Jump to content
IGNORED

Rat za Nagorno-Karabah


Ayatollah

Recommended Posts

Азербејџан се већ извинио за овај хеликоптер, Алијев ће сутра да поручи још мало гвожђурије и то је то.

Link to comment
  • Replies 958
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Redoran

    134

  • vememah

    91

  • Krošek

    49

  • namenski

    33

Što kaže Redoran, to bi bilo to. Sad će neki od ruskih glavonja da oštro protestuje, Azeri će još više da se izvinjavaju, potpišu nabavku neke gvožđurije... i vuk sit i ovce na broju. A ovako navijački, ako su Rusi tražili izgovor da se aktivnije umešaju bolji nisu mogli naći. Doduše ovo je realno kao da će nama 1999. da daju S300 :D

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

Link to comment
2 hours ago, extragluv said:

Jesu li ovo rusi dosli da brane Shushu?

 

 

 

Ovi vojnici su ludi što mu dozvole da ih snima. Deluje kao da su snimali pažljivo tako da se ne vidi ništa ali ne bih ja mnogo rizikovao. Video sam na twiteru kad objave ova snimke i posle sat vremena se javlja lik koji je uspeo da odredi lokaciju na kojoj je snimak napravljen, Razgledao sam malo 3-4 takva naloga na twići i to je ludilo. Ljudi kao da po ceo dan blenu u takve snimke i u mape. Jedan to radi i u Siriji, tamo snimak u pustinji, sve ravno, baš nikakav landmark nema ali lik skonta po obliku krivine na putu, jedna kuća tamo, jedna ovamo i njemu to dovoljno da na mapi prepozna gde je snimano. Snimci iz Karabaha su im verovatno laganica jer mi deluje da najviše koriste linije reljefa da skontaju lokaciju, a i mala je teritorija.

  • +1 1
Link to comment

Истина је, ставила их УЕФА под истрагу због тога. Додуше цела ствар је барем две недеље стара, можда и три.

 

 

@omiljeni Приметићеш да је на многим јерменским снимцима хоризонт блурован, управо како ови OSINT лудаци не би имали оријентире да ураде геолокацију. Међутим, wargonzo је у последњих неколико дана кренуо у хиперпродукцију плус се цео систем распада па нема више ко да ради ту безбедносну обраду како ваља. Ови клинци што опслужују хаубицу вероватно немају појма да је сваки снимак потенцијално опасан, нити има ко да им то објасни.

 

Од целе те OSINT екипе са твитера, мислим да су Израелци убедљиво најлуђи. У стању су да пронађу кинески ICBM силос у неким шуметинама и планинчугама где је у кругу од 30 километара све покривено истоветним зеленилом. Додуше мени ови су ови произвођачи мапа малкице почели да иду на јетру јер се сада све своди на то да будеш бржи од других, и онда се сваки снимак нечије извиднице или претходнице третира као трајно освајање ширег подручја. У Украјини и Сирији су водили рачуна да добију потврду из барем два извора, сад се све своди на то ко ће брже да уради геолокацију.

 

У другим вестима, јерменска опозиција захтева да Пашинјан добровољноtm одступи са власти и оптужује га за катастрофално лош међународни положај Јерменије, почев од односа са Русијом.

Link to comment

Ček malo ja sam do sada mislio da su Turci u dobrim (ili ne tako losim) osdnosima sa Iranom. Sa jedne strane muslimanska braca to jest politicki islam, Turska, Iran i Katar a sa druge SA, Egipat, EAU. Oni su trenutno u ratu na nekoliko podrucija, Jemen, Libija...

Link to comment

Није Иран у тој катарско-турској осовини, нити ће икада бити. Персијанци су подједнако супротстављени и братству и салафистима, а ови су приде супротстављени једни другима. Иран на Азербејџан гледа као на део старе Персије, Турска пак гледа на Азербејџан као на део велике туркијске територије. Н-К је отприлике био тромеђа Персијског. Отоманског и Руског царства.

 

Андурил је лепо рекао јуче, пре или касније ће тиква да пукне између Ирана и Турске, само да Иран нањуши да им Турска и Израел нешто спремају преко Азербејџана.

 

Едит: Јемен је прокси сукоб између мула и салафиста у који се Турска не меша. Либија је прокси сукоб између братства и салафиста у који се муле не мешају. У Сирији се кољу сви против свих.

Link to comment

Iranu je muslimansko bratstsvo mnogo blize nego salafisti. Izetbegovic je cini mi se kao pripadnik IB bio u Iranu 80-ih godina. I mule i IB pripovjedaju politicki islam.

Edited by borris_
Link to comment

Јесте, чак је у првим годинама рата Иран био далеко издашнији у помоћи АБиХ него што су то били салафисти. Они су преузели ствар после рата а муле су се повукле.

 

Иран се са братством разишао у Сирији јер су им ови само одмагали док су се клали са салафистима. Рахметли Касем Солејмани је провео последњих пар година покушавајући да поново приближи Иран и Братство, како би заједно направили противтежу саудијском утицају односно утицају Израела који ових дана увелико нормализује односе са салафистима широм региона. Нису они очијукали зато што су неки природни савезници, напротив, већ зато што ни једни ни други не могу сами. Братство је исцрпљено након што су поражени у Египту, пољуљани у Турској и стављени под блокаду у Катару. Иран знаш и сам у каквој је позицији. Дакле, сарадња из нужде је у питању. Ако се и једни и други једног дана стабилизују и ојачају, поклаће се очас посла.

Link to comment
13 minutes ago, Redoran said:

Иран се са братством разишао у Сирији јер су им ови само одмагали док су се клали са салафистима.

dok su klali sunite u Iraku i Siriji.

Link to comment

Azeri su najveća manjina u Iranu (20ak% stanovništva). zato bi azersko-turska vojna pobeda u Nagorno-Karabahu mogla predstavljati ozbiljnu glavobolju za Irance.

Edited by Gandalf
Link to comment

da

 

Dear compatriots, sisters and brothers. I have made a very, very difficult decision for myself and all of us.

I have signed a statement with the Presidents of Russia and Azerbaijan on ending the Karabakh war at 01:00. The text of the statement that has already been published is unspeakably painful for me personally and for our people.

I made that decision as a result of an in-depth analysis of the military situation and the assessment of the people who know the situation best. Also based on the belief that this is the best possible solution to the current situation. I will give a detailed message about all this in the coming days.

This is not a victory, but there is no defeat until you recognize yourself as a loser. We will never recognize ourselves as losers and this should be the beginning of our era of national unification and rebirth.

We need to analyze the years of our independence in order to plan our future and not repeat the mistakes of the past.

I kneel before all our martyrs. I bow to all our soldiers, officers, generals, volunteers who have defended and are defending the homeland with their lives. They selflessly saved the Armenians of Artsakh.

We fought to the end. And we will win. Artsakh is standing.

Long live Armenia! Long live Artsakh!

 

i prvi komentar posle toga

 

You are a TURK, Mr. Pashinyan !!! Because of people like you, we have to leave our homeland. How will you respond to the families of so many killed soldiers? Did you sacrifice an entire generation to hand over that sacred land to the enemy so peacefully now?

 

Link to comment

a ima i sto misle da je laz

 

DO NOT BELIEVE THIS! I believe his account was hacked. Twitter account and official outlets say nothing like this. Do not fall for their disinformation tactics. Use critical thinking!

Link to comment
×
×
  • Create New...