Jump to content

Permanentna kriza domaće ekonomije


Lord Protector

Recommended Posts

Jel ti umeš da pročitaš i shvatiš šta te neko pita? Adresu mogu i sam da nađem.Interesuju me reference tj.gde, koga, za koji novac, u kojoj firmi i oko čega, konsultuje Nebojša Katić?

 

Ovo te pitam već treći put i ako ne znaš ništa od ovoga pošteno reci pa da teramo dalje. Nije sramota nešto ne znati,

sramota je lagati.

Link to comment
  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tribun_Populi

    485

  • Luther

    345

  • Prospero

    230

  • Lord Protector

    215

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jel ti umeš da pročitaš i shvatiš šta te neko pita? Adresu mogu i sam da nađem.Interesuju me reference tj.gde, koga, za koji novac, u kojoj firmi i oko čega, konsultuje Nebojša Katić?

 

Ovo te pitam već treći put i ako ne znaš ništa od ovoga pošteno reci pa da teramo dalje. Nije sramota nešto ne znati,

sramota je lagati.

 

Pa to je strogo poverljiva informacija. Ratko Božović je rekao da za Stanka Subotića vrti pare u Londonu i na Kipru, i to one pare koje su Subotiću neoliberali omogućili da mazne, tj koje su maznuli zajedno. Dakle, Katić ima uvid u celu mafijašku šemu. Jesi li sad zadovoljan?  :lolol:

Edited by slow
Link to comment

Svidžalo se to tebi ili ne, privatizacioni model koji je u Srbiji primenjen najbliži je Tačerkinom. Stoga, ide u isti koš sa neoliberalizmom.

A ovo ostalo, što niko nije smeo da ono što nije uspeo da proda pošalje  u stečaj, da im sirotanovići ne bi zakucali na vrata kabineta, to odbijam na obično pizdunstvo.

 

edit: autori su mu iz Centra za liberalno-demokratske studije, zajedno sa još jednim guruom koga si ti citirao, što piše kolumne u "Politici".

Pa dobro ti si verovatno mlad i hrabar , sigurno ne samo na internetu, i spreman da jurišaš na nebo i da se isprsiš i staneš pred besne radnike. I život za principe da položiš.

Mislim gde smo stigli i kakva je ovo perverzija kad ja branim radnike od stečaja a etatisti bi da ih pošalju na ulicu.

Gde nalazimo uporište zs CLDS kao tvorca koncepta privatizacije u Srbiji?

Edited by Luther
Link to comment

Pa to je strogo poverljiva informacija. Ratko Božović je rekao da za Stanka Subotića vrti pare u Londonu i Kipru, i to one pare koje su Subotiću neoliberali omogućili da mazne, tj koje su maznuli zajedno. Dakle, Katić ima uvid u celu mafijašku šemu. Jesi li sad zadovoljan?  :lolol:

Pa jedino što je smešno je tvoje patetično vrdanje da daš smislen odgovor na jasno pitanje. Ove nebuloze ostavi za ispred kioska.

Tko je usput Ratko Božović, da nisi i tu nešto pobrkao?

Edited by Luther
Link to comment

Pa jedino što je smešno je tvoje patetično vrdanje da daš smislen odgovor na jasno pitanje. Ove nebuloze ostavi za ispred kioska.

Tko je usput Ratko božović, da nisi i tu nešto pobrkao?

 

Ratko Knežević, lapsus

 

http://www.blic.rs/vesti/hronika/stanisic-i-cane-ojadili-srbiju-za-300-miliona-evra/9wt86bn

 

 

Koliko je u „duvanskom biznisu” zapravo oštećena Srbija?

- To nam najbolje može reći Nebojša Katić, čovek koji „soli pamet” srpskom narodu o finansijskoj krizi i privredi Srbije. Upravo je njega, zajedno sa Nikolom Miloševićem, Subotićevim sestrićem, državni tužilac Đuzepe Šelzi iz antimafijaške direkcije u Bariju, u svojoj optužnici označio kao čoveka koji je mozak operacije pranja novca preko firmi „ Dullwich” na Kipru i „Codex” u Lihtenštajnu. Ne želim nikako da se „igram” uloge prvog srpskog policajca gospodina Dačića ili tužioca Slobodana Radovanovića. Ipak, ako bi se napravio mali napor i ovom čoveku dao status zaštićenog svedoka, koji bi svoju stručnu ekspertizu zaista uposlio u korist građana Srbije, saznalo bi se tačno na koliko novca na računima u Švajcarskoj, Lihtenštajnu i na Kipru srpski ministar finansija treba legitimno da položi pravo.

