Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

On 24. 5. 2024. at 10:29, Eleniko said:

1. da uđeš na dojran i odatle se spustiš na autoput 2 ka solunu i onda na isključenje za halkidiki, tu te kači jedan manji deo tih radova ako i to

 

Ovo me zanima, sutra palim na Dojran, prekosutra na Sitoniju, koliko vidim na Google Maps nema obeleženih radova na ovom delu deonice, samo uobičajena usporenja oko aerodroma i  oko Termi.

Jel stvarno takva situacija ili su i tamo krenuli da kopaju, čemu da se nadam?

Link to comment
3 hours ago, JozoMujica said:

 

Ovo me zanima, sutra palim na Dojran, prekosutra na Sitoniju, koliko vidim na Google Maps nema obeleženih radova na ovom delu deonice, samo uobičajena usporenja oko aerodroma i  oko Termi.

Jel stvarno takva situacija ili su i tamo krenuli da kopaju, čemu da se nadam?

 

Ne znam ništa pouzdano, navodno treba kroz grad i to ne pored mora nego kroz onaj glavni bulevar gde su gotovi radovi.

 

Kako kupio tako prodao.

 

18.6 ću proći pa ćete imati info iz prve ruke. Mada planiram ring road ali van špica.

Link to comment
3 hours ago, JozoMujica said:

 

Ovo me zanima, sutra palim na Dojran, prekosutra na Sitoniju, koliko vidim na Google Maps nema obeleženih radova na ovom delu deonice, samo uobičajena usporenja oko aerodroma i  oko Termi.

Jel stvarno takva situacija ili su i tamo krenuli da kopaju, čemu da se nadam?

 

Alvirović's got you covered:

 

https://youtu.be/EAGB702ucUo?si=9AaoZo6DuBV_VZwI

  • Hvala 1
Link to comment
Posted (edited)

ja sam se upravo vratio iz nikitija, oko pola 9 sam prosao solun, nikakve guzve nije bilo.

 

pre 9 dana, u odlasku, petak vece, oko 10 isto nista.

 

edit

ring road, ne kroz grad.

Edited by nenad
  • Hvala 4
Link to comment
1 hour ago, Eleniko said:

 

Ne znam ništa pouzdano, navodno treba kroz grad i to ne pored mora nego kroz onaj glavni bulevar gde su gotovi radovi.

 

Kako kupio tako prodao.

 

18.6 ću proći pa ćete imati info iz prve ruke. Mada planiram ring road ali van špica.

 

Ja idem iz pravca Dojrana, razmišljao sam o tome da uletim u grad umesto da pratim autoput (kao na slici), koliko vidim radovi su baš na ovom parčetu kuda treba da prođem. :dry:

 

Screenshot_20240609_144237.png

Link to comment
Posted (edited)

@JozoMujica Alvirović je poredio 3 rute:

1) klasična ful obilaznica

2) pravo kroz grad zapad-istok

3) severnim delom obilaznice do odvajanja za Seres (doćakle, DO tog dela koji obilaznice koji si ti obeležio na mapi), pa onda ka jezeru Koronia do mesta Agios Vasileios pa na jug preko brda do mesta Thermi. U slučaju dolaska sa Dojrana i ne kačiš severni deo obilaznice, nego pravo ka jezeru pa na Thermi.

 

Ukratko, zaključak je da je van špica obilaznica i dalje duplo brža od centra i ove treće okolo-naokolo opcije. U slučaju gužve (npr. dospeš do Soluna u radni dan u 16h ili u subotu ujutru), opcija 3 ima smisla. Videćemo šta će biti u julu i avgustu, ali za sad ja bih tempirao da sam kod Soluna oko 12-14h ako je radni dan, i lagano obilaznicom.

 

Ima i ovaj sajt, možda pomogne:

http://flyover.imet.gr/

Edited by jezovuk
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Obzirom da mogu iz Dojrana da pođem kad hoću, to će biti verovatno oko 9-9:30, uz pola sata -  sat na granici, trebalo bi da se uključim na ringroad oko podne i izbegnem gužvu.

