Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

Aj za nas što ovlaš pratimo UK politiku, čime se Korbin tako samoupucao pa je od hejlovanja i mesije stigao dovde? Znam da se sa partijom gleda preko nišana, da je bilo tumbanja u Vladi u sjenci, ali šta je iza svega toga?

Link to comment

Pa dobro, to je to, vise ne postoji zemlja koja moze da ispadne neopevana budala a da mi to bilo sta znaci u zivotu. 

 

Možda ipak ima: Rusija?

Link to comment

Lloyd's of London says it will establish a new European subsidiary in Brussels to avoid losing business when the UK leaves the EU.

 

 

"A subsidiary office will be opened in Brussels with the intention that it will be operational for the January 1 renewal season in 2019," it said.

Link to comment

Bitno je da se novci trose na vazne stvari :lol:

 

In the week Britain began the formal process of leaving the European Union with the triggering of Article 50, the Home Office put a contract out to tender for the “design, production and personalisation of the UK passport” post-2019. High-level discussions have already taken place with potential bidders to reintroduce the traditional navy design, below, as a backdrop to the iconic gold lion and unicorn royal coat of arms.

Link to comment

pas mater. taman sam zamenio pasos posto je isticao, sad ce opet da me odrape. 

 

Ja mislim da bih mogao da popunim moj taman za naredne dve godine :lol:

Link to comment

Pa dobro, to je to, vise ne postoji zemlja koja moze da ispadne neopevana budala a da mi to bilo sta znaci u zivotu. 

pa i ovo si se ziv nasekiro :lolol:

Link to comment

EU birokrate! Zašto neće više napokon da vas puste na miru?

 

Jos samo da izdrzimo ovih preko 100 nedelja i bicemo slobodni <_<

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...