Jump to content
IGNORED

Wimbledon 2016


Timmy

  

34 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 873
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    79

  • Timmy

    67

  • Max Morlock

    55

  • Arkadija

    45

Da, jos samo 8000 bodova u igri do kraja godine :lol:

jeste. bodovi su novaku najbitniji. zato igra najmanje turnira od svih vrhunskih igrača.

 

novak hoće da bude igrač sa najviše osvojenih gs turnira u istoriji. njega do kraja sezone sustinski zanumaju 2 turnira - olimpijski i uso. pitanje je samo da li će uspeti da se na vreme mentalno regeneriše nakon osvajanja rg (koje je, to je valjda i budali jasno, za njega bilo ogromna stvar i ogromna potrošnja). ja mislim da neće ali je sasvim moguće da nisam u pravu. čovek je i do sad pokazivao da je u stanju da uradi što niko pre njega nije.

 

ubr, izgleda da ovde više ništa ne može da se napiše a da ti se ne nakači nekakav specijalac. da li prvosveštenik novakobraniteljstva, ili anonimus koga nikad ranije nisi čitao ili naprosto budaletina za koju je čudesno postignuće da uspeva samostalno da se hrani (o pisanju po forumima da ne pricamo). smoriste, brate.

Link to comment

jeste. bodovi su novaku najbitniji. zato igra najmanje turnira od svih vrhunskih igrača.

 

Tačno, ali su svi oni istovremeno i turniri koji donose najviše bodova, a zadnjih desetak i više godina prvo mesto ne odlučuju turniri iz serije 250 i 500 već ti najveći.

Masters u Kanadi će vrlo moguće prekočiti, ali na jesen pretpostavljam da će igrati uglavnom isti raspored kao i obično, eventualno ako zaobiđe Pariz.

Link to comment

Novak je igrao čak i sva tri mastersa na šljaci. Toliko o tome da ga ne zanimaju i da ne igra manje turnire.

 

Možda preskoči Kanadu stvarno, ali i to u zavisnosti od rezultata u Riju i Cinciju.. A prognoziram da će osvojiti Rio, Uso i još jedno od Pariza ili Londona.

Link to comment

Ne znam kako to da definišem, ali mene prožima osećaj da će biti ovako kako Ikar piše. Verovatno je više u pitanju iracionalni strah nego realna opasnost ( kao što na primer, kad stojim na balkonu ne smem da gledam dole jer se bojim da će cvike da mi spadnu i odu dole :D ). Marej stvarno deluje tiptop zategnut i fizički i psihički na ovom W i mislim da to nije prolazno.

Ono što mislim da su dani Novakove apsolutne dominacije prošli i da nam nam neko vreme sledi period gde će njih dvojica ravnopravno da se bore i ravnopravno da dele najveće turnire. 

Link to comment

Naravno da je Marej odličan i da je dosta podigao nivo igre. Ostali su svi dosta daleko od njih dvojice. Tako je celu ovu sezonu... I mnogo će drugi deo sezobe zavisiti od psihe i istrošenosti njih dvojice.

Link to comment

Mislim da je Marej resio da godinu zavrsi kao broj 1. Mislim da ce igrati sve moguce turnire jer mu se ukazala sansa i svaki bod je bitan. Otud i ovo igranje u Bg. Pitanje je samo da li ce telo moci da izdrzi tolike napore u kontinuitetu.

Link to comment

Nisam siguran koliko je igranju u BG produktivno po tom pitanju, pogotovo što se ne boduje ove godine, isto kao što se OI ne boduju, zbog nekog nesporazuma na relaciji ITF-ATP.

Link to comment

Naravno da Marej sada mora da doda gas...

i on i tim prepoznaju trenutak (koji traje već 6 meseci)

u kojem Marej ulazi u svaki meč sa samopouzdanjem i fizikalijama koje su mogli svi da sanjaju....po vertikali sve do kraljice majke.

 

Ovo ispadanje Novaka im je došlo kao triger...sada um povezuje da se ovo može ponovo dogoditi.

svejedno bude opet tenisa...najzad.

 

A nešto mi se javlja da ona besprekorna teniska legenda iz zemlje džepnih britvi...se neće još mnogo polufinala naigrati.

Link to comment

Fed ima eventualno neku šansu na Uso ove godine. Sledeće je definitivno kraj njegovih vrhunskih rezultata.

 

A otkud to DC ne donosi bodove? Nisam znao da su i to ukinuli.

Link to comment

Mislim da je Marej resio da godinu zavrsi kao broj 1. Mislim da ce igrati sve moguce turnire jer mu se ukazala sansa i svaki bod je bitan. Otud i ovo igranje u Bg. Pitanje je samo da li ce telo moci da izdrzi tolike napore u kontinuitetu.

U cemu? Nisam pasionirani™ teniski fan al' rekoshe onomad da Djokovic ima prednost da - ako uopste (ne?) igra - ne mogu da ga stignu ni do kraja godine ni malo posle?? 

Link to comment

Novak je igrao čak i sva tri mastersa na šljaci. Toliko o tome da ga ne zanimaju i da ne igra manje turnire.

 

Možda preskoči Kanadu stvarno, ali i to u zavisnosti od rezultata u Riju i Cinciju.. A prognoziram da će osvojiti Rio, Uso i još jedno od Pariza ili Londona.

 

Doduše ne bi skoro sigurno igrao sva tri da nije ispao već u prvom meču u MC-u

 

U cemu? Nisam pasionirani™ teniski fan al' rekoshe onomad da Djokovic ima prednost da - ako uopste (ne?) igra - ne mogu da ga stignu ni do kraja godine ni malo posle?? 

 

Nema baš toliku, mrzi me da tražim sad, ali sigurno da nije do kraja godine. :)

Link to comment

Ako Marej osvoji Wimbledon Novak ce imati prednost od nesto manje od 1000 poena u ATP trci za London. Bice krljanja do kraja godine. Prognoziram da ce matematicki sve biti otvoreno do zavrsnog turnira

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...