Jump to content
IGNORED

US Open 29.8. - 11.9. 2016.


Timmy

  

31 members have voted

  1. 1. Pobednik?

    • Novak
      19
    • Marej
      4
    • neko treći
      8
  2. 2. Pobednica?

    • Serena
      15
    • Muguruza
      4
    • Halep
      1
    • neka četvrta
      11


Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    108

  • mlatko

    86

  • Jeremija

    70

  • renne

    58

Top Posters In This Topic

Kakite kolektivno, jel se seca neko od vas kada je djokovic u poslednjih 6-7 godina izgubio mec zbog prave ili navodne povrede ili grceva?

 

Straw man, al' ajde. Slicno kao i 2012 USO finale, peti set, Murray vodi 5:2 - ni tada, ni veceras, nije izdrzao bez MTO fore... Poenta zamerki je upravo taj voljni momenat, nikako sam rezultat.

Link to comment

Otisao da spavam posle treceg zajebi ovo ocu da zivim a ne da skracujem zivot za po par godina za svako finale sa Vavrinkom. Usrao Djokovic sebi priliku da stigne Federera to necemo videti.

 

Sent from my Le X620 using Tapatalk

Edited by Moća
Link to comment

uzasno los mec.

Wawrinka nije odigrao nista posebno, ali je Novak bio negledljlivo los. servis nije postojao, lagane bh je slao svuda po terenu, a nije se ni kretao bas savrseno. Wawrinka daleko od svoje igre kada je uzeo AO ili RG, ali sasvim dovoljno za ovakvog Novaka. jbg, ocigledno je NJole premoren, mentalno i fizicki, i trebace mu vremena za okrepljenje. moze sada da zajebe azijsku turneju i lepo se oporavi...

Link to comment

Ranije sam pisao, što se mene tiče Novak može u penziju slobodno. Dovoljno je uradio, i previše.

To je kad se gleda ukupno.

Ovako pojedinačno, ovo je baš razočaravajuće jbga. Žao mi je kad se baš vidi da nešto nije u redu kod njega. Prosto šteta da ovako gubi. Nije to traženje nekog svemirskog razloga, ali mora da ima nešto. Takva "mašina" neće tek tako da se "pokvari". Sad je mislim vrlo bitno kakva je pre svega stručna ekipa oko njega, da identifikuje problem i poradi na rešenju....

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Strašno loš meč za Novaka.

Procenat prvog servisa je u jednom momentu bio 46%, što je užasno loše za svakog igrača, a ne za prvog na svetu. Zatim, katastrofalna realizacija brejk lopti, valjda 3/19i prilično loše kretanje, su doveli da Vavrinka sa prosečnom igrom ( ni blizu onih igara kada je osvojio prethodna dva slema) dobije ovaj meč.

Mislim da je ovim porazom zauvek  ispuštena prilika da se  stigne Federer po broju osvojenih slemova.

 

Šta je sve u pozadini ovog slabog leta u karijeri , iako ima jedan masters, teško je reći. Da li je povreda ruke glavni faktor, ili nešto ne štima u životu, u ljudima kojima je okružen, da li se previše bavi new age budalaštinama, pa stvarno veruje da će ležeći na zemlji i grleći drveće popraviti servis?

U svakom slučaju, nešto ozbiljno nije  ok, i da li će uspeti da se izvuče iz toga  veliko je pitanje, pogotovu što postaje sve stariji, a mladi nailaze. Nije daleko dan kada će Tim ili već neki drugi teniser početi da dobijaju masterse u nizu i da počnu da osvajaju slemove.

Edited by Arkadija
Link to comment

Ako sam dobro razumeo, nije bio siguran ni da li će uopšte nastupiti na USO, a pitanje je i da li bi video finala da je stvarno imao teži žreb i da je morao sve mečeve da odigra, to sigurno nije do grljenja drveća. :)

Link to comment

To mu je sad priča... A juče je bilo - sve je u redu no worries, trebala mi masaža, vlažan vazduh...

 

Vidim Vavrinka se zahvaljuje Novaku, "što je tu gde jeste..." ...i treba. Spomenik da mu digne [emoji38]

 

Sent from my SM-N910C

Link to comment
U svakom slučaju, nešto ozbiljno nije  ok, i da li će uspeti da se izvuče iz toga  veliko je pitanje, pogotovu što postaje sve stariji, a mladi nailaze. Nije daleko dan kada će Tim ili već neki drugi teniser početi da dobijaju masterse u nizu i da počnu da osvajaju slemove.

