Jump to content
IGNORED

Rat za Nagorno-Karabah


Ayatollah

Recommended Posts

Quote

Ethnic cleansing is the systematic forced removal of ethnic, racial, and religious groups from a given area, with the intent of making a region ethnically homogeneous. Along with direct removal, extermination, deportation or population transfer, it also includes indirect methods aimed at forced migration by coercing the victim group to flee and preventing its return, such as murder, rape, and property destruction.[3][4][5] It constitutes a crime against humanity and may also fall under the Genocide Convention, even as ethnic cleansing has no legal definition under international criminal law.[3][6][7]

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Ethnic_cleansing

Link to comment
  • Replies 958
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Redoran

    134

  • vememah

    91

  • Krošek

    49

  • namenski

    33

4 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Па онда ни олуја није етничко чишћење јер су људи углавном отишли пре него што је војска дошла. Несрећни људи знају шта их чека и одлазе пре него што војска дође.

 

Osim sto su im palili kuce kad su stigli, i osim sto nije bilo nikakvog potpisa, i osim sto nije bilo nikakvog primirja.

 

Quote

by coercing the victim group to flee and preventing its return, such as murder, rape, and property destruction

Upravo Oluja nije dobar primer za poredjenje.

Edited by Budja
Link to comment
On 27. 9. 2023. at 0:02, Budja said:

Osim sto su im palili kuce kad su stigli, i osim sto nije bilo nikakvog potpisa, i osim sto nije bilo nikakvog primirja.

Pa koliko ja čitam, Azeri pale kuće, a i hapse bogami.

 

Ali najzanimljivija od svih ti je ova teza o tome da je li etničko čišćenje ili nije zapravo ovisi o tome kako su čišćeni indisponirani, ako se lijepo i službeno predaju ništa od etničkog čišćenja, piši kući propalo :fantom:

Link to comment

Речиси сите Ерменци од Нагорно-Карабах ја напуштија територијата во егзодусот по офанзивата на Азербејџан и предавањето на ерменските сепаратисти.

Од 120 илјади жители, областа ја напуштиле сто илјади 417 лица кои пристигнале во Ерменија.

Преку мостот Хакари кој ги поврзува Ерменија и Нагорно Карабах минале над 20 илјади возила, кои со денови стоеле заглавени на планинскиот пат, кој бил заглавен.

Ерменските власти веќе обезбедиле бесплатно домување за повеќе од 30 илјади раселени.

Но, голем дел од нив се и хоспитализирани со сериозни рани од експлозијата на безниснката станица во која загинаа над сто луѓе.

 

  • Hvala 1
Link to comment
8 hours ago, cedo said:

@Budja mozes ti to zvati seobom, ali koliko su ga jermeni najebali u istoriji siguran sam da dobro znaju sta ih ceka

 

To je drugi par cipela.

 

No, sa one sa jetfinijim ulaznicama bio sam vrlo precizan kada sam stavio prilog PRAVNO.

 

Zamislite da sud u Hagu sudi Azerbejdzanu za etnicko ciscenje. "Dobro znaju sta ih ceka" je politicki i istorijski ali ne i pravni argument.

  • +1 1
  • Haha 1
  • -1 1
Link to comment
4 hours ago, Budja said:

 

To je drugi par cipela.

 

No, sa one sa jetfinijim ulaznicama bio sam vrlo precizan kada sam stavio prilog PRAVNO.

 

Zamislite da sud u Hagu sudi Azerbejdzanu za etnicko ciscenje. "Dobro znaju sta ih ceka" je politicki i istorijski ali ne i pravni argument.

Oslobodili su i Hrvate za Oluju. 

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Hamlet Strašni said:

Oslobodili su i Hrvate za Oluju. 

 

Ali nisu Srbe za isto to na Kosovu. Nema to sve previshe veze sa pravom u uzem smislu.

  • +1 2
Link to comment
22 minutes ago, Mel said:

 

Ali nisu Srbe za isto to na Kosovu. Nema to sve previshe veze sa pravom u uzem smislu.

Naravno da nema. 

Link to comment
×
×
  • Create New...