Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

citam sad i ja da je guberina zvucao slicno, svejedno, u filmskom smislu je govor promasen

 

minimalisticka rezija scena u sudnici (mimo maksimalistickog guberine, jel) me podsjetila na dokumentarni snimak sudjenja nikoli kaludjerovicu za krvnu osvetu  na cetinju osamdesetih godina, a vjerovatno je to i bio uzor

 

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, pbg12345 said:

to sam se i ja pitao, pogotovo sto je covek rodjen u mom kraju, na granici korduna i banije, nekako bas ne ide na tu "osnovu" nacin na koji ga jezdic predstavlja

 

ne znam dal sam umislio ili se desilo, ubedjen sam da sam naleteo na autenticni snimak guberine koji na moje cudjenje zvuci slicno, ali ga sad ne mogu naci

mozda sam sanjao to :D 

Pa imaju autentični snimci u samoj epizodi

  • Haha 1
Link to comment

gledam sad drugu polovinu druge epizode i opet imam mozda glupu primedbu, ali meni takve stvari bas paraju usi

 

kaze mirjana "nije mu smetalo dok smo ziveli u karlovcima"

karlovci su sremski, u hrvatskoj je karlovac jebem mu misa

Link to comment

interesantan je branilac u sve cetiri epizode; rezija mi nije uvijek bas blistava, gluma je uglavnom dobra, ali ono sto bas cijenim je dostojanstven, dakle nekarikaturalan prikaz nebeogradskih akcenata i nevelegradskih tipova. vazi za oba prikazana slucaja, mimo guberine odnosno jezdica i njegovog silovanja uloge.

 

nasuprot tome stoji dugalicev tito u rts-ovoj jovanki, negledljiv je, a uostalom (ako vec poredim serije, a nije nuzno) i ruralizacija i periferizacija same jovanke

 

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment

Na stranu agenda blaćenja Jovanke, Dugalić je najgori Tito kog mogu da se trenutno sjetim, čak su i oni (polu)komični karikaturalni pokušaji kao što su bile uloge Voje Brajovića i Mićka Ljubičića za Dugalićev uradak glumačka dostignuća. Baš je neprijatan. 

Link to comment

Koliko ja znam, Jovanka je bila bas takva kakvom su je prikazali. 
 

A i Guberina je bas dosta afektirao kad je govorio. Mama mi priča da je jednom sa njom pričao sa skoro slovenačkim akcentom (studirao je u Ljubljani). 

Link to comment

pratim kljun i meni je sasvim ok... nije savrseno, ali za mene koja nisam ni jednu nasu seriju od vruceg vetra odgledala pa ne mogu da uporedjujem i vrsim gradacije (cak ni rode, a ni otvorena vrata - tek kasnije sam neke epizode odgledala), ali zaista je prijatno iznenadjenje. slazem se sa vama da je glavna glumica vise nego solidna, psiholog ocajan, a ostali uglavnom dobri. jedan je iz zr pozorista, nekoliko ih je iz snp, ima ih iz somborskog, a neke znam iz urbanovih predstava. sve u svemu, rekla bih da nije bilo deljenje uloga po burazerskom sistemu, bas je za nase uslove vrlo demokraticna podela uloga. 

steta sto dragojevic nije vise radio, bez obzira na njegov licni i politicki uzasni profil, on je ipak talentovan i inteligentan filmadzija.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...