Edited by slow
Link to comment

Pa dobro ti si verovatno mlad i hrabar , sigurno ne samo na internetu, i spreman da jurišaš na nebo i da se isprsiš i staneš pred besne radnike. I život za principe da položiš.

Mislim gde smo stigli i kakva je ovo perverzija kad ja branim radnike od stečaja a etatisti bi da ih pošalju na ulicu.

Gde nalazimo uporište zs CLDS kao tvorca koncepta privatizacije u Srbiji?

 

Mlad jesam, sad koliko sam hrabar to nije na meni da sudim. Da se isprsim i stanem pred besne radnike ne bih imao potrebe, jer nisam ja taj koji zagovara da nije bilo drugog puta. To sa radnicima je ružniji deo priče, lepši je bio onaj dok se prodavala srebrnina na prvoj aukciji/tenderu. Ali priča mora da se završi, a ne završava se.

 

Nije perverzija nego travestija, i to od samog starta, zato ću i početi da "libertarijanac" lepo stavljam pod navodnike.

A ako sam ja etatista, onda si se ti prijatelju negde u međuvremenu ozbiljno pogubio.

 

edit: što se tiče CLDS-a, vrati se pa pročitaj tekst Mlađena Kovačevića koji je Slow negde unazad postovao.

Edited by Tribun_Populi
Link to comment

Luthere, sad ja tebe pitam, da li bi neko od tvojih libertarijanaca ekonomista znao da opere lovu preko Lihtenštajna i Kipra kao Katić, kako tvrdi/laže Milov kum? I da li bi dao ekonomiju na upravljanje nekom ko to ne bi znao da učini? Dakle čisto tehnička/stručna stvar, ništa moral i ostalo...

Edited by slow
Link to comment

Luthere, sad ja tebe pitam, da li bi neko od tvojih libertarijanaca ekonomista znao da opere lovu preko Lihtenštajna i Kipra kao Katić, kako tvrdi/laže Milov kum? I da li bi dao ekonomiju na upravljanje nekom ko to ne bi znao da učini? Dakle čisto tehnička stvar, ništa moral i ostalo...

Ne bih dao ni da mi upravlja kokošinjcem. I to ne zbog morala već zato što ako je tačno to što tvrdi RK, Katić kriminalac a ovi pak imaju ružnu naviku da kradu pa bi mi nestajale kokoške. Pored toga pranje novca je uskospecijalizovano znanje čisto bankarskih propisa o transferu novca u kombinaciji sa korupcijom bankarskih i drugih državnih službenika. Makroekonomija je, pretpostavljam da ti je to jasno, nešto mnogo više od toga.

 

Sad odluči jel on kriminalc pa nam ti od prvog posta na topiku zapravo  predlažeš da slušamo savete čoveka koji je eksponent mafije ili je parvi kosultant čegabilo za šta treba da pružiš neki dokaz.

Edited by Luther
Link to comment

Ne bih dao ni da mi upravlja kokošinjcem. I to ne zbog morala već zato što ako je tačno to što tvrdi RK, Katić kriminalac a ovi pak imaju ružnu naviku da kradu pa bi mi nestajale kokoške. Pored toga pranje novca je uskospecijalizovano znanje čisto bankarskih propisa o transferu novca u kombinaciji sa korupcijom bankarskih i drugih državnih službenika. Makroekonomija je, pretpostavljam da ti je to jasno, nešto mnogo više od toga.

 

Sad odluči jel on kriminalc pa nam ti od prvog posta na topiku zapravo  predlažeš da slušamo savete čoveka koji je eksponent mafije ili je prvi kosultant čegabilo za šta treba da pružiš neki dokaz.

 

Otkud bih ja trebao da znam kojim se trenutno poslovima bavi Katić kao konsultant u Londonu? Pa samo tvoje pitanje je u rangu pitanja ko su klijenti neke advokatske kancelarije i koga neko brani ili je branio. Pa imao je desetine i stotine klijenata i firmi, sigurno. Kakav bi ja trebao dokaz da ti pružim, da upadnem u Katićev kompjuter i iščitam bazu klijenata?  :frust:

Namerno sam postovao Kneževićevo svedočenje (koje su stoprocentne laži), jer je Katić u par tekstova dobro načepio mafiju koja je opljačkala Srbiju. I znao sam da od početka ciljaš na to Kneževićevo ''svedočenje'', da pokušavaš ad hominem napad kad već nisi imao stručne argumente protiv Katića.

