Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

Ovde (u HN-u) se jedan Englez (ne onaj koji se zajebao da glasa za leave) večeras napio ko životinja. Radi, tj, koliko juče je radio za nekakav EU NGO, ostao je bez posla preko noći.

Link to comment

Šta kažu Britanci kod tebe? Pretpostavljam da su zabrinuti za biznise i nekretnine?

Iskreno vise su zabrinuti Spanci. Ono Britanaca sto ima ovde sa permanentnom dozvolom je uglavnom u penziji i dobrostojece, bice verovatno komplikacija u vezi zdravstvenog osiguranja. Oni koji imaju biznis ovde, vec su dugo prisutni, tako da mogu ladno i drzavljanstvo da uzmu.

Spanija je zabrinuta za svojih 11 milijardi neto suficita u razmeni i finansijskom ucescu velikih banaka na ostrvu, kao i katalonskom elanu posle Brexita 

Edited by Majo
Link to comment

Ovde (u HN-u) se jedan Englez (ne onaj koji se zajebao da glasa za leave) večeras napio ko životinja. Radi, tj, koliko juče je radio za nekakav EU NGO, ostao je bez posla preko noći.

how unusual  :D

Link to comment

Ovde (u HN-u) se jedan Englez (ne onaj koji se zajebao da glasa za leave) večeras napio ko životinja. Radi, tj, koliko juče je radio za nekakav EU NGO, ostao je bez posla preko noći.

 

HN, ja presaltah sve zivo, ne mogu da odgonetnem, pomazi...  :D

Link to comment

how unusual  :D

 

Svetla tačka ovog cirkusa je što će stoka sad morati da poštuje pravila zemlje u koju ulazi, da pokaže pasoš, a kad dobije zabranu ulaska, ugasio je.

Link to comment

HN, ja presaltah sve zivo, ne mogu da odgonetnem, pomazi...  :D

 

Herceg Novi, ima ovde mala kolonija Engleza, nisu baš oduševljeni razvojem situacije.

Link to comment

Danci su 1992. odbili mastrihtski sporazum na referendumu, šok je bio otprilike u rangu današnjeg jer je sporazum išao u kantu ako ga bilo koja potpisnica odbije. Onda su ih sledeće godine ponovo izveli na referendum nakon dobre kuknjave o propasti koja ih čeka ako se ne urazume, pa su glasali u skladu sa očekivanjima™.

 

Tako će biti i u UK, ova današnja šok-kampanja je najbolji pokazatelj toga. Bez veze trošimo vreme na apokaliptične scenarije, koliko do ponedeljka će prestravljena britanska javnost na čelu sa tabloidima plebiscitarno biti za ostanak i tražiće novi referendum da to pokažu. I dobiće ga sledeće godine.

 

pri čemu, u uk ne mora tako biti iz prostog razloga jer ovaj referendum nema obavezujući, već samo savetodavni karakter za vladu uk.

Link to comment

Sanderlend i Barnsli su takođe značajno doprineli.

 

Takođe, zanima me kako su glasali stari imigranti i njihovi potomci... Neka mi tica cvrkuće da je kod njih Brexit bio na oko 90%.

Mislim da je na N1 bila scena gde novinarka priča sa dva prolaznika jedan valjda paki ili indijac došao pre 5 godina i glasaće za izlazak "jer se mora ograničiti priliv imigranata..." pa jbte!
Link to comment

pri čemu, u uk ne mora tako biti iz prostog razloga jer ovaj referendum nema obavezujući, već samo savetodavni karakter za vladu uk.

 

Nema, ali se poštuje. Mislim da je ovo gotova stvar, Engleska ipak nije Danska. Nadam se da grešim.

Link to comment

Mislim da je na N1 bila scena gde novinarka priča sa dva prolaznika jedan valjda paki ili indijac došao pre 5 godina i glasaće za izlazak "jer se mora ograničiti priliv imigranata..." pa jbte!

:lolol:

Link to comment

Svetla tačka ovog cirkusa je što će stoka sad morati da poštuje pravila zemlje u koju ulazi, da pokaže pasoš, a kad dobije zabranu ulaska, ugasio je.

Da, mnogo će ova gerijatrija što im je izglasala exit da se naputuje i natraži radnih dozvola... Život će se iskomplikovati ovim mladjim koji su glasali za remain. Što će medju njima biti i poneki mladjani UKIP degenerik ne menja puno na bizarnosti cele situacije.

Link to comment

Колико капирам већина овде мисли да су поданици Краљице Бабе потптпуни дебили?

Link to comment
×
×
  • Create New...