 

Ovo je najvece pitanje. Izgubio finale pa izgubio, Boze moj, nije mu ni prvo, nece biti ni poslednje. U njemu i dalje ima tenisa ne za nekoliko godina, nego za GOAT. Jedino je Marej taj koji moze da igra sa njim kad je Novak na preko 80% svojih mogucnosti, a bice i u dogledno vreme, eventualno Tim moze da ga drkne na sljaci ili Raonic/Kirjos na travi. Medjutim, nesto sa njim ozbiljno nije kako treba, a verujem da moze da se resi osim ukoliko telo nije pocelo da otkazuje (ne verujem da jeste) ili ima neku dosadnu i nezalecivu povredu koja mu sputava ucinak. Ne znam da li se budala stvarno odrekla mesa, ali deluje nekako mrsaviji nego ranije, pa jos na to i servira i udara slabije. Necu sad da ulazim u njegove privatne odnose (za to sluzi donji topik :fantom:), ali ako zeli da ostane na ovom nivou, mora pod hitno da zajebe sve te budalastine sa travkama, drvecem i ostalim (je l realno da su doveli sinoc nekog lajf kouca u lozu?). I na privatnom planu je imao on sve ovo pred prosle OI kad se govorkalo da su Srki i Dijana pred razvodom, pa se preporodio nakon sto se ozenio i odvojio od ostatka klana.

 

Edited by Malvo
Link to comment

Šta je sve u pozadini ovog slabog leta u karijeri , iako ima jedan masters, teško je reći. Da li je povreda ruke glavni faktor, ili nešto ne štima u životu, u ljudima kojima je okružen, da li se previše bavi new age budalaštinama, pa stvarno veruje da će ležeći na zemlji i grleći drveće popraviti servis?

U svakom slučaju, nešto ozbiljno nije  ok, i da li će uspeti da se izvuče iz toga  veliko je pitanje, pogotovu što postaje sve stariji, a mladi nailaze. Nije daleko dan kada će Tim ili već neki drugi teniser početi da dobijaju masterse u nizu i da počnu da osvajaju slemove.

 

Ovo me posebno brine. Zahvaljujući temeljnom radu Markusa Vulfingsa, imam uvid u život Njoleta i porodice mu i više nego što bih želeo i valjda se neće pogubiti u svim tim istraživanjima duše, čakri, zdrave i nezdrave hrane i koječemu. Neka se vrati malo na old skul recepte, hleba masti i slanine.

 

Da nešto ne šljaka to je očigledno, izbija iz njega i iz lože. Mršavost fakat nije problem, pošto je na kraju prošle sezone izgledao tipa 5 kila gore, pričali smo ovde o tome i tada. 

 

Ne treba ni preterivati, da je uzeo ovo, sve bi bilo praktično idealno čak i pored poraza na OI i W, i očigledno je da je problem pre svega u glavi. Vavrinka je jednostavno bio mentalno jači, tok meča jasno to pokazuje, brejkovi na krajevima setova kada je servirao da ostane u istim, jednostavno nije izdržao pritisak. Poprilično je očigledno da se on više boji Vavrinke nego V njega i to je ono što mi najteže pada u celoj priči, izgubio je jer nije bio dovoljno hrabar i mentalno jak, i nije to probio čak ni posle dobijenog prvog seta, toliko je to duboko. Da stvar bude gora, Vavrinka je posle meča izjavio kako je posle prvog seta mislio da gubi, i da je na kraju meča imao grčeve i da se borio svim snagama da to sakrije... Voleo bih da vidim statistiku jačine udaraca ili barem prosečnu protiv Vave i npr Edmunda kada je šamarao loptu kao lud, i igrao praktično virtuozno. 

 

Biće bolje, valjda. Za ovim ostaje velika šteta. Da je ovo dobio, i kod sebe i kod drugih u glavi bi se vratio gde je bio posle RG, u fazu nedodirljivosti, ali sada je očigledno poljuljan i ostali će da grizu više nego ikada jer je očigledno ranjiv.. To će da mu oteža posao dosta u narednoj sezoni. 

 

 

Edited by Mil@n
Link to comment

Veoma los mec Novaka. Najvise servis, igra na brejk lopte i neverovatan pickinski pristup mecu. Da je odigrao na svojih 80% ne bi onakav Vavrinka imao sansu. 

Najlakse je sve objansiti tom povredom. Pa ga je mozda ona omela da bude agresivniji. Ali ne bih bas tako olako davao alibi. I uz povredu, opet je morao vise. Mozda je samo i los dan u pitanju, ali se plasim da je neki dugorocniji problem.

Link to comment

Ono sto je pozitivno je da je Novak maltene obezbedio prvo mesto na kraju sezone. Bezi Mareju u trci preko 2000 bodova, a do kraja ostalo najvise 4000. Em je to Novakov omiljeni deo sezone, em je Marej vise iscrpljen.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...