 

Šta je sledeće, pitaćeš me koga konsultuje Janez Prašnikar?

Edited by slow
Link to comment

Otkud bih ja trebao da znam kojim se trenutno poslovima bavi Katić kao konsultant u Londonu? Pa samo tvoje pitanje je u rangu pitanja ko su klijenti neke advokatske kancelarije i koga neko brani ili je branio. Pa imao je desetine i stotine klijenata i firmi, sigurno. Kakav bi ja trebao dokaz da ti pružim, da upadnem u Katićev kompjuter i iščitam bazu klijenata?  :frust:

Namerno sam postovao Kneževićevo svedočenje (koje su stoprocentne laži), jer je Katić u par tekstova dobro načepio mafiju koja je opljačkala Srbiju. I znao sam da od početka ciljaš na to Kneževićevo ''svedočenje'', da pokušavaš ad hominem napad kad već nisi imao stručne argumente protiv Katića.

Ništa ti nisi znao niti umeš da čitaš misli na dalljinu  niti sam ja na bilo šta ciljao.,  Tekst RK si ti postavio,  otkud ja da znam na šta ti misliš . Ogradio sam se i rekao :ako je tačno to što tvrdi RK.

 Sad tvrdiš da nije mafijaš ali  kako onda znaš da je konsultant bilo čega ako nema nikakve reference. Daj bar pet od tih stotina firmi koje je konsultovao. Jel on ima konsultantsku firmu, možda radi za neku, ili sedi u Hajd parku i konsultuje domaćice oko povoljnih cena jabuka? Veruješ mu dakle na reč? Piše mu na vizit karti?

Edited by Luther
Link to comment

a ti verujes Dani Popovic i Borisu? Navede zena u cv-u da odlicno pliva u IT vodama:web design, html, javascript, databases...

Edited by jovanovic
Link to comment

Mlad jesam, sad koliko sam hrabar to nije na meni da sudim. Da se isprsim i stanem pred besne radnike ne bih imao potrebe, jer nisam ja taj koji zagovara da nije bilo drugog puta. To sa radnicima je ružniji deo priče, lepši je bio onaj dok se prodavala srebrnina na prvoj aukciji/tenderu. Ali priča mora da se završi, a ne završava se.

 

Nije perverzija nego travestija, i to od samog starta, zato ću i početi da "libertarijanac" lepo stavljam pod navodnike.

A ako sam ja etatista, onda si se ti prijatelju negde u međuvremenu ozbiljno pogubio.

 

edit: što se tiče CLDS-a, vrati se pa pročitaj tekst Mlađena Kovačevića koji je Slow negde unazad postovao.

Ok nemoj da se jediš stekao sam utisak da si ti iz ekipe "država duradi nešto i da razvija". Ako nisi tim bolje.

Što se mene tiče ja jesam libertarijanac i minarhista ali sam i realista. Dakle ne možeš jedan apstraktan model da primeniš u realnim okolnostima ako će njegova primena da dovede do kraha tog istog modela usled ogromnih socijalnih tenzija. Možeš da postepeno i sistematski težiš smanjenju državnog uplitanja u ekonomiju, smanjenju državnog vlasništva, nižim porezima itd.

 

Što se tiče CLDS sam Kovačević kaže:

"Normalno je pretpostaviti da je ova petorka imala odlučujuću ulogu u formulisanju nacrta zakona o privatizaciji koji je na sva zvona promovisan u proleće 2001. godine. Međutim, mora se napomenuti da je u nacrtu tog zakona bilo niz elemenata koji nisu bili u skladu, a ponekad su bili suprotni stavovima u „studiji“ Centra."

 

Dakle on samo pretpostavlja a i u nacrtu zakona su bili stavovi suprotni studiji Centra.  Činjenica je da oni jesu imali neki uticaj  ali imali su i drugi pa nije ispravno njima ili samonjima pripisivati autorstvo.

 

Uostalom, hajde da vidimo u čemu se to ogleda neolberalizam(ma kako ga definisali) u Srbiji.

