Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

U 14:15 Mejova drži govor koji se već naziva saundbajtom Florence Speech. U poslednjih nedelju dana dosta toga je procurelo, deluje kao da će Mejova pokušati malo da spusti loptu sa Evropom. Rekoh, pokušati, jer do sad joj je to baš mašala uspevalo.

 

Izgleda da su dve najbitnije tačke:

 

1. Biće nekih koncesija oko EU državljana koji trenutno žive u UK.

 

2. Predlaže se "generous offer" Uniji od 20 milijardi evra. Za sada uopšte nije poznato je li to predlog UK oko finalne cifre za razvod "Okej, znamo da nam tražite 70 milijardi, al ajde, evo vam 20", ili je to cifra koja bi samo pokrila status kvo sa Unijom i slobodnim tržištem tokom tranzicionog perioda od dve godine nakon Brexita.

Link to comment

Procitao sam stvari u vezi sa tim Izgleda mi da i dalje ne mogu da se dogovore sta tacno hoce, ne ulazeci u to da li to uopste može. Ali, da, sve je izglednije da pravog Brexita neće biti bar do 2021. A do tada...

Edited by MancMellow
Link to comment

U 14:15 Mejova drži govor koji se već naziva saundbajtom Florence Speech. U poslednjih nedelju dana dosta toga je procurelo, deluje kao da će Mejova pokušati malo da spusti loptu sa Evropom. Rekoh, pokušati, jer do sad joj je to baš mašala uspevalo.

 

Izgleda da su dve najbitnije tačke:

 

1. Biće nekih koncesija oko EU državljana koji trenutno žive u UK.

 

2. Predlaže se "generous offer" Uniji od 20 milijardi evra. Za sada uopšte nije poznato je li to predlog UK oko finalne cifre za razvod "Okej, znamo da nam tražite 70 milijardi, al ajde, evo vam 20", ili je to cifra koja bi samo pokrila status kvo sa Unijom i slobodnim tržištem tokom tranzicionog perioda od dve godine nakon Brexita.

Koje ste stipse, Vulinova tetka je izdasnija.  :fantom:

Link to comment

Procitao sam stvari u vezi sa tim Izgleda mi da i dalje ne mogu da se dogovore sta tacno hoce, ne ulazeci u to da li to uopste može. Ali, da, sve je izglednije da pravog Brexita neće biti bar do 2021. A do tada...

 

Pre nedelju dana je Boris napisao neki glup (a ne, kakav će...) ogroman članak u Telegraphu, tipa "Sve će biti do jaja, Brexit je strava, nećemo više davati ni centa Briselu", čak je i nemao obraza da ponovi tvrdnju o 350 miliona nedeljno. Usput, ta tvrdnja je naišla na osudu jer je do sada pobijena X puta, ali je dovela do čudne situacije da po prvi put Foreign Secretary ima javnu svađu sa, sad sam zaboravio ime, glavnim civil servantom za statistiku. Dašta, Boris je i dalje tvrdio svoje, a ako se tome na put ispreči realnost, onda tim gore po realnost.

 

Međutim, sve obrve su se podigle zbog tajminga tog članka - bio je objavljen dva ili tri dana nakon što je Florence Speech zakazan, i nakon što je počelo da se govorka da će Mejova "ponuditi" Evropi nešto, dosta ljudi je pomislilo da je to prvi pucanj za mogući leadership challenge, i da su hardkor Brexitaši možda spremni da podrže Borisa. Tory konferencija je za 7-8 dana, tu se obično isuku noževi, možda ne baš isuku, ali se javno pokazuju.

 

 

Koje ste stipse, Vulinova tetka je izdasnija.  :fantom:

 

Zezaj ti kolko oćeš, ne dobijate Gibraltar nazad.

Link to comment

Ovo je nešto najdosadnije što sam u životu slušao. Paket mera protiv inflacije koji je monotonim glasom čitao Branko Mikulić je audiobook "Storm of Swords" u poređenju.

