Jump to content
IGNORED

Vinyl


mammy two shoes

Recommended Posts

e06, tempo odvijanja glavne radnje kao predhodne, ali ima nekih momenata,

 

na početku u stilu: toni would like that

 

 

a pri kraju Riči je u Raul Duke modu

 

usisa belog kao u svih 5 prošlih

 

Link to comment
  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sludge Factory

    20

  • J-♣

    15

  • Weenie Pooh

    14

  • Arkadija

    10

Opet se fino poigravaju sa kliseima, retko je da meni bude mocno

prividjanje i haluciniranje

ali ovo je bilo jako. 

 

Za Vinija opet ima prava poslastica, mada sto on nju pa voli vise od mene <_<  13ica ima :Hail: u svakom pogledu.

Link to comment

Za Vinija opet ima prava poslastica, mada sto on nju pa voli vise od mene <_<  13ica ima :Hail: u svakom pogledu.

 

+1

 

Drago mi je da odstupaju od ideje da 13 nameće mužu da se skine sa svega zbog radi porodičnog života i male kuće u preriji. Nije nešto jaka motivacija ni te saobraćajne nesreće, ali bolje je od onog. Svidelo mi se kad pokazuje da i sama prolazi kroz midlife crisis, pati što nije umetnica, i zamišlja da kuća škripi zato što se obesila o gredu na tavanu :cry: Odličan je trenutak imao i Ray Romano.

 

Za sada imam samo sitnije zamerke - radnja mi deluje previše rasplinuta, 26 različitih sporednih priča od kojih se nijednoj osim ove glavne ne posvećuje dovoljno vremena. To može da upali ako je sporiji ritam (npr. Mad Men) pa ima vremena za sve, ali ovde ispada dosta zbrkano. Slično je sa muzikom - svaka epizoda je pretrpana najrazličitijim stvarima koje veze nemaju ni stilski ni tematski ni nikako; od svake stignu da nam puste po pola refrena, a onda zum na nešto potpuno drugačije.

Link to comment

Ne bih rekao da je muško-ženska dinamika glavna priča serije. On se ponaša kao tipični oženjen je kao momak živi i komotno može da se zamisli kako roka po klinkama na sve strane. Glavna priča po meni je muzika, u stvari, više ono oko muzike, ono što bi se moglo nazvati muzičkim biznisom, ali to gubi na uverljivosti jer se serija račva u beskonačno mnogo rukavca.

Link to comment

Taman misliš da je predhodna epizoda bila najniži pad ovih iz senturija, a odmah te sledeća demantuje da može još niže.

 

izgleda će biti u 8/10 isti ritam poniranja, u 9/10 ipak ima nade za njih, a u finalu sezone 10/10 pank ih spašava.

 

 

 

18
:Hail:

number-one-45.gif    savršen naslov za epizodu, a ne tamo neki king i on

Link to comment

Pa dobro, ne baš punk po klasičnoj definiciji, već novi zvuk sa neobičnom "energijom" koji je bio preteča panka, onaj novi zvuk za to toba poput New York Dolls (u pilot epizodi na njihovom koncertu se srušila ona zgrada).

 

Jasno je da će sa Nasty Bits snimiti ploču, kakav će "bum" biti videćemo delić u zadnjoj epizodi, a pun razvoj u drugoj sezoni - nešto mi miriše da će tako biti.

 

 
Link to comment

Zavrsio sam prve 3 epizode, u stvari nikako nisam mogao da se nateram da pocnem zbog pilota od 2 sata.

 

Na par mesta mi se ne svidja gluma, pretanka mi je i smor mi je sto je ubaceno ubistvo, ali Skorseze=krimi.

Rici (lici mi na Lindemana iz Rammsteina) mi je odlican, pogotovu ona scena kad sav krvav i prasnjav upadne na sastanak sa Nemcima odvaljen od zivota, sjajno, vracao sam je 2-3 puta i smejao se kao malo dete :D.

 

Muzika Zepsa nije "original", tj. napravljene su pesme koje treba da podsete/asociraju na hitove. Valjda su im to posle "vratili" tako sto su ih ocrnili, bar Granta.

Edited by John Coltrane
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...