju za italijansku na SP?  (da ne zauzimamo mesto kvalitetnijim timovima)

 

Ne znam sta treba da postigne takav misaoni eksperiment jer Srbija nema nikakve veze sa Svedskom, ali da, ja bih menjao. Da se Srbija nije kvalifikovala ne bih se smorio uopste dok danas ne mogu da se pohvatam, a sinoc mi je doslo da razbijem televizor. Ali ja definitivno nisam ciljna grupa za ovo pitanje u svakom slucaju... :)

Link to comment

U svakom slucaju navijaci svedske reprezentacije se sigurno ne bi menjali niti vidim zasto bi ih bilo briga za Italiju. I isto tako navijaci svih reprezentacija i klubova u svim slucajevima.

 

Da iskoristim priliku da cestitam Svedjanima i onima koji se tako osecaju, prosli su na fer nacin i kaznili su jednog morona koji je morao biti kaznjen pre ili kasnije.

Edited by Meazza
Link to comment

Ovo nije iznenađenje ni blizu Francuske 1994 ili Holandije 2002.

 

 

 

Po trenutnom kvalitetu ekipe možda, ali u istorijskom kontekstu je daleko veće iznenađenje. Poslednji put Italijani nisu išli na SP 1958., ovo je tek treće SP na kom nema Italije. Ovo je u rangu toga da na SP ne odu Nemačka ili Brazil. Tektonski poremećaj

Link to comment

Francuzi su ispali od fenomenalne ekipe sa najboljim igracem sveta za 1994, imali su tu nesrecu da se nadju s njima u grupi. Ovi su ispali od hrkljus anonimusa.

Edited by Meazza
Link to comment

Uf, sve ga žalim.....Bio na 5 svetskih, osvojio boginju i sad plače što nije otišao na šesto. Jbg, neki ljudi ne znaju kad je dosta....  :fantom:

Moram da priznam da se slazem s tobom.

Link to comment

Ma naravno, tektonski poremećaj  :fantom:  Najbolje da Brazil, Nemačka, Italija, Engleska, Holandija, Španija, Francuska i Argentina  imaju zagarantovana mesta na Mundijalu i da ni ne igraju kvalifikacije, da bismo izbegli tektonske poremećaje i popravili balance sheet FIFE i organizatora Mundijala. Šta imaju tamo da idu nekakva Srbija, Švedska, Kolumbija, Poljska, Egipat ili Iran, koje nisu zanimljive ni sopstvenim navijačima.

 

Iskreno, ko jebe Italiju. Pratio sam ih poslednjih 5-6 utakmica, i igrali su kao golo govno - Španija ih je rutinski odrala, Albaniji i Izraelu su na jedvite jade dali po jedan gol, Makedonci im uzeli bod u Italiji, Švedskoj nisu mogli da daju gol u dve utakmice. Dali su ukupno 3 gola na 6 utakmica. I sada ih mi kao nešto žalimo, plačemo, nezamislivo je bez njih, pojedini forumaši bi razbijali sopstvene televizore zbog toga. Foliranje na kub. Bili su nekada veliki, možda će opet biti veliki (ustvari, skoro sigurno), ali trenutno su bušan kurton kome je Švedska pokazala gde mu je mesto - u drugoj klasi evropskih reprezentacija, na ivici kvalifikovanja za velika takmičenja, i nisu ni za kakvo žaljenje. Ne bi Mundijal bio bolji turnir da na njemu igra ovakva Italija. 

Link to comment

Ma naravno, tektonski poremećaj  :fantom:  Najbolje da Brazil, Nemačka, Italija, Engleska, Holandija, Španija, Francuska i Argentina  imaju zagarantovana mesta na Mundijalu i da ni ne igraju kvalifikacije, da bismo izbegli tektonske poremećaje i popravili balance sheet FIFE i organizatora Mundijala. Šta imaju tamo da idu nekakva Srbija, Švedska, Kolumbija, Poljska, Egipat ili Iran, koje nisu zanimljive ni sopstvenim navijačima.

 

 

Ovaj, ja sam sam rekao da volim da vidim da tako neki ,,teškaš" izvisi i da je dosadno da nonstop igraju isti timovi i da uvek isti budu favoriti. Ja bi bio super srećan da neka Kolumbija, Poljska ili Maroko osvoji SP (pod uslovom da to ne urade kao Grčka EP 2004., ali čak i to bi mi bilo kul s fenomenološke strane i bilo mi bi drago za njih). Ali da neodlazak Italije na SP jeste tektonski poremećaj u svetu fudbala to jeste. Kao kada bi Bajern ispao iz 1. Bundeslige ili Man U iz EPL. Ne znači da tako nešto nije zasluženo u datom trenutku, ali jednostavno jeste šok i velika promena. To je objektivno tako i nema veze s tim šta mi mislimo subjektivno da li je dobro ili loše.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...