Sad gledam da bih možda na mestu gde se uključujem na ringroad mogao da produžim pravo kroz grad, pored Zejtinlika, ali ne znam koliko bi bilo pametno zavlačiti se u grad toku prepodneva... Interesantno, samo sam jednom bio u Solunu kao dete, a prošao sam pored njega bar 50-60 puta. :D

 

Link to comment

solun je super grad, srbi ga često koriste pogrešno /tc kosmos i slično/, zapravo čak i opušten blejaž od par sati na ulici uz pivkana, roštilj ili slatkiše ima smisla ako se čovek ne žuri negde.

 

ne mogu da gledam alvirovića /prašćajte/ ali taj njegov gore pomenuti zaključak je očigledan ako se u bilo kom trenutku pogleda http://flyover.imet.gr/ i uporede tri rute.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Htedoh i ja da napišem za Solun, preporuka za bleju. Sredili su šetalište uz more, ima odličnih poslastičarnica po celom gradu, ima piva i klope. Aristotelov trg je upečatljiv. Ima gužve, buke i vreve, a opet uz more predveče opušteno. Meni je uvek bivalo prijatno.

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Ja prolazim kroz solun u subotu, mislim oko 10 sati. Kako ste napisali, tad je mrtva glava tako da se dobro dvoumim da li da idem na Dorjan pa okolnim putem.

Link to comment

ma opušteno, grci su baš ozbiljna sirotilja i ne kurče se kolima kao mi

nema tu para za benzin i bleju

Link to comment

Prošao oko podne ringroad, problematičnih 8 km prosečnim brzinom 80-90kmh, nikakva posebna gužva, znači uobičajeno, nema stajanja i čekanja.

  • +1 3
  • Hvala 3
Link to comment
3 hours ago, ZokiAsov said:

Koliko je cekicanje na granici u ovom periodu? 

 

Ja sam išao preko Dojrana, prešao oko 10 ujutru bez čekanja.

Juče na srpsko-makedonskoj na Tabanovcima čekali oko 45 minuta (došli nešto pre 14h) i to zato što su Makedonci nešto zajebavali i trkeljali neke kombije, nije bila gužva, uobičajeno bi bilo 15ak minuta na taj broj vozila (radile 4 trake).

  • Hvala 1
Link to comment
On 24. 5. 2024. at 10:12, Jesper23 said:

Putujem za 20-ak dana u Grčku, preciznije Sitonija i sad mi nedoumice stvara projekat Flyover odnosno izgradnja obilaznice oko Soluna. Javljaju da će biti velike gužve u sezonu, već sad su velike gužve i čekanja pa se postavlja pitanje kako najbezbolnije proći taj dio puta. Meni kako se čini ja nemam niti jedan alternativni put već moram preko Soluna? Možda i griješim, pa reko da provjerim šta mi je najbolja opcija. Da li ići kroz grad (znam za aplikaciju), ali obzirom da idem sa dvoje male dijece svaki sat koji uštedim puno bi mi značio. Hvala unapred

 

On 9. 6. 2024. at 10:11, JozoMujica said:

 

Ovo me zanima, sutra palim na Dojran, prekosutra na Sitoniju, koliko vidim na Google Maps nema obeleženih radova na ovom delu deonice, samo uobičajena usporenja oko aerodroma i  oko Termi.

Jel stvarno takva situacija ili su i tamo krenuli da kopaju, čemu da se nadam?

 

Pa jel idemo svi na Sitoniju sunce ti kalaisano? :D

 

Ja odo sutra na Doiran malo do FukTaka pa dalje sabajle - planiram da hvatam obilaznicu oko podneva pa šta mi bog da.

Ako ste u blizini Nikitija slobodni ste na pivo al samo ako pijete Mamos, ostalo ne priznajem :D

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...