Jump to content
IGNORED

Serie A 2016/17


crtamOrasi

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crtamOrasi

    270

  • Meazza

    178

  • MiddleClass

    138

  • gervasius twinkleminkleson

    96

Juventus je i pored prodaje Pogbe glavni favorit. Higuain, Pjanić, Benatia, Dani Alves kao ključna pojačanja, Pjaca za budućnost. Real im je oduzeo Moratu, makar na godinu dana se oslobodili Zaze. Otišao je i Pereyra, koji me je malo razočarao, jer sam očekivao više. Možda će ih malo boleti to što su izduvali za Witsela, ali bih rekao da imaju sasvim dovoljno dubine na svim pozicijama da nastave tamo gde su stali. Ako ništa drugo, oduzeli su najvećim konkurentima najbolje igrače.

 

Roma je malo počistila sastav. Ostali su bez Pjanića, ali su glavne promene viđene u odbrani, gde bi trebalo da imaju kvalitetniju liniju. Manolas i Rüdiger su ostali, dobar transfer je i Juan Jesus, a dva dobra osigurača su i Vermaelen i Fazio dok se ne oporavi Nemac. Doveli su Ruia (nakadno se povredio) i Pereza za bekovske opcije, dva dobra dokazana igrača iz Serije A, samo je pitanje koliki plafon imaju. Doveli su Alissona, ali očigledno da Szczesnz ima prednost. Dosta očekujem od Paredesa, većemo koliko može Gerson. Na trenerski kvalitet Spallettija i uigranost u veznom redu očekujem ih na kraju na poziciji dva, mada će puno pretrpeti zbog neigranja u CL.

 

Napoli se popravio tamo gde je škripalo, na klupi u veznom redu. Otišao je Higuain, koji je imao nestvarnu sezonu, ali su ga i naplatili nestvarno puno novca, pogotovo za njegove godine. Otišli su još Lopez i Valdifiori. Kao i uvek kupuju odlične igrače iz Serije A, Maksimović, Diawara, Zielinski, Tonelli i Giaccherini; mada su ovaj put malo uzimali i spolja, Milik i Rog. Dosta Slovena u timu, čak šest.

 

Inter se pojačao i rekao bih priključio trci za CL mesto. Dosta kasno su promenili trenera, kasno su doveli dva ključna igrača, ali... Skrcali su dosta novca na vrlo dobre igrače, sve su bitne igrače zadržali, doveli De Boera za trenera. Možda su previše dali za Candrevu, ali bi trebao da im može odmah pomoći. Banega, Gabriel, Joao Mario, Candreva i Ansaldi garantuju bolji fudbal nego prošle godine. Sem Juana Jesusa, ne vidim bitnog igrača koji ih je napustio, možda Telles.

 

---

 

Fiorentina je morala da bude aktivnija na kraju prelaznog roka (a i generalno tokom), da poprave odlazak Marcosa Alonsa u Chelsea (gde su se debelo oparili). Imam utisak da imaju dosta poverenja u nosioce igre i da ne žele da menjaju mnogo toga. Tello se vratio (opet na pozajmicu), doveli su dosta igrača na pozajmicu sa pravom otkupa, a kupovali samo mlade igrače i Milića iz Hajduka. Kupovali su pre kao tim iz sredine tabele nego kao tim koji juri Evropu, ali makar imaju dosta bolje igrače od timova iz sredine tabele.

 

Lazio je presipao iz šupljeg u prazno. Mogu da se nadaju da su Wallace i Bastos dobre opcije i da će makar jedan da bude štoper na nivou. Immobile će menjati Klosea, a probaće da povrate u život propale talente Moritza i Luis Alberta. Jordan Lukaku se već izborio za mesto startera po levoj strani. Otišao je Candreva, koji im je bio jedan od ključnih igrača, Onazi, Biševac, Konko, Braafheid, Mauricio, Genitiletti... Pod hitno moraju da se dogovore sa Baldeom da se vrati u tim. Ovo leto će ipak postati upamćeno po blamiranju sa Bielsom.

 

Milan je protraćio još jedan prelazni rok. Istrošeni Sosa, nepoznati Lapadula i kockanje sa Gomezom iz Lanusa su najveći transferi. Suso se vratio sa pozajmice, Vangnoni došao kao slobdni agent iz Rivera, da bi na kraju na pozajmicu istrošeni Fernandez i talentovani Pašalić. Ako ništa drugo dobar deo veterna sa visokim ugovorima su otišli iz kluba. Previše su daleko od prve četvorke za tim tog rejtinga.

