Jump to content
IGNORED

The Expanse


hazard

Recommended Posts

Jedva čekam nastavak. Kad se setim: uništenje Donadžera, marsovski teksašanin koji sluša Henka Vilijamsa i ova divota:

 

I naravno: ja sam gradski Belter.

Edited by Zabalujev
Link to comment

Poceo da gledam, odgledao prve tri epizode za sada. Dopada mi se, gledam dalje. 

 

Glumci i likovi mi nisu bas kul da bih se vezao za njih, bar za sada, ali prica i svet su zanimljivi. Fali malo i neke atmosfere seriji. Muzika mi se ne dopada, mozda je klise, ali vise bi legla neka elektronika nego ovaj lazni GOT saundtrek, ali sve u svemu deluje kao solidna zabava. 

Link to comment
12 minutes ago, Sludge Factory said:

Glumci i likovi mi nisu bas kul da bih se vezao za njih, bar za sada, ali prica i svet su zanimljivi. 

 

To je to. Meni čak i priča dosadna, predvidljiva, ali svemirske fore, efekti, letjelice, savršeno se uklopili, sa mjerom.

Link to comment

Zavrsih prvu sezonu. Likovi i dalje prilicno neinteresantni sa dosta klimavim motivacijama. Nekako mi je sve ravno, nikakvo uzbudjenje nisam osetio. 

 

Ali vozi, pa cu da se vozim i dalje. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Zavrsih i drugu. Uh, prilicno sam podeljen™. Druga sezona zanimljivija i uzbudljivija od prve. Production value je stvarno na zavidnom nivou, cak i CGI. Prica jeste mahom klise i pozajmljuje dosta sa raznih strana, ali nije losa. 

 

Medjutim, glavni lik (ako se moze reci da je glavni lik), Holden, mi se ne dopada, kao i glumac koji ga tumaci. Ostali likovi su se kolko-tolko popravili (i ispadose interesantniji od Holdena), ali i dalje su motivacije klimave, diskutabilne, neke odluke i promene suvise nagle i brze. 

 

Malo mi je zao sto ubise pandura sa kingpin frizurom. Voleo sam kako izgovara "Dzuli Mao"

:lol: 

 

Ali, overall, dobra je zabava. 

Link to comment

I da, zemljani su demokrate, liberali. Marsovci su republikanci, konzerve, tea parti, eventualno libertarijanci. A belteri su...? Revolucionari, robovi, manjine, imigranti, radnicka klasa? :D

 

Link to comment
On 3/23/2018 at 5:48 PM, Sludge Factory said:

Nekako mi je sve ravno, nikakvo uzbudjenje nisam osetio. 

 

 

Upravo razlog zašto sam ovo prestao da gledam negde na pola prve sezone i to zaboravio da sam zaboravio da gledam, tipa provalim posle godinu dana "jbt, expanse, pa nisam to završio". Baš tako, ravno. 

Link to comment

Bolje je u drugoj sezoni u tom smislu. 

 

BTW, moguce da mi je promaklo objasnjenje ili cemo mozda to tek da saznamo, ali jednu stvar nisam ukapirao: 

 

kako je odjednom Protogen krenuo da proizvodi alien-human hybrid (hello X-files) vojnika ako su ovi raskantali onu leboratoriju u kojoj su naucnici tek prikupljali i analizirali podatke sa Erosa o ponasanju protomolekula? Mislio sam da protomolekul jos nije "ukrocen" i da ce ih strmopizdjavanje Erosa u Venereu njih unazaditi u istrazivanju. Jedino ako su oni jos negde, off-screen u nekoj laboratoriji, proucavali uzorak protomolekula. Jel postoji neki vremeski skok koji nisam ispratio od pada Erosa do testiranja hibrida na Genimejdu?

Link to comment
On 4/6/2018 at 6:34, Sludge Factory said:

Zavrsih i drugu. Uh, prilicno sam podeljen™. Druga sezona zanimljivija i uzbudljivija od prve. Production value je stvarno na zavidnom nivou, cak i CGI. Prica jeste mahom klise i pozajmljuje dosta sa raznih strana, ali nije losa. 

 

Medjutim, glavni lik (ako se moze reci da je glavni lik), Holden, mi se ne dopada, kao i glumac koji ga tumaci. Ostali likovi su se kolko-tolko popravili (i ispadose interesantniji od Holdena), ali i dalje su motivacije klimave, diskutabilne, neke odluke i promene suvise nagle i brze. 

 

 

  Hide contents

Malo mi je zao sto ubise pandura sa kingpin frizurom. Voleo sam kako izgovara "Dzuli Mao"

:lol: 

 

 

Ali, overall, dobra je zabava. 

spoiler allert,

 

priča nema glavnog lika, barem u knjigama ne.

Link to comment
On 4/6/2018 at 16:35, Sludge Factory said:

Bolje je u drugoj sezoni u tom smislu. 

 

BTW, moguce da mi je promaklo objasnjenje ili cemo mozda to tek da saznamo, ali jednu stvar nisam ukapirao: 

 

 

  Hide contents

kako je odjednom Protogen krenuo da proizvodi alien-human hybrid (hello X-files) vojnika ako su ovi raskantali onu leboratoriju u kojoj su naucnici tek prikupljali i analizirali podatke sa Erosa o ponasanju protomolekula? Mislio sam da protomolekul jos nije "ukrocen" i da ce ih strmopizdjavanje Erosa u Venereu njih unazaditi u istrazivanju. Jedino ako su oni jos negde, off-screen u nekoj laboratoriji, proucavali uzorak protomolekula. Jel postoji neki vremeski skok koji nisam ispratio od pada Erosa do testiranja hibrida na Genimejdu?

 

ma na tom erosu je ona njegova ćerka donela infekciju! ona je htela da ga raskrinka, njegova korporacija je odavno na tome radila.

Link to comment

350?cb=20170708163541

mali i nebitan whistleblower, koji su ostali ljudi umislili da je neka velika sila i heroj. a zapravo je hladan i ravan karakter.

 

E sada zašto mu prikazuju jednu majku u seriji meni nije jasno.

Zašto se cela priča o njemu ne prikazuje i ne pominje. Da li se ljudi plaše GMO humans tematike?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...