Jump to content
IGNORED

NATO


bigvlada

Recommended Posts

A - čekaj. msje Ljotić je sumnjiv. Mada meni je najbolji deo onaj kad su se belci i nešto malo crnaca iskrcali i pobedili Zapadnjake. 

 

Nema potrebe za tim, jasno je da je na broj zapadnjaka koji su učestvovali u napadu na Rusiju postojao skoro isti toliki broj zapadnjaka koji se se borili protiv nacističkih zapadnjaka. To je kao da bismo rekli da nisu Srbi bili u četnicima jer su bili u partizanima. Ili da četnici nisu bili Srbi, tako neka logika.

Link to comment

koji deo ti nije jasan ili ti sve nije jasno?

 

Deo tvog epohalnog posta? Sve mi je jasno, doprinos temi standardno vrhunski.

Link to comment

Nema potrebe za tim, jasno je da je na broj zapadnjaka koji su učestvovali u napadu na Rusiju postojao skoro isti toliki broj zapadnjaka koji se se borili protiv nacističkih zapadnjaka. To je kao da bismo rekli da nisu Srbi bili u četnicima jer su bili u partizanima. Ili da četnici nisu bili Srbi, tako neka logika.

 

nacistički i antifašistički zapadnjaci je glupost koja mi neće skoro iščileti iz glave

 

A, molim te, šta su Rusi? Orientals? 

Link to comment

Deo tvog epohalnog posta? Sve mi je jasno, doprinos temi standardno vrhunski.

 

Ako ti nešto nije jasno slobodno pitaj, nije sramota. Tu sam da pomognem. 

Link to comment

 

Imajuci u obzir Libiju, Avganistan, Irak, kao i koga sve Vasington podrzava, najbolja dugorocna politika ostatka sveta je je da se dobro utvrdi, stacionira slican arsenal/ kojim i Amerika operise i ne rizikuje sa nikakvim pisanim ili nepisanim dogovorima.

Potpuno je naivno ocekivati da ce drzava koja ima dugu tradiciju intervencija u inostranstvu na duzi rok postovati medjunarodne ugovore i garancije.

To cine pojedini lideri na ogranicen period uglavnom iz oportunizma kao sto je to bila redovna pojava pre pojave mnogo stabilnijih institucionalnih vojno-politickih saveza poput NATO-a.

Pravda za mule i druga Kima juniora!  :cry:

Link to comment

nacistički i antifašistički zapadnjaci je glupost koja mi neće skoro iščileti iz glave

 

A, molim te, šta su Rusi? Orientals? 

Pa jbg, ovde su neki uveli neke zapadnjake, demokrate, uzvišene ljude, koji su uvek u službi dobrog, koji su pomagali Rusiji- SSSR-u, a Dagmar je, činimi se, ako dobro pratim fabulu radnje™, samo reagovala na to, da su isto tako neki zapadnjaci, pripadnici zapadne uzvišene demokratske kulture, malo ubijali iste te Ruse i još po nekog...

 

To šta su Rusi, još nismo imali ovde, ali bi rekao da su i oni neki zapadnjaci, bar po meni, ali,činimi se ne i po nekima™, koji je ih smatraju nekim manje vrednim varvarima, bez kulture koji onim pravim zapadnjacima nisu ni do kolena...

Link to comment

@Dagmar

 

+1

 

Pa na to sam sve vreme hteo da ukažem.

 

ja tebi pokušavam da ukažem na to da, dok je sasvim normalno reći da su četnici bili Srbi, ili da su partizani bili Srbi, nije uopšte uobičajeno konstatovati da su nacisti bili zapadnjaci. Sve sa Musolinijem koji takođe nije ni Kinez ni Rus.

 

I da su pobili jako puno Rusa (između ostalog), i da im se nisu nešto naizvinjavali.

 

I da su stvorili narativ koji WWII svodi na neku šačicu nacista koji nemaju nikakve veze sa zapadom, a koji su pobili jako puno Jevreja, dok se deset puta više zapadnjaka ustvari borilo protiv nacista. Otrpilike ceo svet sa jedne i sama Nemačka koja im odolea sa druge strane.

 

Istina je međutim dosta šira, zapadnjaci su i stvorili fašizam (ne, zamisli, nacisti nisu niti pali sa Marsa niti neki izrodi, nego je pola Evrope, pretežno zapadne, zapadnjaci dakle, i napravilo čitavu priču). mislim da je čak više zapadnjaka ratovalo za sile osovine u svakom trenutku rata nego za saveznike, sem na kraju kad je krenula bežanija. Nacisti nisu neki ekces na svetlom licu Evrope, glavne zemlje zapada, Enmačka, Austrija, Španija i Italija su to napravile, a u ratu nije bila Nemačka sama protiv svih nego je pola Evrope bilo na njenoj strani itd itd

 

nacistički i antifašistički zapadnjaci je glupost koja mi neće skoro iščileti iz glave

 

A, molim te, šta su Rusi? Orientals? 