 

---

 

Neko će opet da iskoči sa dobrom sezonom. Ili će Sassuolo da sa svojom dobrom organizacijom to učini ili će Genoa/Udinese da nađu dobitnu kombijaciju u svom muljanju sa transferima ili će se Torino i Sampdoria pretočiti određeni kvalitet na teren uprkos silnim odlascima kvalitetnih igrača. Italija je kao i uvek puna kvalitetnih trenera.

Link to comment

Najbolji posao po meni napravili su Juventus [mada su na kraju ostali i bez Matuidija i Witsela] i Napoli. Juventus ce morati da promjeni malo igru, sa Pjanicem umjesto Pogbe, a vjerujem da ce i Pjaca odmah imati solidnu minutazu. Tu su vjerovatno izgubili nesto malo na kvalitetu, ali u sustini, ne bi trebalo da se osjeti. Naprijed su ostali bez Morate, ali doveli Higuaina sto je [makad u neposrednoj buducnosti] apgrejd. Paradoksalno, s obzirom na to kako su izgledali u prethodnih nekoliko godina, mislim da bi odbrana mogla da bude najveci problem. Ne doduse u Serie A, ali mozda u CL. Barzagli i Chiellini su prosli zenit, Chiellini mi se na momente cini kao liability..

 

Napoli je ostao bez Higuaina, tako da ne mozemo reci da su jaci nego prosle sezone, ali sad na maltene svakom mjestu imaju 2 kvalitetna igraca. Na sredini, gdje prosle godine nisu imali kvalitetne alternative, sad imaju odlicne igrace - Zielinsky i Diawara su vec u Serie A pokazali da su odlicni, za Roga cemo vidjeti.. Sa Maksimovicem su dobili apgrejd u odnosu na Albiola [iako ce u pocetku vjerovatno Spanac da ima prednost], plus nekog ko moze da pokrije i ako se Hysaj povrijedi. 

Najveci problem je u sustini sam spic, jer je Milik, iako ocigledno ima kvalitet, i dalje nepoznanica. Gabbiadini po meni jednostavno nije dobar fit za Sarrija, i ocekujem da i Mertens ili Callejon igraju nekog laznog spica prije nego on. 

Insigne jedini u uzasnoj formi, mogao bi se naci u problemu, jer su Mertens i Callejon dosta ispred, a sa novim kukanjem za ugovor [nakon sto je prosle godine vec obnovio] je samo ispizdio i navijace. 

 

Za razliku od ova dva tima, niko drugi nije dovoljno dobro kupovao, iako ima ekipa koje su dovele odlicne igrace [tipa Inter]. Ali Juventus i Napoli su jedini odgovorili na sve potrebe u ekipi, jedini imaju dovoljno duboke timove po meni. Inter se natrosio kao nikad, a opet im startuju Santon i Ranocchia.. Ali mislim da ce Inter mozda uspjeti da dodje i do treceg mjesta, jer imam osjecaj da ce ove sezone Roma da bude bas losa. Mislim, imaju i dalje dobar tim, ali prosto mi se cini da tu kod mnogih ima zamora materijala, kao i Inter, neke pozicije su im totalno nepokrivene, doveli su Peresa sto mi iskreno nije ni najmanje jasno. Vidjelo se protiv Kaljarija koliko on nije za desnog beka, koliko problema u odbrani ima. A da bi ga uklopio, Spaletti bi morao da promjeni citav nacin igre Rome...

 

Fiorentina... Ako kazem da je ubjedljivo najbolji potez prelaznog roka odlazak jednog od najboljih igraca sve sam rekao... Alonso ce faliti, ali bili bi ludi da su onu ponudu odbili. Ali, dovedeno je 8-9 igraca od kojih niko nije spreman za prvi tim. Ne znam, prilicno letargicno i neambiciozno djeluje, i mislim da ce to ove sezone rezultirati neizlaskom u Evropu. Previse je kvaliteta tu ipak da bi se zabrinuo za opstanak, ali ocekujem potpuno potonuce u osrednjost. 

