Jump to content
IGNORED

Rat za Nagorno-Karabah


Ayatollah

Recommended Posts

3 minutes ago, Bogotac said:

Jel ovo gledaju nasi rusofili?:fantom:Nesto mi cute o ovome.

 

Gledali smo to vec recimo kod povlacenja ruskog kontigenta sa Kosova 2003. Kriv je Djindjic odnosno Pasinijan sto se umiljavaju zapadu a za sta sledi zasluzena bozja odnosno ruska kazna.

 

Rusofile kad pitas I Gadafi je pred smrt mnogo surovao sa EU.

 

Samo 100procentna odanost Imperatoru ima da se vrednuje I nagradi.

Edited by dillinger
  • +1 5
  • Wub 1
  • -1 1
Link to comment
  • Replies 958
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Redoran

    134

  • vememah

    91

  • Krošek

    49

  • namenski

    33

6 minutes ago, dillinger said:

Samo 100procentna odanost Imperatoru ima da se vrednuje I nagradi.

Ni to nije dovoljno. Rusija ne moze da zastiti ni LNR/DNR, (a i Krim je upitan) a kamoli KiM ili N-G.

  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, NevenMan said:

Da nije bilo te jebene zaostale AzoKomunistije ne bi bilo ni Vucica, Milosevica, Dacica; proruskog uticaja na sve kod nas i svih sranja kroz koje smo prosli...

 

A to je znači, zaostale azijske komuljare nam instalirale Miloševića, Dačića, i Vučića :isuse: Posle će kažu da smo paranoični mi kojima se priviđa Truli Zapad u svakoj senci... 

  • +1 4
Link to comment
2 hours ago, assignment said:

Sto ne menja cinjenicu da je tvoje misljenje glupo do bola, dzabe si ga napisao bez greske. I to sto si sada odgovorio je vise pokazatelj tebe, nego mene. Ja srpsku skolu video nisam, stim smatram da i odlicno pisem i pricam jezik

Izvini; pretpostavljam da si odrastao u Rusiji pa se tako boris protiv mrskog zapada

  • Wub 1
  • Haha 1
  • -1 1
Link to comment
3 hours ago, Mel said:

Mislim na kom je nivou generalno diskusija ovde, josh malo pa ce neko napisati da je i Rusija trebalo da se prikljuchi NATOu kad se raspadao istochni blok 90ih, pa bi ih sad NATO shtitio od sebe a ne da ih Ukrajina shamara, mmw.

 

Ovaj, Mel - Putin je lično cimao i saksofonistu i juniora glede članstva, oba su otprilike bili u wtf fazonu i ispalili neke floskule. Bilo je vremena, ali ne i pameti. Uostalom, zavisi šta se smatra pameću, ovo danas je US-u prilično do yaya.

  • +1 1
Link to comment
42 minutes ago, NevenMan said:

Izvini; pretpostavljam da si odrastao u Rusiji pa se tako boris protiv mrskog zapada

Kakve veze ima i Putin i Zapad sa Jermenskim neuspesnim pokusajem da prekrajaju "Avnojevske" granice i gde su izgubili rat, i diplomatski i vojno.

 

Azeri su se 30+ godina spremali, i vojno i politicki, da povrate suverenitet nad svojom teritorijom. Uspeli su da naprave saveznistvo i sa Turskom i sa EU, i uspeli su u svojoj nameri. 

Sacekali su pravi politicki trenutak i za 48h sve je gotovo. 

Putanje je zasto vlast u Jerevanu nije pomogla snagama NK. 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, Tutankamon said:

U bilo kom trenutku nakon izgubljenog rata u NK. Rusi su bili u soku kad su videli sta rade dronovi...oni su tek sad naucili kako da se protiv njih bore i da ih proizvode...Jermenima ne moze da pomogne ni Nato ni EU jer su nemocni s obzirom na okolnosti da im taj Azerbejdzan treba ko nikad zbog nafte i gasa i zamene ruskih energenata istim a i Turska im.treba kao saveznik. Jermeni im ne nude strateski skoro pa nista.

 

 

NK kriza nije počela pre tri godine, eskalirala je u rat još 1992., taj rat su dobili Jermeni i od tada su držali pozicije. Napisao sam da su te godine, kad su jermenske akcije najviše vredele, bile i najbolje vreme za ustupke do trajnijeg rešenja krize u vrlo lošem okruženju za Jermene, ali su oni olako poverovali u široka ruska leđa.

 

Rezime Namenskog je u tom smislu najtačniji - u se i u svoje kljuse i probaš da uhvatiš povoljan vetar, inače služiš za potkusur.

 

Jermeni su doživeli da ih Rus brani a Grk hrani i panično pokušavaju da urade bar kontrolu štete. Ovaj topik bi samo time i trebalo da se bavi, znamo i zašto.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
12 minutes ago, x500 said:

Pitanje je zasto vlast u Jerevanu nije pomogla snagama NK. 

 

Ko zna, možda se to jednom pokaže i sasvim racionalnim.

 

Azerbejdžan je izabrao trenutak u kom je potreban svima. Turska je potrebna svima. Iran je regionalna sila. 

Jermene je sustigla nova realnost i ta gorka pilula ume nekada da bude lek. 

  • -1 1
Link to comment
18 minutes ago, April said:

 

 

NK kriza nije počela pre tri godine, eskalirala je u rat još 1992., taj rat su dobili Jermeni i od tada su držali pozicije. Napisao sam da su te godine, kad su jermenske akcije najviše vredele, bile i najbolje vreme za ustupke do trajnijeg rešenja krize u vrlo lošem okruženju za Jermene, ali su oni olako poverovali u široka ruska leđa.

 

Rezime Namenskog je u tom smislu najtačniji - u se i u svoje kljuse i probaš da uhvatiš povoljan vetar, inače služiš za potkusur.

 

Jermeni su doživeli da ih Rus brani a Grk hrani i panično pokušavaju da urade bar kontrolu štete. Ovaj topik bi samo time i trebalo da se bavi, znamo i zašto.

Rusija je tad, da te podsetim bila malte-ne na kolenima, sa onom inflacijom, posle su uh Ceceni guzili kako su hteli...nesto ta ledja i nisu bila tako siroka 90-ih godina ali opet ti Rusi...

  • +1 1
Link to comment
22 minutes ago, April said:

 

 

NK kriza nije počela pre tri godine, eskalirala je u rat još 1992., taj rat su dobili Jermeni i od tada su držali pozicije. Napisao sam da su te godine, kad su jermenske akcije najviše vredele, bile i najbolje vreme za ustupke do trajnijeg rešenja krize

 

 

Ti se šališ, jel da?

 

Zamisli poverenje koje postoji izmedju Srba i Albanaca, pa na to dodaj jedan genocid (1915-1918) i jedan pogrom (1989) nad Jermenima od strane Turaka i Azera koje oni smatraju “turskim plemenom kojem je Lenjin dao državu”, i razumećeš zašto Jermenima ustupci i kompromis sa “Turcima” na pamet nisu padali sve ove godine.

 

Link to comment
×
×
  • Create New...