Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

Oba ova predloga (carinska unija i drugi referendum) su dobila više glasova nego Terezin na drugom glasanju (tad je bilo 242-391).

Edited by vememah
Link to comment

Neverovatno. Mesecima kukaju poslanici da im se da da glasaju da bi se videlo šta Parlament hoće a ispada da Parlament neće ništa.

 

Doduše ovde treba dodati da je Mejova sabotirala celu stvar, tj. da je vlada terala poslanike konzervativaca da glasaju protiv svakog predloga koji nije u skladu sa vladinom politikom (što uključuje i referendum i carinsku uniju).

 

Inače, referendumu je falilo 27 glasova, a baš 27 laburista je glasalo protiv referenduma...

Link to comment

Zasto su LibDems apstinirali pri izboru za carinsku uniju? I SNP?

 

Je l to posto se ide eliminacionim sistemom?

 

Ili nema eliminacionog sistema?

Edited by Budja
Link to comment
53 minutes ago, Budja said:

Zasto su LibDems apstinirali pri izboru za carinsku uniju? I SNP?

 

Je l to posto se ide eliminacionim sistemom?

 

Ili nema eliminacionog sistema?

 

Nije baš striktno definisano:

 

Quote

Commons Speaker John Bercow said the process agreed by the House allowed for a second stage of debate on Monday and there was no reason this should not continue.

While it was up to MPs, he said there was an understanding Wednesday's objective was to "shortlist" a number of options before moving on to consider the "most popular".

 

Dakle poslanici će u ponedeljak opet da predlože amandmane, a Berkou će onda verovatno da na osnovu današnjeg glasanja izabere koji će se staviti na glasanje.

Link to comment

Jesam dobro razumeo da Mejova ima samo do 29/03 tj sutra da progura njen deal, a u slučaju da ne, Parlament mora u narednih 10-tak dana da ukaže na neki "smer" u kojem bi voleo da se stvari kreću?

 

Sve i da Bercow dozvoli Meaningful Vote 3, a mislim da će vlada nešto izbunariti da do toga dođe, Mejova mora da preokrene 75 glasova. DUP se ne pomiče, a od Tory hardlajnera, uspela je da smiluje oko 25-30, samo zato što je obećala da će otići. Bože, kakav svinjac, kakva gomila bednika.

Link to comment

Sve bi durade svi oni osim 2nd ref samo zarad poena u političkoj borbi a to što će ekonomski sjebati zemlju ni qrac da im zadrhti...

Gledao skoro na jućubu onaj report iz Swindona, ono je za plakati... Sve penzos do penzosa doktori ekonomije. Konobarica, što neko reče, najpametnija.

 

Podseti me sve to na situaciju kod nas na početku sranja 90ih...

 

Sent from my SM-N950F

 

 

 

 

Link to comment

Sve i da izaberu neki novi smer, ne vidim kako je moguce da ispregovaraju to sa EU na vreme, pa mi ova indikativna glasanja dodju samo kao spisak lepih želja

A i mislim da EU neće više da im toleriše odlaganja na neodređeno u minut do 12 i slično. Zbog predstojecih EU izbora i slicnih administrativnih procedura, to i nije pitanje samo dobre volje, već i ozbiljna komplikacija njima...

Link to comment
27 minutes ago, Spooky said:

Sve i da izaberu neki novi smer, ne vidim kako je moguce da ispregovaraju to sa EU na vreme, pa mi ova indikativna glasanja dodju samo kao spisak lepih želja

 

Koliko sam ja shvatio, EU savetu bi bilo dovoljno da imaju neku srednje-jaku naznaku da u Parlamentu postoji većina za nešto. Vrlo bi rado odobrili duže odlaganje, na jedno godinu ili čak dve, dok ovi tupsoni ne iščekićaju nešto semi-racionalno.

 

Naravno da do toga neće doći, ako Mejova ne progura svoj sporazum, sve su naznake da će raspisati General Elections, just for the lolz.

Link to comment
×
×
  • Create New...