Terminologija nije uobičajena sa razlogom, sličnim onim kako se sada izbeglice iz Sirije nazivaju migrantima. Rusi su istočnoevropljani.

Link to comment

nacistički i antifašistički zapadnjaci je glupost koja mi neće skoro iščileti iz glave

 

A, molim te, šta su Rusi? Orientals? 

 

Pa dobro, ovako postavljene stvari su mnogo blaža varijanta od generalno zlog Zapada, što je bila prvobitna teza. Polako napredujemo.

Link to comment

A - čekaj. msje Ljotić je sumnjiv. Mada meni je najbolji deo onaj kad su se belci i nešto malo crnaca iskrcali i pobedili Zapadnjake Sa Zapada. 

 

Pa i Ljotić je...zapadno, kao i pola miliona Rumuna u invaziji na SSSR. Kao i Španci, Italijani, Mađari, Slovaci....ili Francuzi, još jednom Nemci, Italijani i ostali...vek ranije

 

Ono, imali su ujedinjen kontinent protiv sebe najmanje dva puta. Izuzetak da potvrde pravilo su ostrvljani koji su im opet između tih invazija prilično radili o glavi.

 

 

Stvarno ne znam kako sad prosečan Rus da ne razvije averziju i podozrenje prema svemu...zapadnijem.

Edited by dillinger
Link to comment

Pa jbg, ovde su neki uveli neke zapadnjake, demokrate, uzvišene ljude, koji su uvek u službi dobrog, koji su pomagali Rusiji- SSSR-u, a Dagmar je, činimi se, ako dobro pratim fabulu radnje™, samo reagovala na to, da su isto tako neki zapadnjaci, pripadnici zapadne uzvišene demokratske kulture, malo ubijali iste te Ruse i još po nekog...

 

To šta su Rusi, još nismo imali ovde, ali bi rekao da su i oni neki zapadnjaci, bar po meni, ali,činimi se ne i po nekima™, koji je ih smatraju nekim manje vrednim varvarima, bez kulture koji onim pravim zapadnjacima nisu ni do kolena...

 

Poenta je u tome da "Zapadnjak" ne znači ništa tj znači, ali za različite ljude znači različito. Osim što bi se itekako dalo raspravljati da li je Naci Nemačka "Zapad" (kao i da li je Rusija "Zapad") - "nacistički zapadnjaci" je čist lol. Skoro u rangu da su belci napali Sovjetski savez. Da me ne mrzi i da imam vremena branio bi ovde tezu da je Sovjetski Savez bio "Zapad" u odnosu na nacističku Nemačku (što već jesam jednom u životu radio u pisanoj formi, al je to ko-zna-gde)

Link to comment

Poenta je u tome da "Zapadnjak" ne znači ništa tj znači, ali za različite ljude znači različito. Osim što bi se itekako dalo raspravljati da li je Naci Nemačka "Zapad" (kao i da li je Rusija "Zapad") - "nacistički zapadnjaci" je čist lol. Skoro u rangu da su belci napali Sovjetski savez. Da me ne mrzi i da imam vremena branio bi ovde tezu da je Sovjetski Savez bio "Zapad" u odnosu na nacističku Nemačku (što već jesam jednom u životu radio u pisanoj formi, al je to ko-zna-gde)

Naravno, ali, čini mi se da je napad na Dagmar pogrešan, to sa Zapadnjacima i Zapadom je uveo u priču neko drugi... Dagmar je, činimi se, bar u početku, pokušala da ukaže ne glupost takvog stava... I zato je i uvela naciste-zapadnjake... Posle joj se izgubila nit...

 

Bar sam ja tako razumeo...

Link to comment

Čekajte bre ljudi, vi ovde u stvari vodite ozbiljnu raspravu povodom stvari koje se podrazumevaju? Da, fašizam (nacizam, DA) su zaista nastale na Zapadu, eureka.

Link to comment

Čekajte bre ljudi, vi ovde u stvari vodite ozbiljnu raspravu povodom stvari koje se podrazumevaju? Da, fašizam (nacizam, DA) su zaista nastale na Zapadu, eureka.

Ukaži to onome™ koji drvi o uzvišenosti zapadnjaka™ u odnosu na ostale civilizacije...

Link to comment
×
×
  • Create New...