Jump to content
IGNORED

Rat za Nagorno-Karabah


Ayatollah

Recommended Posts

  • Replies 958
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Redoran

    134

  • vememah

    91

  • Krošek

    49

  • namenski

    33

Drago mi je da su imali dovoljno pameti da ih mimoiđe krajiški scenario. Ni u reintegraciji™ im se ne piše ništa dobro, ali imaju kudikamo veće šanse da obezbede sebi nekakav nastavak života negde. Ona paljenja vlastitih kuća i vađenja grobova od pre koju godinu su bila da dušu progutaš. Da ne pričamo o mladićima poslatim u rat da ih dronovi tamo masakriraju.

  • +1 3
Link to comment
15 minutes ago, Tutankamon said:

Spasili su im pola Nagorno Karabaha iako su izgubili ubedljivo rat. Na tih pola NK su trebali da se razoruzaju sto ovi ocito nisu ucinili + trebalo je da po mirovnom sporazumu predaju ili omoguce (nisam siguran u terminologiju) Azerima da imaju prolaz do svoje teritorije na zapadu koji preseca Jermenija proper, sto fala bogu nisu ucinili. NK nije priznao niko pa ni Jermeni. Da ne govorim kako je Iran vise puta ponovio da ce se napad na teritoriju Jermenije smatrati napadom na Iran i da ce Iran vojno odgovoriti. 

 

Tačno. Ovo je sve istina, samo što je sve te činjenice trebalo sagledati dok su im akcije bile vrednije, a ne da dozvole da ih Rusi huškaju na maksimalističke zahteve u neprijateljskom okruženju. 

 

Dovoljan je bio mali pogled ka EU da bi ih Moskva pre tri godine prepustila dronovima Azera. 

Link to comment
4 minutes ago, Tutankamon said:

Sto bi ih Rusi huskali na maksimalisticke zahteve kada Rusima u ovom trenutku rat ne odgovara...?

 

Ko je govorio o ovom trenutku?

 

Pročitaj šta sam napisao:

 

8 minutes ago, April said:

samo što je sve te činjenice trebalo sagledati dok su im akcije bile vrednije,

 

Link to comment
53 minutes ago, assignment said:

 

Moskovska govna, midzet, da se raspadaju.... Ozbiljno, cemu ova ocita mrznja, i sve ove gluposti? Jel ti ucinili Rusi nesto?

ti ozbiljno pitas ili se zajebavas?

Da nije bilo te jebene zaostale AzoKomunistije ne bi bilo ni Vucica, Milosevica, Dacica; proruskog uticaja na sve kod nas i svih sranja kroz koje smo prosli...

Edited by NevenMan
  • +1 2
  • Haha 3
Link to comment
5 minutes ago, BWA said:

Kad su ih Rusi huskali na bilo šta?

Njih je trebalo da zaštiti Jermenija a ne Rusija.

 

Da li se šališ da bi Jermenija mogla da se kurči pred Turskom, Iranom i Azerbejdžanom?

Nego se olako verovalo.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, April said:

 

Ko je govorio o ovom trenutku?

 

Pročitaj šta sam napisao:

 

 

U bilo kom trenutku nakon izgubljenog rata u NK. Rusi su bili u soku kad su videli sta rade dronovi...oni su tek sad naucili kako da se protiv njih bore i da ih proizvode...Jermenima ne moze da pomogne ni Nato ni EU jer su nemocni s obzirom na okolnosti da im taj Azerbejdzan treba ko nikad zbog nafte i gasa i zamene ruskih energenata istim a i Turska im.treba kao saveznik. Jermeni im ne nude strateski skoro pa nista.

Link to comment
6 minutes ago, NevenMan said:

ti ozbiljno pitas ili se zajebavas?

Da nije bilo te jebene zaostale AzoKomunistije ne bi bilo ni Vucica, Milsoevica, Dacica...

 

Kako da ne, nismo mi krivi, nego neko drugi, sto nisi i Tita tu stavio. Sorry ali ovo je preglupo.... Dok se tako misli nije ni cudo sto nema napredka... Sorry na OFF i srecno!

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, April said:

 

Da li se šališ da bi Jermenija mogla da se kurči pred Turskom, Iranom i Azerbejdžanom?

Nego se olako verovalo.

Sto Iranom?

A imali su godine i godine da ispregovaraju neku autonomiju.

Link to comment
23 hours ago, April said:

Naravno da niko ne očekuje da se posla jermenske epizode neko u Republici Srpskoj zapita kuda ih vodi vizionarska politika Milorada Dodika

Jebes bivola gospodina Dodika, pitanje svih pitanja na koje i ne treba traziti odgovor, poznat je odvajkadatm: sta i kako ocekuje male, u svim vremenima i svuda oko uzdanja u zastitu/garancije velikih....

Bilo da velikima - poput Rusije danas - ne ide bas sve po planu, bilo da imaju nekog drugog, vaznijeg posla, bilo da im se jednostavno trenutna matematika iz bilo kojih razloga ne uklapa - tu su mali, tu je kusur...

 

Da ne sirim pricu na temu biti objekt ili biti subjekt, tek, kad god su se mali uzdali ili uzdaju da ce veliki rizikovati minimalno preko sopstvenih interesa/potreba - najebavali su bez izuzetka...

I to vazi za sve bez razlike, jebes busanje u grudi junacke, zastitu ruskog/NATO/kineskog/tunguskog kisobrana...

 

 

Edit: a naocito uzdanje u principe ili moralnost... :isuse: 

Edited by namenski
  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
15 minutes ago, assignment said:

 

Kako da ne, nismo mi krivi, nego neko drugi, sto nisi i Tita tu stavio. Sorry ali ovo je preglupo.... Dok se tako misli nije ni cudo sto nema napredka... Sorry na OFF i srecno!

Samo kratak pogled na tvoj profil i dobijes "NapreDka, dobiJo" i slicne bisere srpskog pravopisa...  U prevodu; sa kim se i ja raspravljam....

Link to comment
1 minute ago, NevenMan said:

Samo kratak pogled na tvoj profil i dobijes "NapreDka, dobiJo" i slicne bisere srpskog pravopisa...  U prevodu; sa kim se i ja raspravljam....

Sto ne menja cinjenicu da je tvoje misljenje glupo do bola, dzabe si ga napisao bez greske. I to sto si sada odgovorio je vise pokazatelj tebe, nego mene. Ja srpsku skolu video nisam, stim smatram da i odlicno pisem i pricam jezik

  • +1 3
Link to comment
×
×
  • Create New...