Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

Za razliku od 1992. kad su svi vukli za rukav da se uđe sad je stvar dobrano odmakla, a u međuvremenu ekonomija otišla u honduras, te evroskepsa ojačala čak i u ključnim državama članicama. Koju bi time posluku porali?

 

Za tih godinu dana će neki faktori koji to do sad nisu mogli učvrstiti svoje pozicije, a tu za Brite mesta nema. They're out for good.

Link to comment

No way, Jose.

Watch & learn. I samo se seti prošlogodišnjeg odbrojavanja do grčke apokalipse. Ovi će sad da izaberu nekog anonimusa za interim premijera čiji će jedini posao biti da Briselu objasni da su se samo šalili, da se javnost već uveliko predomislila i da su spremni da se zakunu na pojačanu vernost Evropskoj komisiji u zamenu za još jedan referendum.

Link to comment

ideje se same nizu.

 

 

In the immediate aftermath of the landmark vote in which Britain has decided to leave the European Union, Sarah Palin—once the governor of Alaska and real life vice presidential candidate—is suggesting the United States takes similar steps to leave the United Nations.

"It is time to dissolve political bands that connect us to agendas not in our best interest," she concluded. "May UN shackles be next on the chopping block."

Link to comment

2016. nije 92.

istorija je ciklicna ali ne identicna

tek bi to izazvalo haos ali ne samo u Britaniji nego celoj EU

danas postoje anti EU politicki elementi uzduz i popreko

Link to comment

Od njih me ništa ne bi čudilo, samo cenim da će to ići malo teže makar na kolenima dopuzali u Brisel.

 

Ai tako nešto bi sahranilo EU gore nego da su ostali, ipak drugi nisu tolike budale. Živi bili pa videli.

Link to comment

Watch & learn. I samo se seti prošlogodišnjeg odbrojavanja do grčke apokalipse. Ovi će sad da izaberu nekog anonimusa za interim premijera čiji će jedini posao biti da Briselu objasni da su se samo šalili, da se javnost već uveliko predomislila i da su spremni da se zakunu na pojačanu vernost Evropskoj komisiji u zamenu za još jedan referendum.

 

Ako tako bude onda su najveci lakrdijasi, to bi bilo probijanje dna. :0.6:

Link to comment

O da, hoće samo 1 quicky za kraj:

 

To malo poručuju BoJo-u da mu ne pada napamet da mulja sad neka srednja rešenja nego da se isprsi ko čovek.

 

Da. Medjutim...jbt, ja ne znam kako su uspeli sebe da umuljaju u ovaj mess. Onaj D'Anconin clanak sto si kacio najbolje objasnjava. BoJo nije nikakav radikalni Brexiter i ne bi me cudilo da u ovom momentu, sada, jednostavno ne zna kako da se ponasa. Tj ne moze da se odluci

 

ili

 

namerno ceka da ovi ispizde, kazu ko zna sta i onda ozbiljna vecina Britanaca krene dobije sentiment - ma ko ih jebe nisu nas ni hteli, sad se vidi. 

Edited by MancMellow
Link to comment

BoJo nije nikakav radikalni Brexiter i ne bi me cudilo da u ovom momentu, sada, jednostavno ne zna kako da se ponasa. Tj ne moze da se odluci

 

Sta je koji k onda bio lider Leave kampanje.

 

Mislim, ispada da su svi sada tamo neki dunsteri. Osim Faraza.

Edited by hazard
Link to comment

Sta je koji k onda bio lider Leave kampanje.

 

Mislim, ispada da su svi sada tamo neki dunsteri. Osim Faraza.

 

pa da bi utvrdio svoj polozaj kod torijevaca za sledeci leadership contest. mislim to je naravno samo jedna teorija, ali nije nemoguca

Link to comment

Osim Faraza.

Njega pitali hoće li sada, pošto je UKIP ispunio misiju, da se vrati među torijevce. Kaže a zašto bih, možda mi budemo novi labour. :D

Link to comment

Sta je koji k onda bio lider Leave kampanje.

 

 

 

Jer hoće da bude šef na partiju i na vladu. Nađi kako ga je Rees-Mogg prckao pre nego što se odlučio da stane uz Brexit.

Link to comment

Njega pitali hoće li sada, pošto je UKIP ispunio misiju, da se vrati među torijevce. Kaže a zašto bih, možda mi budemo novi labour. :D

 

Naravno, pametan čovek.

Link to comment

Vemoa je jednostavno zasto su se nasli u ovakvoj situaciji, preracunali su se.

Kameron je ocekivao da na ledjima tesnog "stay" dobije jos jednu polugu ucene.

U celom njihovom establismentu nema ni jednan element koji je istinski bio za/verovao u odlazak. I taj nesretni Faraz je kasno nocas imao pricu kao yebiga eto nista od odlaska a sad svi na svoje radne zadatke.

Mnogo dublji problem koji ceo establishment ne samo u Britaniji nego i EU ne vidi ili nece da vidi je da se klasa upravljaca odnarodila od vecieg dela populacije koju kao treba da predstavlja.

Americi je samo vazan NATO a on nije ugrozen,a ne treba ignorisati ni obicaj da periodicno pedagoski lupa cuske svojim vazalima bez ikakvog povoda tek da se zna ko je glava-kao recimo syebavanje Anglo-Francuskih bliskoistocnih inicijativa 50tih pod dobrim starim Ajkom.

Link to comment
×
×
  • Create New...