Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

Ako nemas pare onda glasas za promenu, sta ce ti jos vise istoga

 

Problem je sto joj je promena ponudjena u vidu #EUref

 

by Tapatalk

Link to comment

penzioneri sto su glasali za out su isti oni koji su pre 20 i kusur godina glasali za in, tada su bili u punoj radnoj snazi. videli da ne zive bolje i odlucili. 

Link to comment

Think about that woman in Collyhurst: “If you’ve got no money, you vote out.” Therein lies not just the against-the-odds triumph of the leavers, but evidence of huge failures that the stunned mainstream of politics has only just begun to acknowledge, let alone do anything about.

'If you've got money, you vote in ... if you haven't got money, you vote out'

 

http://gu.com/p/4my2k

 

samo je mali problem sto je i masa posh oblasti glasala za Leave. Sto iz cistog nacionalizma, sto iz vere u jos manju regulaciju i vise opcija za zaradu. Mislim, naravno, postoje opasni gubitnici, kao i svuda, ali stopa nezaposlenosti je 5%, ne secam se kad je bila manja. 

 

Ako nemas pare onda glasas za promenu, sta ce ti jos vise istoga

 

Problem je sto joj je promena ponudjena u vidu #EUref

 

Upravo. 

Link to comment

To je prekariozna zaposlenost, nije to više ono, ono TO. GB političari će se prvi u Europi suočavati s tom tranzicijom bez dežurnog krivca u dalekoj Bru-kuli na raspolaganju. Ako i uspiju ograničiti migraciju, tzv. srednja klasa ubrzo će otkriti da su stvari i usluge za koje su mislili da su postale zauvijek jeftine počele poskupljivati.

Link to comment

Cenis da je ostatak Evrope oran da zivi u federativnoj evropskoj superdrzavi?

Moze Brisel neprijatno da se iznenadi ako dozvoli da mu takve trivijalnosti kao volja vecine ometaju planove tako da...pamet u glavu.

Da, cenim na osnovu većine u zapadnom delu EU.

Link to comment

More tough love.

Britain will 'go to back of trade queue', White House says - Reuters

 

Posted at23:37 24 JunBREAKING

 

The White House has said that US President Barack Obama stands by comments he made that Britain would move to the "back of the queue" for trade talks in the event of a British exit from the EU, Reuters news agency reports. 

Link to comment

To je prekariozna zaposlenost, nije to više ono, ono TO. GB političari će se prvi u Europi suočavati s tom tranzicijom bez dežurnog krivca u dalekoj Bru-kuli na raspolaganju. Ako i uspiju ograničiti migraciju, tzv. srednja klasa ubrzo će otkriti da su stvari i usluge za koje su mislili da su postale zauvijek jeftine počele poskupljivati.

 

Znam da nije ista zaposlenost kao ranije. Ali...ovo je glavni problem: i ta ce/bi se lakse resavala u okviru EU. Ne krivim narod, nego one koji ga lazu da ce ima zaposlenost biti manje, to, prekariozna, u konkurenciji sa trecesvetskom radnom snagom nego sa istocnoevropljanima. Jer - ideja brexiterske elite je sve drugo samo ne povecanje plata. I mnogo im je lepse da tu radnu snagu po potrebi donesu iz Bangladesa i ko zna odakle, nego da stize kako hoce iz Poljske i Letonije. A za to radnistvo ce sada samo Westminster odlucivati o uslovima. Znaju oni vrlo dobro zasto su ovo radili. A usput je i pitanje da li ce uspeti da izdejstvuu dil po kome ce moci, ne da izbegnu, to nece moci sigurno, nego da nekako ogranice slobodno kretanje radne snage u okviru trade agreementa koji zele postici. Kako ce to raditi paralelno sa Skotskom...ja ne znam da li to iko moze, to "rat" na dva fronta koji ce uzeti skoro svo vreme vlade. 

 

@Dig - ima malo istine u tome. zrtve sopstvene iluzije o nekoj, a davno prosloj, velicini. Naravno, kakvi smo mi Englezi, takva i umisljena velicina, ali nije da nema smisla. Sve rade da bi zemlja ostala Great, a ona sve manja i manja i sve nebitnija.  Jbg. Iluzije se placaju. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Ako nemas pare onda glasas za promenu, sta ce ti jos vise istoga

 

Problem je sto joj je promena ponudjena u vidu #EUref

 

by Tapatalk

 

Ali ali...sistem je trebao da funkcioniše na uceni onih koji imaju malo i u strahu su da izgube i to malo :(

 

Udarili su de najviše boli.

Edited by dillinger
Link to comment

Ma ja odavno tvrdim da na Zapadu (pravom Zapadu, nista dakle Spanija, Italija) nema Srbima slicnijih naroda od ove ekipe sa British Isles. 

Link to comment

Da, cenim na osnovu većine u zapadnom delu EU.

Mislis istocnom.

Poljaci su ti danas najveci evrofanatici.

Ponajvise jer im san ko i prosecnom Srbinu emigracija.

Kod bogatijih je vise manje fifti-fifti

Tako da i taj san moze da ispari

Link to comment
×
×
  • Create New...