Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

Misliš da je EU u interesu pokazna vežba kažnjavanja UK? Za kratkoročnu političku stabilnost EU?

 

Ne znam, my guess would be nekoliko poteza gde će UK izgledati kažnjeno, i ispod žita suštinski isti sporazumi koji su važili i dosad - minus dosadašnja pravila o radnoj snazi. Nešto manje nego što ima CH.

 

Ne ne ne, mislim - US ako se uopste bude mesala ce najverovatnije voditi racuna i da UK ne bude osakacena, ali ni da stabilnost EU ne bude ozbiljno dovedena u pitanje. Dakle to sigurno nije ono o cemu pricaju Liam Fox i Iain Duncan Smith.

Link to comment

Ne ne ne, mislim - US ako se uopste bude mesala ce najverovatnije voditi racuna i da UK ne bude osakacena, ali ni da stabilnost EU ne bude ozbiljno dovedena u pitanje. Dakle to sigurno nije ono o cemu pricaju Liam Fox i Iain Duncan Smith.

 

Pa nije to ali ne bi trebalo ni da mnogo utekne od toga. Inače već pričamo o velikim promenama sistema.

Link to comment

Pa nije to ali ne bi trebalo ni da mnogo utekne od toga. Inače već pričamo o velikim promenama sistema.

 

Naravno da ne pricamo o kozmetickim promenama, Brexit nije neka smesna i mala promena. 

 

Ono sto predlazu ovi "jastrebovi" je sledece:

 

- igranje na podele u EU i interese pojedinacnih zemalja

- pretnje tipa: ok, ja cu najebati, ali ni vi necete bas biti neokrznuti

- mi smo u moralno superiornoj poziciji, suverenitet bla bla 

 

Nista od toga nije prosto dostojno diplomatije kao sto je britanska i nadam se da ih May u sustini nece puno slusati onda kada se stvarno odlucuje, ali ko zna,,,

Link to comment

Naravno da ne pricamo o kozmetickim promenama, Brexit nije neka smesna i mala promena. 

 

Ono sto predlazu ovi "jastrebovi" je sledece:

 

- igranje na podele u EU i interese pojedinacnih zemalja

- pretnje tipa: ok, ja cu najebati, ali ni vi necete bas biti neokrznuti

- mi smo u moralno superiornoj poziciji, suverenitet bla bla 

 

Nista od toga nije prosto dostojno diplomatije kao sto je britanska i nadam se da ih May u sustini nece puno slusati onda kada se stvarno odlucuje, ali ko zna,,,

 

Tereza Mej je kao Houm Sekretari manipulisala izvestajima eksperata koji su analizirali uticaj migranata na UK ekonomski i socijalni sistem.

Posto je zakljucak tih studija bio pretezno pozitivan ona ih je sistematski zadrzavala ili selektivno objavljivala samo negativne aspekte.

Tako da ne bih bio siguran da i ona nije ideoloski jastreb...

Link to comment

Jel može neko makar u teoriji da mi kaže koji je endgame long gain hardkor brexitovaca ovde? Mislim, tražim neki, u naznakama, ekonomski interes Foksa i Dejvisa u svemu ovome, ili makar ljudi iz senke koji su finansirali Leave kampanju. Mnogo bi mi lakše bilo da progutam da postoji određeni sektor industrije koji bi nekako mogao profitirati od samosjebavanja koji će uslediti brexitom nego da je jednostavno reč o gomili čisto-ideoloških tupadžija koji valjda doživljavaju astralne projekcije Bodičeinog duha koja im nalaže šta da rade oko Evrope?

Link to comment

Mislim da se uvek mora poci od onog teksta Matthew D'Ancone u Guardianu. 

Da bi neko napisao nesto bolje od toga trebalo bi mu/nam jedno proper istrazivanje pa makar i samo na web-u.

 

Mozda hoce da eliminisu UKIP, mozda da na to dodaju i otimanje jos workerskih glasova Labsima, ko zna ko ih sve placa, dal mi uopste mozemo da dodjemo do potrebnih informacija...

Link to comment

Da. Kazem "poci"... Sigurno da ostoji neki interes, recimo (nagadjam) spekulativnog dela finansijskog sektora. Mislim, komentarisem(o) ono sto vidim(o) na povrsini, ali pojavice se i cela slika pre ili kasnije. 

 

Mislim, ok, ajde. Kod Torijevaca postoji pro et contra prisnijoj kontinentalnoj politici struje vec skoro 100 godina. To nije od juce.A ima i kod Laburista, samo se drugacije ocituje. Postoji odredjena u politickim strukturama i misli duboko ugradjena dihotomija o shvatanju mesta u svetu i bazicnih nacionalnih interesa i kako ih ostvariti i kako se to prelama u kontinentalnom diskursu u odredjenim vremenima. 

 

Evo ti ovo imas za 1 tuntu - kupi, lako se cita, razjasnjava dosta toga sa ideoloske strane

 

https://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/0333579925/ref=tmm_hrd_used_olp_0?ie=UTF8&condition=used&qid=&sr=

Edited by MancMellow
Link to comment

 

 

Thinktank warns stricter immigration rules could hit service after stats show 11% of all staff and 26% of doctors are non-British

 

Good luck with that.  :fantom:

Link to comment

Sva sreća te je ova vlada, a pogotovo Džeremi Hghhant poslednjih par godina učinio toliko toga ne bi li olakšao živote mlađim generacijama doktora i ohrabrio buduće naraštaje da i oni krenu tim plemenitim putem. Zamislite kako bi ovo bilo glupo da nije tako bilo.

Link to comment

Sva sreća te je ova vlada, a pogotovo Džeremi Hghhant poslednjih par godina učinio toliko toga ne bi li olakšao živote mlađim generacijama doktora i ohrabrio buduće naraštaje da i oni krenu tim plemenitim putem. Zamislite kako bi ovo bilo glupo da nije tako bilo.

 

Ko je on i šta im je uradio?

Link to comment
×
×
  • Create New...