 

Milan, jbg, nakon sto su prosle godine bacili 90 miliona, sad nisu doveli prakticno nikog. Tesko je ocekivati neku narocito dobru sezonu, mada je jasno iz prve 2 utakmice da ima stofa za pristojan fudbal. Samo sto to realno moze biti dovoljno za EL. 

 

Ocekujem dobru sezonu Sassuola i Torina, to su dva kluba koja su sjajno organizovana i koja manje vise stalno idu naprijed. Torino je zavrsio sa Venturom, koji, iako odlican trener i dosta potcjenjen [mada s druge strane, ne znam da li je bas neko za smjenu generacija u reprezentaciji, ali to je druga tema] jednostavno bilo je vrijeme da se promjeni. Mihajlovic je dosao taman u klub u kojem se moze snaci, jer po onome sto smo do sad vidjeli u njegovoj karijeri, kad god postoji pritisak rezultata ne snalazi se dobro. U Torinu ocekujem da napravi dobar rezultat i bori se za EL, bez obzira na to sto su ostali bez dosta igraca. 

 

Sassuolo smo vidjeli, nazalost, dobro organizovan klub, jos bolje organizovan tim. Bice u gornjoj polovini tabele. 

 

Od Cagliarija ocekujem isto da bude solidan, steta sto nisu uspjelida dovedui Mati Fernandeza, to bi bilo bas zanimljivo. Ali igraju dosta dobar fudbal,imaju solidne igrace, ne bi trebalo da bude problema oko opstanka. 

 

Glavni favoriti za ispadanje su Crotone, Pescara, Empoli, Palermo [mada su sad zadnjeg dana doveli par igraca].

Link to comment

Na sve +1 osim na Kjelinija kao liability. Njegova partija protiv Lacija je dominacija kao takva. Niko u ligi ne vredi pola Bardzaljija i Kjelinija. A "talentovanog" Romanjolija vidim kao jos jedog buduceg Ranokiju. Jos uvek ne ume da markira igraca sa svojom 21 godinom kada je isti taj Kjelini vec bio majstor, niti ima od koga da nauci. A jebes odbrambenog igraca koji je mek kao on.

Link to comment

Sefe, Peres je protiv Cagliarija igrao levo, omasio si :fantom:

Bice on ok, ne sumnjam. Problem je manjak od tacno 1 igraca u vezi i nedostatak ikakve hijerarhije pozadi. Mada mislim da ce sezona biti bolja od prosle i pored loseg starta.

Link to comment

Da, lijevo, svejedno, ne mjenja stvar, covjek prosto nije bek, nema nikakvog smisla njegovo dovodjenje, osim ako se bas radikalno ne promjeni ili on, ili formacija.

Link to comment

Pa, dobro, ako uzmes u obzir da smo doveli igrace na oba boka za pare manje nego sto je Chelsea sprcao na losijeg od njih obojice onda ima smisla.

Ozbiljno sad, kapiram ja sta hoces da kazes, ali mislim i da je bolji od onoga sto vec imamo i da je poprilino prilagodjen onome sto Spalletti trazi od beka. U prvom mandatu kod nas najbolje smo partije pruzali kada su po bokovima igrali Cassetti i Tonetto, a ni njih dvojicu nije krasila neka preterana defanzivna umesnost. Posebno nije Tonetta. Plus covek moze da igra i desno i levo i jako, jako, jako je dobar u transformaciji iz odbrane u napad. Defanzivno ce biti liability, ali moze da mu se progleda kroz prste dokle god je u stanju da nize po trojicu kad uhvati zalet.

Osnovna manjkavost je davanje kljuceva sredine u ruke Paredesu, prezelen je on da bi diktirao igru bilo kog ozbiljnog tima. Da nam je 1 Jorginho u sastavu mislim da bismo mogli mnogo, ovako... videcemo.

Link to comment

Juve i Napoli rutinski. Zielinski ce biti odlicno pojacanje, jedno od najboljih ove sezone bez sumnje. Kod sva tri gola je ucestvovao, strasan igrac. 

 

Palermo bas los, ozbiljni favoriti za ispadanje. 

Link to comment

Fina akcija za 1:0 na Olimpiku i odmah posle toga sasna za Perotija da dotuce Samp na samom startu.

(uf koliko puta smo to gledali kad je Roma akter)

 

 

edit: I naravno ubrzo 1:1 lep gol Muriela kroz usi Scesniju.

Edited by John Coltrane
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...