Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

Pa lijepo je napisao sta misli o jednim i o drugim i po meni u pravu je.

Imao sam bas jednu takvu diskusiju sa rodjakom iz mostara poslije svih ovih napada u fr i Beču. 

Link to comment
25 minutes ago, mackenzie said:

Da, svi su isti, zato su dobili svi isti tretman pred međunarodnim pravom ........... jok!


Niko ne kaze da su isti niti su dobili isti tretman. Po meni, sklanjanje bar jednog zlocinca (cak isko je nas) je bolje nego nijednog. To sto recimo Amerikanci ili kosovski Albanci ne sklanjaju svoje - eno, placaju i placace taj svoj nacionalizam jos jako dugo.

  • +1 3
Link to comment
On 3.11.2020. at 14:14, Anduril said:


Nekada su evropske demokratije bile pod udarom boljsevika sa jedne i fasista sa druge strane. Danas su to islamisti sa jedne i opet fasisti sa druge. Sloba je bio avangardni neofas lider - i Putin i Orban su dosta od njega naucili.

 

Te demokratije, a nije ih bilo mnogo izmedju dva rata... su hranile zlo ustupcima, nadajuci se da ce napasti onu drugu stranu.,. da bi se kasnije uglavnom civilizovano predale...

 

 

22.-Europe-on-the-Move-against-Bolshevism-696x1024.thumb.jpg.259e07c776fd5ed4b148ac922dade75f.jpg

Link to comment
29 minutes ago, barba said:

22.-Europe-on-the-Move-against-Bolshevism-696x1024.thumb.jpg.259e07c776fd5ed4b148ac922dade75f.jpg

 

Ova razglednica je, cisto da ne bude zabune, iz vremena okupirane visijevske Francuske, a eno tamo u antiboljsevickom stroju i srpska zastava.

 

  • +1 3
Link to comment
43 minutes ago, Radoye said:

 

Ova razglednica je, cisto da ne bude zabune, iz vremena okupirane visijevske Francuske, a eno tamo u antiboljsevickom stroju i srpska zastava.

 

 

.

 

Ne vidim  razlog za zabunu, jer se na razglednici sve vidi...Ne znam zasto mesati Srbiju, jer ona nije  bila demokratija ni tad...ni sad...ne bi bilo ni Visijevske Francuske da je 1936....Francuska, godina dana od potpisivanja pakta sa tim boljsevicima , zaustavila par hiljada nemackih vojnika na mostu u Rajnskoj oblasti, na koju Nemacka nije imala pravo po dokumentima iz Versaja i Lokarna.
 
Nije sustina mog posta kritika demokratija, vec slepog verovanja u nesto pa bila to i demokratija, vera je dobra, ali uvek postoji opasnost da kad u nesto verujes prestajes da mislis svojom glavom jer za tebe to radi crkva, demokratija, zvezda petokraka..pink televizija..nevazno..
 
.
Link to comment




Umesto da se otvori prostor da intelektualci britkog pera pokopaju autora i njegove stavove u javnosti, otvorio se prostor za autora da bude žrtva cenzure i cancel kulture.


Islamskim fundamentalizmom u Evropi treba da se bave muslimani sa evropskim pasošima, a ne intelektualaci britkog pera.

Kod Tita se to zvalo idejno-politička diferencijacija. Ne može Al Jazeera posle svakog terorističkog napada da se pravi mrtva.



Sent from fav toy

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, zorglub said:

Kod Tita su još i Srbi ubijali četnike, a Hrvati ustaše, pa su se baš proslavili.

 

Pa vidi, dok je bilo Tita, bilo je i šita.

 

Kad su stvar preuzeli intelektualci britkog pera...

Link to comment
On 31.10.2020. at 17:25, borris_ said:

Hajde da secekam da vidim ko je pucao prije nego sto napisem nesto.

Nije u pitanju teroristicki napad. Izgleda da je pop imao ljubavnicu i da se to nije svidjelo muzu ljubavnice. 

