Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

11 minutes ago, nisam ja said:

Meni ono sranje. Svi izgovaraju tekst kao da čitaju. Pijačni barometar. 

I naivnosti finalne scene ne bih arčio bajata. 

 

jesi sreo nekad domaćeg filmskog glumca? jbt ako si imao priliku i dao mu neku bilo kritiku bilo kompliment, video si o čemu se radi. taj nivo neisgurnosti, taj stepen nepronađenosti u profesiji, pipanja, traganja, to je nepojmljivo. mi smo propala kultura u tom sektoru. vakuum.

Link to comment
14 minutes ago, Krošek said:

pogledaj ljudožder vegetarijanac pa reci da li je taj film 50 godina ispred naše kinematografije ili 60

Nisam stekao taj utisak, iskreno kad sam ga gledao...

Ali možda sam u krivu...

Link to comment
13 minutes ago, Krošek said:

 

jesi sreo nekad domaćeg filmskog glumca? jbt ako si imao priliku i dao mu neku bilo kritiku bilo kompliment, video si o čemu se radi. taj nivo neisgurnosti, taj stepen nepronađenosti u profesiji, pipanja, traganja, to je nepojmljivo. mi smo propala kultura u tom sektoru. vakuum.

Preteruješ. A sretao sam ih puno...

Link to comment
8 minutes ago, Frank Pembleton said:

Preteruješ. A sretao sam ih puno...

 

što se tiče preterivanja, upućujem na d. ognjanovićevu kritiku (najobjektivniji kritičar, zasigurno, bez obzira na žanrovsko zastranjenje) južnog vetra

 

kako je moguće da je potrebno da kucne godina 2018 (dve hiljade... OSAMNAESTA... AAA) da naša kinematografija napravi prvi normalan film?

 

pa moguće je, u ovakvim uslovima, nekompetitivnim, iracionalnim i dr.

Link to comment

Misliš u 2018-oj ili na neki period?

I takođe jel pričamo o filmovima ili o glumcima, ne mora to da bude isto u smislu kvaliteta , na jednu ili drugu stranu...

Drugo, pitao si me o "sretanju" glumaca.

To vrlo često nema veze sa učinkom "na platnu"...

Link to comment

Negdje sam na liniji sa Krošekom. Presmješno je šta se kod nas naziva kultnim glumcem.

A onda obično, kada pitaš da taj neko nabroji bar jednu ulogu gdje ga je zapamtio, uglavnom je odgovor, e ne znam. Ali pokidao je zato u pozorištu kad sam ga gledao.

Link to comment

^

period - od raspada juge dosad

glumicma, konkretno, ali ne svaljujem ja nikakvu krivicu na njih lično, svi su oni carevi individualno

sretanje, onako ilustrativno, kakav ste utisak stekli, da li se radi o prekaljenim zanatlijamam ili o ljudima u večitom opipavanju

sve navedeno mora, čisto po nekoj logici života imati reperkusije na ono što se dešava na platnu

Edited by Krošek
Link to comment
14 minutes ago, Krošek said:

^

period - od raspada juge dosad

glumicma, konkretno, ali ne svaljujem ja nikakvu krivicu na njih lično, svi su oni carevi individualno

sretanje, onako ilustrativno, kakav ste utisak stekli, da li se radi o prekaljenim zanatlijamam ili o ljudima u večitom opipavanju

sve navedeno mora, čisto po nekoj logici života imati reperkusije na ono što se dešava na platnu

Pa bilo je dobrih filmova nije bas da su svi sranje...

A ovo drugo , pa jbga tu je sareno, i bilo je par ljudi koji su odlicni na platnu uzivo raspad potpuni, i mislim da to ne mora da se preliva nuzno.Kao sto ima glumaca koji su na platnu majstori deluju zrelo, a privatno teska djubrad i govnari, potpuno neizdrzivi za bilo kakvu komunikaciju.Kao i neki neubedljivi na ekranu a privatno stabilni, plene...

A koga briga za to...

EDIT. Nemoj sad koji su kakvi pls..

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

od domaćih glumaca zna da glumi za kameru žika todorović, ostali su tu vrlo, vrlo tanki. al nije ni do njih. od kada izađu sa faxa dernjaju se po pozorištima, a da bi bio dobar filmski glumaca treba da glumi u minimum dva, tri filma godišnje 5-10 godina i onda možemo da pričamo ko je kakav. 

 

na akademiji su pre 15ak godina hteli da uvedu predmet krupni plan, koji bi držali profesori kamere, pa je bilo koji će nam to stanislavski je dovoljan. ne znam šta je bilo posle

 

jebo vas stanislavski

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...