Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

ne napadam ni ja njega. ba r ne nesto puno. ali se primecuje da mu je to temelj na kome mu pocivaju serije. pritom, on to dobro napravi sa time sta je probrao.

hteo sam samo da kazem da doobri glumci kostaju i da se to onda oseti na kostimima, scenografiji.....

os dobru glumu ili os da to izgleda onako kako izgleda, a izgleda sasvim ok. bela tu pravi kompromis.

Link to comment

e, sad si me uhvatio u raskoraku....

zaista ne pratim sta sad izlazi sa akademijA ali gajim veru u ljude, skolstvo i covecanstvo da ima da se probere bolje. ako nema, izvinjavam se i beli i ostalima.

 

p.s.

samo da stanem u odbranu milosa timotijevica koga je ovde neko grdio (nije on mlad vise, znam) ali je sa dobrim rediteljem dobar glumac. nisu bas svi kao jezda da ga samo posaljes pred kameru i on ce da napravi nesto upotebljivo.

 

Ne znam ni ja da li ima da se probere bolje, zato i pitam. Stalno je povika, dosta ovih, dajte nova lica. Kad se ta nova lica pojave, onda su komentari gde ih nasli jebote. Pa eto, sa klasa tih starijih glumaca koji su nam se smucili..

 

Milos je zaista dobar glumac i vrlo potcenjen. Moze i da bude nosilac glavne uloge sto je pokazao u Vlaznosti, ali ovde u Senkama mu je uloga vrlo nezahvalna za sada. Stavi bilo koga na njegovo mesto, evo Jezdica recimo, i utisak bi bio isti. Jezda je pak dobio ulogu u kojoj se snalazi ko riba u vodi, dobija prostor da se razmase, pa je zato ubedljiviji.

 

Zenski likovi su recimo lose napisani. Tu jedino pozitivno iskace ova mala cigancica kurva i donekle ova Zikina pomocnica forenzicarka. Ostale pretanko..

Link to comment

Milos je zaista dobar glumac i vrlo potcenjen. Moze i da bude nosilac glavne uloge sto je pokazao u Vlaznosti, ali ovde u Senkama mu je uloga vrlo nezahvalna za sada. Stavi bilo koga na njegovo mesto, evo Jezdica recimo, i utisak bi bio isti. Jezda je pak dobio ulogu u kojoj se snalazi ko riba u vodi, dobija prostor da se razmase, pa je zato ubedljiviji.

 

Zenski likovi su recimo lose napisani. Tu jedino pozitivno iskace ova mala cigancica kurva i donekle ova Zikina pomocnica forenzicarka. Ostale pretanko..

 

+1

Link to comment

Bjela, a pogotovu burazer, jesu na tom krajnjem kraju tog razmišljanja "koliko para toliko muzike".

Jbga, ovde je on morao baš da napuni listu glumaca.

I da, i ja sam za "bolje da se snima ... "

Pogotovo ovakve koliko-toliko obimne produkcije.

 

 

...shit has hit the fan...

Link to comment

Jezda je, meni, pozorisni glumac. Sve ovo sto ga gledamo u filmovima i na tv je kao neki bonus. Covek je imao po 26 predstava mesecno. On je rudar u ulozi glumca.

Za stavljanje glumaca u kalupe najmanje su krivi sami glumci.

Link to comment

I da, i ja sam za "bolje da se snima ... "

Pogotovo ovakve koliko-toliko obimne produkcije.

 

+1

 

Od mlađih, pada mi na pamet Hana Selimović, ona bi se u ovakvim ulogama izvesno snašla sa svojom pozorišnom kilometražom.

 

edit: konkretno mislim na ulogu Maje Davidović

Edited by April
Link to comment

Nikako se ne može reći da je Bjela birao jeftine glumce.

To je najočitije kada se pogleda izbor glumaca iz drugih ex-yu država.