Link to comment

Ovo je nešto najdosadnije što sam u životu slušao. Paket mera protiv inflacije koji je monotonim glasom čitao Branko Mikulić je audiobook "Storm of Swords" u poređenju.

:lolol:

Link to comment

Hvala Alahu, gotovo je. Bilo je mučno gledati kakve bolne grimase pravi ova žena kad joj postavljaju pitanja, Laura Kuenssberg i Faisal Islam su je malo pržili, ali u suštini blać blać truć truć srać srać

 

Najveća novina je ono što smo svi znali, ali nije zvanično rečeno - vlada otvoreno traži "transition period", koji je u isto vreme i "striktno ograničen", a u isto vreme i "mora da traje koliko je potrebno" (fantastično).

 

 

 

 

 

Mozak mi se pretvorio u kačamak od ovoga, idem da pravim kafu i čekam šta će Jon Snow večeras na Channel 4 da kaže ukratko.

Link to comment

Hvala Alahu, gotovo je. Bilo je mučno gledati kakve bolne grimase pravi ova žena kad joj postavljaju pitanja, Laura Kuenssberg i Faisal Islam su je malo pržili, ali u suštini blać blać truć truć srać srać

 

Najveća novina je ono što smo svi znali, ali nije zvanično rečeno - vlada otvoreno traži "transition period", koji je u isto vreme i "striktno ograničen", a u isto vreme i "mora da traje koliko je potrebno" (fantastično).

 

 

 

 

 

Mozak mi se pretvorio u kačamak od ovoga, idem da pravim kafu i čekam šta će Jon Snow večeras na Channel 4 da kaže ukratko.

 

Da ti prevedem: hoćemo pun pristup SM-u na ko zna koliko goina uz kraj FoM. Još jedna pirueta na tu istu temu. 

Link to comment

Da ti prevedem: hoćemo pun pristup SM-u na ko zna koliko goina uz kraj FoM. Još jedna pirueta na tu istu temu. 

 

Znači ponovo smo na opštenju bez penetracije? 13 months later?

Link to comment

Znači ponovo smo na opštenju bez penetracije? 13 months later?

 

I Kosovokontrola imigracije i Evropa. Pa nemaju oni šta drugo, odbacivanje jednog vodi u pad s vlasti, a drugog u stradanje ekonomije i, opet, pad s vlasti. Mislim da samo laburisti na vlasti ovo mogu da reše, Torijevci mislim da su iscrpli opcije. Prosto ne znaju šta da rade. Ideja im je sad tranzicioni dil od ko zna koliko godina tokom kojeg će oni plaćati (i to misle da mogu da prođu s 20b) za pun pristup SM, a da istovremeno potpuno ili skoro potpuno kontrolišu granice. Tj Tereza je možda i shvatila da to ne može, ali imaće pobunu u stranci. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Upravo to. Sva sreća što pregovori nisu limitirani vremenom, ili bi svi baš bili u velikom kurcu.

 

 

Evo vidim da se Mejl koncentriše na "dodatnih" 20 milijardi Briselu, mada meni i dalje iz spiča nije bilo jasno da li tih 20bn ima veze, udela ili bilo čega sa finalnim divorce računom.

Link to comment

Evo, Vince Cable se slaže sa mnom :D 

 

Here is the Lib Dem leader Sir Vince Cable on the speech.

Both the Conservatives and Labour have now essentially converged on the same position, which is to kick the can down the road and simply delay the economic pain caused by an extreme Brexit.

Neither are prepared to fight to keep Britain in the single market and customs union or to offer people a chance to exit from Brexit.

Link to comment

Upravo to. Sva sreća što pregovori nisu limitirani vremenom, ili bi svi baš bili u velikom kurcu.

 

 

Evo vidim da se Mejl koncentriše na "dodatnih" 20 milijardi Briselu, mada meni i dalje iz spiča nije bilo jasno da li tih 20bn ima veze, udela ili bilo čega sa finalnim divorce računom.

 

bitno je da se vrti neka cifra po medijima  ^_^

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...