Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

56 minutes ago, TdEII said:

44% of French Muslims support "the law prohibiting the wearing of religious symbols in public schools, colleges and high schools", this device voted in 2004 being particularly defended by Muslim women who never veil their hair (59%)."

 

Aj sledeći put propusti kroz Deepl (deepl.com) umesto Google Translatea.

 

Quote

44% of French Muslims support "the law prohibiting the wearing of religious symbols in public schools, colleges and high schools", a measure voted in 2004 that is particularly defended by Muslim women who never cover their hair (59%).

 

  • +1 2
Link to comment

Tnx. Znači OK je za francuski? Za švedski i srpski prevod je đubre, obrisao Mac app. I zaboravio ga, program mislim

 

@braca Nikad ne može jednostavno, izgleda. Kao npr., "desio se Makron", šta god bi to značilo. Ako je "samo" do manjka ili potpunog nedostataka zajedničkog informativnog okruženja, deluje da će ići samo na gore... Sve što se desilo ili što će se desiti provlačilo se ili će se posmatrati kroz skroz drugačije vizure, za jedne terorista, za druge kako se kaže, mučenik? A oboje na istom mestu u isto vreme. Sjajno. I, nažalost, poznato. 

Link to comment

Mislim da si nešto pobrkao. Deepl koliko znam nikad nije nudio srpski i švedski, barem ne na sajtu.

 

Počeli su od 4-5 glavnih zapadnih jezika (eng, nem, fra, špa, ita) pa su širili na portugalski, holandski, poljski, ruski, a odnedavno i kineski i japanski.

Edited by vememah
Link to comment

Jesam :laugh: Cheers! Sad sam pogledao, upoređivao sam DeepL prevod engleski -> španski i prevod bio lošeg kvaliteta, gori od Googla. Sad me kopka odakle mi srpski, ali nebitno. 

Link to comment

Moguće da su prevodi s engleskog lošiji, nisam ih koristio.

 

Na engleski su po mom iskustvu dosta dobri, obično bolji od Googleovih, mada se mora priznati da se i Google dosta popravio otkako se Deepl pojavio.

Link to comment
3 hours ago, braca said:

Dogodili se.. sateliti i Internet 

 

Nekad smo svi informacije o dogadjanjima oko nas i u svetu dobijali od mainstream media, prvenstveno televizije, i svi smo manje više gledali iste tv dnevnike i isti program. Prepričavali smo u školi ili na poslu šta smo sinoć gledali, smejali se istim forama, ložili na iste glumce... 
Onda su prvo došli satelitski programi, pa su na skoro svim prozorima i terasama imigranata procvetale antene, a oni se isključili iz zajedničkog programa. Većina njih nije pogledala “zvanične” programe godinama. Imao sam par prilika da konstatujem da im tv nije ni podešen za prijeme bilo čega osim satelita. 
 

Onda je došao internet... Generacije odrastaju bez “normalnih” informacija. 
 

 

to je sigurno jedan deo price al bitan je i drugi. koji je poceo sa rusenjem kula bliznakinja, sumnjicavoscu prema sopstvenom muslimanskom zivlju pa agresija na irak i svi ostali ratovi i sranja koja su dosla posle toga, pa ulaganje arapa u vracanje evropskih muslimana korenima koje se tolerisalo jer nafta, arapska ulaganja i interesi... pa kriza koja je oplela sve al bas kao i deca razvedenih roditelja mi s vise pasosa uvek nalazimo krivca u roditelju s kojim zivimo...

 

trebace mnogo truda i zanemarivanja arapske kinte da bi se ovaj problem resio - ako iko uopste zeli da ulozi trud i novac u to. a nisam siguran da je raznim vlastima i drzavama toliko dogorelo do nokata.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, adam said:

pa ulaganje arapa u vracanje evropskih muslimana korenima koje se tolerisalo jer nafta, arapska ulaganja i interesi...

 

To se cak i podgrevalo u sklopu borbe za uklanjanje sekularnih arapskih diktatora (Sadam, Gadafi, Asad & Co.) a nastavak je CIA programa za obucavanje antikomunistickih mudzahedina u Pakistanu tokom hladnog rata sto je na kraju krajeva i dovelo do talibana, alkaide i rusenja bliznakinja in the first place. USA religiozni hriscanski fundamentalisti u svom zaru da pozure Armagedon su odlucili da Arapima umesto sekularnog nacionalizma poklone islamski fundamentalizam i povratak u srednji vek - i sad imamo to sto imamo i po Evropi a i svuda drugo gde ima znacajan broj imigranata iz pretezno muslimanskih zemalja.

  • +1 1
Link to comment

Ne idem na manif jos od studenskih dana. 

Ova je protiv zakona sto vlada zeli da donese kako bi zabranili snomanje policajaca. 

 

Prije dva dana troje njih je prebilo jednog mizickog producenta bez razloga. Srecom pa je jedna kamera to snimila inace bi ovaj prebijeni jos vise najebao jer su ga tuzili policajci za napad.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, borris_ said:

Ne idem na manif jos od studenskih dana. 

Ova je protiv zakona sto vlada zeli da donese kako bi zabranili snomanje policajaca. 

 

Prije dva dana troje njih je prebilo jednog mizickog producenta bez razloga. Srecom pa je jedna kamera to snimila inace bi ovaj prebijeni jos vise najebao jer su ga tuzili policajci za napad.

ja cu bogami da idem. samo ne znam sta da stavim na attestation ... rekreacija ?! mamicu im hohstaplersku ....

Link to comment

Do sada su prijavljena 793 incidenta kada se odavala pocast u skolama ubijenom profesoru. Covjeku je otkinuta glava i ovi djaci to vide kao normalnu stvar (neki od njih su hvalili teroristu, drugi nisu htjeli da odaju pocast).

Sjecam se prije nekoliko godina, neki politicari su govorili da islamisti predstavljaju "minornu" manjinu, ne vise od 1000 ljudi u francuskoj (sada su dosli do 5000) :isuse:

Link to comment
On 26.11.2020. at 11:02, TdEII said:

Jesam :laugh: Cheers! Sad sam pogledao, upoređivao sam DeepL prevod engleski -> španski i prevod bio lošeg kvaliteta, gori od Googla. Sad me kopka odakle mi srpski, ali nebitno. 

 

To je cudno, kako koji tekst.

Sto je tekst jednostavniji, bolji Google. Malo slozeniji, bolji DeepL.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...