Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Liberté, égalité, fraternité

Featured Replies

4 minutes ago, dragance said:

Na nemačkom bi zvučalo preteći :D

 

Definitivno je bio i Clemenceau.

 

Edit: tek je 20 godina kako su scrap Clemenceau i Foch. Neće ih odmah imenovati po njima.

Ma bio, naravno, ali Zabari bas i nemaju neki izbor, za posle 1918. im nije mnogo toga preostalo na planu bijenja... :D 

'Ajde videcemo, boze zdravlja, ko zna sta nosi dan, a sta noc...

A sto se paznje prema Nemcima tice, neka ga nazovu Adenauer ili jos bolje Franz Josef Strauss, taj je znaotm oko nabavke oruzja.... :D 

  • Replies 3.4k
  • Views 318.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Obecao sam da cu napisati nesto o francuskim predsjednickim izborima.   Prvi krug se odrzava u nedelju.   Imamo ukupno 12 kandidata, od ekstremne lijevice do ekstremne desnice:

  • Dragance je u pravu. Ja zivim u selu od nekih pet sest hiljada ljudi, jos uvek na nekim kartama se oznacava kao urbanizacija a ne mesto. Nema nikakve tradicije, sto bi se reklo nema ni crkve.

  • Ivo Petović
    Ivo Petović

    Brate, izbori završeni u 20h, premijer podnosi ostavku u 21.19h.   Ljubitelji diktatora, autokrata i fašističkih populista, mogu da ga poduvaju i meni i, nadam se, većini normalnih ljudi na

Posted Images

Zvace se Bel appart :D 

Johnny Hallyday :Jova:

3 hours ago, dragance said:

Definitivno je bio i Clemenceau.

 

Edit: tek je 20 godina kako su scrap Clemenceau i Foch. Neće ih odmah imenovati po njima.

 

 

Foch nije otišao u scrap, prodali su ga Brazilu. Pre toga je obilato služio u Jadranu i učestvovao u napadu na nas 99-te. Super Etendari su poletali u borbene misije a jedan se vratio sa "Iglom" ili "Strelom" u dupetu. Respekt za pilota koji je mašinu u takvom stanju spustio na nosač.

 

  • 2 weeks later...

Pisao sam vise puta o antisemitizmu koji je rasiren u francuskoj vecinom kod jednog djela muslimanske populacije. Bivsi drug koji zali sto Hitler nije zavrsio posao, antisemisticki natpisi na igralistu u mom gradu, slacljenje kao heroja ubicu djece u jednoj jevrejskoj skoli itd. Brat tog uboce je i sam rekao da su ih oditelji hranili antisemitizmom od djentistva. Nazalost takvih primjera imas na hiljade.

Juce je bio odrzan konkurs za mis francuske. U finalu su bile jedna djevojka iz Normandije i druga sa azurne obale. Ta druga ima tipicno jevrejsko prezime a na predstavljanju je i sama rekla da joj je otac iz izraela. I sta se desilo? Twitter je odjendaput bio zasut antisemistickim porukama tako da je ministar policije je morao da reaguje.

Ovo je jedan ogroman problem u francuskoj a vjerujem i u evropi.

Mislim da je u Francuskoj najgore. U UK je to ipak limitirano kod ekstrema i korbinista. U Nemačkoj se dobro i drže, zna se zašto. 

Samo dz dodam da je majka doticne naseg porijekla (srpkinja i hrvatica).

Daj fotku! 

Iju 😍 

isao da vidim zasto nije pobedila i sad se nerviram

On 20.12.2020. at 15:48, dragance said:

Mislim da je u Francuskoj najgore

Može pojašnjenje (za potpunog idiota), zašto bi u Francuskoj toliko mrzeli Jevreje, jel to nešto "tradicionalno"? Ja sam mislio da imaju problem s Arapima/muslimanima.

4 minutes ago, papapavle said:

Može pojašnjenje (za potpunog idiota), zašto bi u Francuskoj toliko mrzeli Jevreje, jel to nešto "tradicionalno"? Ja sam mislio da imaju problem s Arapima/muslimanima.


Ne znam kako da odgovorim bez PC limita. “Nativno” stanovništvo nije ništa više antisemitski nastrojeno od ostatka evropskih “nativnih” naroda.

 

Edit: iako je smešno u poredjenju sa nekim drugim brojevima, u Francuskoj ima najviše Jevreja u Evropi. A taj broj se sve više smanjuje.

Edited by dragance

U, prevideo sam Borisovu prvu rečenicu početne poruke - OK, onda mi je jasnije.

19 minutes ago, dragance said:


Ne znam kako da odgovorim bez PC limita. “Nativno” stanovništvo nije ništa više antisemitski nastrojeno od ostatka evropskih “nativnih” naroda.

 

Edit: iako je smešno u poredjenju sa nekim drugim brojevima, u Francuskoj ima najviše Jevreja u Evropi. A taj broj se sve više smanjuje.

 

Zajednica je ogromna i dobrim delom patriotski (francuski) nastrojena, tako da ne mislim da postoji opasnost od nekog znacajnog smanjenja iste. Istina, kad sam bio u Tel Avivu, cuo sam dosta francuskog, a u izlozima pojedinih agencija za nekretnine je francuski bio glavni jezik. Ali, migracije iz Francuske ka Izraelu su u padu, peak je bio 2015, a 2019. je vec broj novopridoslih Francuza bio oko tri puta manji.

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.