Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

Nastavljaju se upozorenja velikih biznisa u auto-industriji, ovog puta sinoć je stiglo saopštenje bez biranja diplomatskog jezika od Jaguar Land Roversa:

 

 

Bez imalo uvijanja glavni ljudi Jaguara pričaju da ne mogu da više čekaju da vide kakav će dil na kraju da se dogodi, i u slučaju no deala i trgovanja po STO, oni će najverovatnije izmestiti sve u Slovačku. Ne samo oni, nego je potpuno prirodno pomisliti da bi svi u auto industriji sledili ovakav korak.

Međutim, ako ste zaludni poput mene, i zanima vas onaj pogled "Brexit je nova religija" od pre par stranica, pogledajte samo odgovore na ovom threadu. Pogotovo Petera Baxtera, koji je, po onome što piše na njegovom profilu, po profesiji some bloke on internet. Čovek ladno govori da u slučaju no deala i STO pravila, uticaj na Jaguara neće biti nikakav ili tek nešto sitnica loš. Čovek se ubi od ponavljanja da je sve ovo, valjda, neka zavera ili izmišljotina, jer ovi iz Jaguara očito nemaju pojma šta pričaju, jer se 80% njihove prodaje vrši sa državama sa STO pravilima. Ljudi mu ponavljaju ad nauseum da se ne radi samo o prodaji, već o just-in-time lancu dobavljača, i "rules of origins" komplikacijama bez carinske unije, što bi sve palo u vodu u slučaju no deala, i da bi proizvodnja, a ne prodaja, vozila u Britaniji postala preko noći neisplativa i nezamisliva, on i dalje svrdla svoju priču jer on valjda bolje zna od direktora Jaguara šta je dobro za Jaguar.

 

I ovo se ponavlja na svakom Brexit threadu. BMW i AirBus pre 10 dana izdaju saopštenja, ovakvi tupsoni se javljaju da objašnjavaju da je sve to neka šarena laža i da na njihove biznise to ništa ne utiče. Jaguar danas izađe sa istim upozorenjem, i nedvosmisleno kaže da će se odseliti u Poljsku u slučaju no deala, javljaju se ljudi koji zaista govore da je sve to budalaština, i urlaju da se što pre izađe i iz CU i iz SM i da krene da se trguje po STO pravilima - no deal!

 

Danas se tome pridružio i moron Owen Patterson, poslanik, koji je čak rekao da bi hard brexit bio povoljan za Jaguar. Reakcije:

 

Quote

Just asked a spokesperson for one trade body if they'd be responding to Owen Paterson's comments on the opportunities for UK auto firms (such as Jaguar Land Rover) after Brexit.

"We're not going to dignify those comments with a response because they're not worth anything."

 

 

Jednog dana neko će morati da napravi studiju o ovim vremenima.

Link to comment

Tako je. Odličan taktički potez Gordog Albiona, sad su kao donijeli konačnu najkonačniju poziciju, približili se maksimalno koliko mogu i ako Unija to odbije, njezina će biti krivnja za raspad pregovora.

A to bi onda značilo kopnenu granicu na irskom otoku.

 

Michel lijepo diplomatski:

 

Link to comment

Prebacili su loptu u EU dvorište. Ali ja ne znam koliki prostor ima EU da razdvaja te 4 stvari. Mislim, u svetlu onoga što svi znamo, a to je - zašto to onda i neko drugi ne bi tražio...

Link to comment

Ni ja ne verujem da je to u EU interesu, ali isto tako ne verujem da će EU ovo ovakvo da prihvati. U narednih nekoliko dana ćemo najverovatnije čuti "Ovo je bar neka osnova za pregovore", da bi usledilo samo razvlačenje dok Britaniji ne svane još više da ne može nikakve uslove da diktira. Sada je najveća žaba već progutana, da neće biti hard Brexita. U odnosu na ovo, sledeća gutanja će biti punoglavci. I ovaj predlog će se toliko izpinovati i izmeniti da će na kraju postojati i Customs Union i Single Market 95% kako ih znamo, samo malo drugačije našminkane i brendirane.

Kuriozitet je da ono što ona budala Jacob Rees-Mogg pizdi jeste tačno - ovo je dosta glup Bregzit, i ovo od Britanije stvarno stvara vassal state u odnosu na ono što je bila pre dve godine. Sad, što je to jedino normalno u ovoj situaciji, osim stopiranja celog procesa, jebi ga, jer sve ostalo je deset puta gore samoubistvo. Narod glasao, narod se ubio.

Link to comment

Mob rule - zaboravilo se malo na taj izraz i da "narod/vecina" ponekad nije u pravu.

Ali, mozda oni i hoce ekonomski raspad ali da budu "slobodni" - i to je sasvim legitimno.

Samo, sumljam da bi za tu opciju postojala vecina. Zato je taj referendum bio pogresan posto su postavljena pogresna pitanja i opcije - trebali bi da idu na kurs kod Svajcaraca da ih nauce kako se postavljaju pitanja na referendumu gde moras da imas dve jasne opcije sa jasnim posledicama.

Link to comment
1 hour ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Ni ja ne verujem da je to u EU interesu, ali isto tako ne verujem da će EU ovo ovakvo da prihvati. U narednih nekoliko dana ćemo najverovatnije čuti "Ovo je bar neka osnova za pregovore", da bi usledilo samo razvlačenje dok Britaniji ne svane još više da ne može nikakve uslove da diktira. Sada je najveća žaba već progutana, da neće biti hard Brexita. U odnosu na ovo, sledeća gutanja će biti punoglavci. I ovaj predlog će se toliko izpinovati i izmeniti da će na kraju postojati i Customs Union i Single Market 95% kako ih znamo, samo malo drugačije našminkane i brendirane.

Kuriozitet je da ono što ona budala Jacob Rees-Mogg pizdi jeste tačno - ovo je dosta glup Bregzit, i ovo od Britanije stvarno stvara vassal state u odnosu na ono što je bila pre dve godine. Sad, što je to jedino normalno u ovoj situaciji, osim stopiranja celog procesa, jebi ga, jer sve ostalo je deset puta gore samoubistvo. Narod glasao, narod se ubio.

Rezultat bi trebalo da bude jako blizu onome sto je na pocetku predlagao W.Hague. U sustini to bi bio 1 damage control, ali bolje im je ista nego nista. 

Link to comment
Mob rule - zaboravilo se malo na taj izraz i da "narod/vecina" ponekad nije u pravu.
Ali, mozda oni i hoce ekonomski raspad ali da budu "slobodni" - i to je sasvim legitimno.
Samo, sumljam da bi za tu opciju postojala vecina. Zato je taj referendum bio pogresan posto su postavljena pogresna pitanja i opcije - trebali bi da idu na kurs kod Svajcaraca da ih nauce kako se postavljaju pitanja na referendumu gde moras da imas dve jasne opcije sa jasnim posledicama.


Mislim, “vecina” je diskutabilan pojam ovde, a na stranu sto sam referendum kao takav nije obavezujuci (za razliku od tih u Svajcarskoj).


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment
×
×
  • Create New...