Državna potrošnja 45% GDP(tu smo oko proseka EU) Država i dalje poseduje ili je suvlasnik najvećih preduzeća, takođe i svih komunalnih, subvencije za sve i svašta, čak i u turizmu(vaučeri za odmor :isuse:) pomoć svim mogućim socijalnim grupama , država razvija( nova topionica u RTB-Bor-posebna priča), postoje SIEPA,AOFI, Fond za razvoj,država ima medije, ne može da zatvori jedan propali rudnik(Resavica) a kamoli druge firme koje su bankrotirale.

Dakle isto kao M.Tačer koja se spremala da pošalje vojsku na rudare kad je pozatvarala sve rudnike.   

Edited by Luther
Link to comment

Što se mene tiče ja jesam libertarijanac i minarhista ali sam i realista. Dakle ne možeš jedan apstraktan model da primeniš u realnim okolnostima ako će njegova primena da dovede do kraha tog istog modela usled ogromnih socijalnih tenzija. Možeš da postepeno i sistematski težiš smanjenju državnog uplitanja u ekonomiju, smanjenju državnog vlasništva, nižim porezima itd.

 

Dobro ba realista, kako da ti tako liberalan ne dobi izliv realnosti i liberalizma u način razmišljanja, već bespogovorno podržavaš model u kome država (!) prodaje nešto što nije ona stvarala, na način koji se je u veoma kratkom roku pokazao kao loš. Valjda vi libertarijanci se zalažete da se država izmakne iz privrede i svega, cenim da bi to bila ta minarhija, jel?

 

I zašto se u ovoj zemlji večito, kod takvih koji straaaašno mnogo drže do svoje ideologije, kad se malo zagrebe ispod površine dođe do ideološke travestije, pitam se, čisto onako retorički. Ima tu neke patologije, šta misliš?

 

 

Što se tiče CLDS sam Kovačević kaže:

"Normalno je pretpostaviti da je ova petorka imala odlučujuću ulogu u formulisanju nacrta zakona o privatizaciji koji je na sva zvona promovisan u proleće 2001. godine. Međutim, mora se napomenuti da je u nacrtu tog zakona bilo niz elemenata koji nisu bili u skladu, a ponekad su bili suprotni stavovima u „studiji“ Centra."

Dakle on samo pretpostavlja a i u nacrtu zakona su bili stavovi suprotni studiji Centra.  Činjenica je da oni jesu imali neki uticaj  ali imali su i drugi pa nije ispravno njima ili samonjima pripisivati autorstvo.

 

Nacrt je jedno, predlog drugo a sam zakon treće. Nisi ti to ispratio baš kako valja, reklo bi se, a uostalom pročitaj malo njihove studije - imaš ih na sajtu sasvim dovoljno.

 

 

S obzirom da je trio ovih autora, vrlo verovatno, bio idejni tvorac novog zakona o privatizaciji iz 2001, a pre toga su postali ostrašćeni neoliberali, jasno je zašto su se u ovom radu opredelili za privatizaciju gotovo svih delatnosti. Oni samo napominju da rudnici uglja i deo železničkog saobraćaja ne bi bili brzo privatizovani ali samo zato što, po njihovoj proceni, ne bi bilo interesa za njihovu kupovinu.

 

Toliko.

 

 

Uostalom, hajde da vidimo u čemu se to ogleda neolberalizam(ma kako ga definisali) u Srbiji.

Državna potrošnja 45% GDP(tu smo oko proseka EU) Država i dalje poseduje ili je suvlasnik najvećih preduzeća, takođe i svih komunalnih, subvencije za sve i svašta, čak i u turizmu(vaučeri za odmor :isuse:) pomoć svim mogućim socijalnim grupama , država razvija( nova topionica u RTB-Bor-posebna priča), postoje SIEPA,AOFI, Fond za razvoj,država ima medije, ne može da zatvori jedan propali rudnik(Resavica) a kamoli druge firme koje su bankrotirale.

Dakle isto kao M.Tačer koja se spremala da pošalje vojsku na rudare kad je pozatvarala sve rudnike. 

 

U privatizaciji, da ne bi bespotrebno širio priču jer ja sve vreme govorim o privatizaciji. Da te podsetim, govorio sam da je model privatizacije u Srbiji Tačerkin, model koji je dosledno primenjivala Velika Britanija 80-ih prilikom prodaje velikih javnih sistema. I, gle čuda, nijedna ex socijalistička država.

 

Osim Srbije.

Link to comment

Šta je sledeće, pitaćeš me koga konsultuje Janez Prašnikar?

A Jože Mencinger, i on je takva "komunjara" kao Prašnikar, koga bi on mogao da savetuje?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...