Jump to content
IGNORED

Serie A 2016/17


crtamOrasi

Recommended Posts

Jbmti, gledao na poslu direktno...

Nismo , kao uvek, ni svesni veličine...

Princ Rima...

Nego ko je od veličina još igrao celu karijeru u jednom timu?

Maldini...

 

 

....shit has hit the fan...

Link to comment
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crtamOrasi

    270

  • Meazza

    178

  • MiddleClass

    138

  • gervasius twinkleminkleson

    96

Barezi. (Povucen broj 6 iz upotrebe, isto kao Maldinijeva trojka. Uz Djanija Riveru sveto trojstvo Milana.)

Edited by IndridCold
Link to comment

Nisam bio odgledao uzivo, nego tek nakon sto je W.F.C. postovao snimak ovde.

 

Nikad nisam video ovako nesto.

 

Mnoge legende su se oprastale od fudbala ili od svojih klubova, ali nesto ovako dirljivo mislim da je do sada nezapamceno. Ono sto me je najvise pogodilo i dirnulo nije ta ljubav izmedju njega i navijaca, niti je to sto je ostao veran Romi - to je sve predivno ali kod mene je posredi nesto drugo. Radi se o samoj licnosti Franceska Totija. Kad je ono napisao na lopti "mi mancherai", nedostajaces mi, i kad je onoliko oklevao da je sutne u publiku bilo je toliko iskreno da me je srce zabolelo dok sam gledao. On je arhetip deteta koje ne zeli da odraste i koji zeli vecito da se igra i zivi svoj san, uostalom to nam govori i njegov nadimak (Er Pupone - velika beba). Ko je citao o njemu i gledao njegove izjave zna na sta mislim - on je jedna veoma jednostavna (zlikovci bi rekli suvise jednostavna) i iskrena osoba. Verovatno nijedan fudbaler nije bio ovoliko vezan za samu igru, za tu magicnu loptu - sve to je uostalom i rekao u oprostajnom govoru. (Zato i samo zato sam voleo da nastavi da igra jer sam siguran da je u nekoj manjoj ligi (zapravo u bilo kom klubu sa manjim ambicijama, ukljucujuci i lige petice) mogao da pruzi jos cetiri-pet godina magije. Kao da je Del Pjero manje voljen zato sto je otisao u Katar, ili Pele zato sto je otisao u Kosmos, ili Xavi, ili Gerrard, da ne nabrajam jos hiljadu drugih primera. OK, to je moje misljenje, nebitno, vecina se verovatno ne slaze, ne bih hteo u to ni da ulazim.)

 

Na to je mislio i kad je rekao da ga je strah. Verovatno i sam zna da je fudbal jedina stvar u zivotu u koju se razume. I to je bila, a u ovo sam potpuno siguran, aluzija na jednu gorku epizodu iz istorije Rome: na samoubistvo jedne druge desetke i kapitena, Agostina di Bartolomeija, koji je sa vucicom osvojio skudeto i usao u finale Evropskog Kupa '84 da bi nakon zavrsetka karijere bio ostavljen od strane kluba koji ga vise nikad nije kontaktirao. (Ta prica je svakom navijacu Rome veoma dobro poznata, a Agostino je usao u legendu i poeziju i navijacke pesme - na zalost prekasno.) Pogotovo s obzirom na to kako su Totija tretirali neki ljudi iz kluba i neki novinari. Zato je on rekao "ovog puta meni treba vasa pomoc".

 

Da skratim, mnogo, mnogo mi ga je zao, mnogo mi je zao sto sve ima kraj, sto cak i Er Pupone mora da ostavi svoju voljenu loptu i da se probudi iz prelepog sna koji je ziveo toliko dugo ne misleci sta ce biti posle. Ja nisam navijac Rome, ali moj najvoljeniji tim na svetu je reprezentacija Italije, vise nego Milan i bilo koji drugi klub, i pamticu ga iznad svega po Euru 2000 i panenki (koja se u Italiji ne zove tako nego il cucchiaio) Van der Saru i po fenomenalnoj partiji u finalu kada je bio MVP, kad sam ja imao 16 godina, a on 24. Naravno i po najvrednijem svetskom trofeju koji je osvojio 2006 i gde je, iako polupovredjen i poluoporavljen, dao nezanemarljiv doprinos - takav da sam siguran da Italija ne bi osvojila to prvenstvo bez njega.

 

Zbogom, kralju, volim te, zbog takvih genija i likova kao sto si ti je vredelo pratiti ovu igru, nadam se da ces ostati u njoj na ovaj ili onaj nacin.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...