 

Recimo, tu je Goran Bogdan, koji je već internacionalna zvijezda, i ovu seriju je snimao maltene uporedo sa Fargo 3. On sigurno nije jeftin.
Od glumaca iz Hrvatske tu je i mlađi brat Navojec (živo me zanima kako će prikazati Pavelića), a sinoć smo vidjeli i ne toliko poznatog Đorđa Kukuljicu (pamtim ga kao instruktora iz Šume Sumarum) kao grofa Rajačića. Zanimljivo da nema hrvatskih glumaca koji su najčešći u srpskim i ex-yu produkcijama (stariji brat Navojec, Lučev, Bitorajac, Aćimović, a od starijih Nadarević i Gregurević). 

Što se tiče Makedonaca, u seriji nastupaju 4 od 8 ovde poznatih a živih glumaca. Vidjeli smo Mihajlovskog, Mirčevskog, nakratko i Arsovskog, a čeka se i Ristanovski. Ostala četvorica su 2 Jovanovska, Čevrevski (igra u ovoj novoj Radoševoj seriji) i Angelovski (njega već dugo nema nigdje).

 

Od Slovenaca tu je Kavaca junior, koji je vrlo čest u ex-yu produkcijama, uglavnom u ulogama stranaca. On je jedan od 2 najangažovanija slovenačka glumca srednje generacije. Drugi je u poslednje vrijeme često viđeni Šugman. Od starije garde mogu se vidjeti još Polič i Kavaca senior.

 

Od glumaca iz RS tu je Stojković (vlasnik kafane), trenutno najeksponiraniji banjalučki glumac, kao i dvije najpoznatije tamošnje glumice - Nikolina Jelisavac (Bjelina ženska) i Slađana Zrnić (prodavačica na pijaci). Ima tamo još zanimljivih glumaca, a volio bih da Meso to i pokaže.

 

Zanimljivo je da nema nikog iz FBiH, odnosno Sarajeva. Istina, određeni broj sarajevskih glumaca i dalje odbija da snima u Srbiji, ali čudi me da nema nikog od Bjelinih generacijskih parnjaka (ekipa iz Audicije), ili glumaca poput Tuke i Bešlagića.

 

Prijatno iznenađenje je jedini preostali bard kosovskog glumišta (barem nama poznatih) - Petrovci, a njegovog partnera igra mladi i relativno popularni Zuber, izgleda jedini crnogorski glumac u ekipi. Čudi da nema redovnog Nelevića, eventualno i Popovića. 
 

Link to comment

Timotijević je meni dobar, kao i ovi ostali 'stariji'. Od ovih mlađih, slažem se za onu malu što glumi kurvu, okejiš je, dok je ona bankarkina drugarica baš slaba kao i Viktor Savić. Bankarka je poluubedljiva, 

Link to comment

Meni je u Montevideu od svih mladih glumaca golman bio najslabiji, a baš on ovde dobio glavnu ulogu.
Ovde je do sada od njih još samo Savić imao veću ulogu, ali mi je, za razliku od Montevidea (gdje nije bio loš) ovde bio prilično blijed. Čak i nije toliko do njega, jer milim da je bio potpuno pogrešan izbor za tu ulogu.

Od fudbalera, u manjim ulogama pojavljuju se i Heraković (žandar) i Zakić (slikar partijaner), a pojaviće se i Krivokapić junior i još jedan (mislim Nikitović).

Glavne face Montevidea, Biković i Strugar su postali instant zvijezde i sada njihove karijere idu različitim pravcima. Čudi me i da se Biković ne pojavljuje u ulozi jednog od Rusa, ali ko zna, možda mu je Bjela i nudio.
U Montevideu mi je možda i ponajbolji bio Radojičić, i možda on ne bi bio loš izbor za neku od uloga, možda i glavnu.

 

Šta još Srbija može da ponudi kad su mladi glumci u pitanju?

Prvi mi na pamet pada Rakoćević, koji je već i međunarodno priznat (trenutno igra glavnu ulogu u Sumnjivim licima, za koja nisam siguran da imaju neku gledanost).

Nije loš ni Janketić junior.

Zanimljivi su još Sovilj i Radonjić, ali tek ćemo vidjeti šta će od njih ispasti.

Tu su i mladi glumci iz Vojne akademije, ali mislim, ali mi ne djeluje da su oni bolji od ovih iz Montevidea.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...