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Pakistanska ministarka za ljudska prava je na tviteru optuzila Makrona da radi muslimanima ono sto su nacisti jevrejima. Napisala je da ce muslimanska djeca morati da nose brojeve kao jevreji zutu zvijezdu.

 

U pakistanu je situacija najnapetija.

Prije sedam dana vlada prihvatila prijedlog jedne organizacije (zaboravih ime) ciji je cilj uvođenje šarija zakona svugdje u svijetu, da se u parlamentu glasa  za prekid diplomatskih odnosa sa francuskom. 

Link to comment

Naišlo mi ovo  LE RAPPORT À LA LAÏCITÉ À L’HEURE DE LA LUTTE CONTRE L’ISLAMISME ET LE PROJET DE LOI CONTRE LES SÉPARATISMES Ima na stranici i link ka celom istraživanju, ovde ću samo prevod uvoda i pregleda, valjda, glavnih rezultata, i imam pitanje. 

 

"On the occasion of the presentation of its “Secularity Prizes” (November 5), the Secularity Republic Committee commissioned Ifop to conduct a major survey aimed at measuring the positions of the French on a subject now at the heart of public debate with the increase in Islamist attacks and the drafting of a bill against "separatism". Based both on a large sample of the population - 2,000 people including 1,000 Catholics - and on a solid sample of French Muslims (500 people), this study allows for the first time to compare the positions of the main categories of French (eg : Catholics, atheists, Muslims) on subjects ranging from the main principles or measures relating to secularism to the latest measures announced to fight against Islamism (e.g. dissolution of the CCIF, change at the head of the Observatory of secularism, teaching Arabic…).
 
The key numbers

 
57% of young Muslims consider that the Sharia is more important than the law of the Republic (+10 pts since 2016), knowing that this proportion is much higher among all Muslims (38%) than what is possible see among Catholics (15%).

 

66% of French Muslims oppose the right of teachers to show caricatures of religious figures to their students, while this educational choice is overwhelmingly supported by all French people (75%), including Catholics (80%).

 

Only 34% of Muslims approve of the dissolution of CCIF and BarakaCity, while these announcements made after the murder of Samuel Paty are widely supported by the general population (65% for CCIF, 76% for BarakaCity).

 

72% of French people want the Observatory of Secularism to be directed from now on by personalities resolutely committed against religious fundamentalists, in a context where the secularist vision of secularism is gaining ground (+17 points since 2005).

 

44% of French Muslims support "the law prohibiting the wearing of religious symbols in public schools, colleges and high schools", this device voted in 2004 being particularly defended by Muslim women who never veil their hair (59%)."

 

 

Sa moje tačke gledišta, mnogo je loše sve ovo. Mada ima materijala za rad. Čini mi se. Podeljenost muslimana je interesantna, 38% podržava šarija zakon, dok je 44% protiv nošenja religioznih simbola u školi. Hm.

 

Ono što mene najviše zanima  je istaknuto i za to je vezano pitanje za domaće: šta se to dogodilo u Francuskoj u poslednjoj deceniji da je toliko više mladih otišlo u ludilo? Ili se nije desilo ništa posebno, prosto dorasla nova generacija sa novim rodieljima?

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Dogodili se.. sateliti i Internet 

 

Nekad smo svi informacije o dogadjanjima oko nas i u svetu dobijali od mainstream media, prvenstveno televizije, i svi smo manje više gledali iste tv dnevnike i isti program. Prepričavali smo u školi ili na poslu šta smo sinoć gledali, smejali se istim forama, ložili na iste glumce... 
Onda su prvo došli satelitski programi, pa su na skoro svim prozorima i terasama imigranata procvetale antene, a oni se isključili iz zajedničkog programa. Većina njih nije pogledala “zvanične” programe godinama. Imao sam par prilika da konstatujem da im tv nije ni podešen za prijeme bilo čega osim satelita. 
 

Onda je došao internet... Generacije odrastaju bez “normalnih” informacija. 
 

 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...