Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

1 minute ago, Hamlet Strašni said:

Ja dam mislio na Makrona i Andoru. 

 

Ja sam prvo mislio da imaš na umu BiH i Visokog predstavnika, ali on nije šef države...

Link to comment
3 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Ja dam mislio na Makrona i Andoru. 

 

26 minutes ago, x500 said:

Andora, zvanicni jezik je katalonski :)

 

A ja sam pogodio :)

 

Link to comment

moguće da je sad već bivši premijer, to mi reče jedan drugar pre par godina koji prati takve stvari. ja ne znam da li bih umeo nabrojati više od 10 predsednika/premijera. znam ove naše degenerike, znam plenkovića i milanovića, dritana i onda još par ovih koje svi znaju tipa bajden, putin i tako ti. znam zelenskog od kad se zaratilo. orbana znam i to je otprilike to.

znao sam i za borisa johnosona ali vidim malopre na ovoj mapi da on više nije pm. kineskog znam kako izgleda ali ne znam kako se zove.

 

elem, taj lik je slovak, rodio se u bratislavi, valjda se školovao negde na zapadu i onda razvio biznis u češkoj, obogatio se nešto baš mnogo i na kraju postao premijer. češki ne zna, tj zna ga kao što karađorđevići znaju srpski. 

btw od karađorđeviča smo i počeli priču taj drugar i ja, pa smo stigli do tog lika :D

Link to comment
44 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Ja rekoh šef države - Makron je ko-knez i ne govori katalonski. Drugi ko-knez je biskup od Urkela koji je rođen u Barseloni i pretpostavljam da govori katalonski


Nije  mi palo na pamet da nisu (Andora) skroz samostalni.

Edited by Moonwalker
Link to comment
8 hours ago, Moonwalker said:


Nije  mi palo na pamet da nisu (Andora) skroz samostalni.

Jesu samostalni. Kao i zemlje komonvelta kojima je britanski kralj isto šef države.  Oni su parlamentarna monarihija

Link to comment
49 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Jesu samostalni. Kao i zemlje komonvelta kojima je britanski kralj isto šef države.  Oni su parlamentarna monarihija


To za komonvelt znam da je engleski kralj(ica) ceremonijalni suveren. 

Dakle njima je izabrani Francuz neka ceremonijalnog sefa ili ko sef. Zanimljivo.

Edited by Moonwalker
Link to comment
45 minutes ago, Moonwalker said:


To za komonvelt znam da je engleski kralj(ica) ceremonijalni suveren. 

Dakle njima je izabrani Francuz neka ceremonijalnog sefa ili ko sef. Zanimljivo.

I drugi suveren im je biskup. 

 

Oni su valjda još jedina hrišćanska zemlja koja je izborna monarhija. Ostale su muslimanske. 

  • +1 2
Link to comment

Ima u tom delu sveta još zanimljivih stvari, npr. Pheasant Island, koje je 6 meseci godišnje u Francuskoj, a 6 meseci godišnje u Španiji.

  • +1 2
  • Haha 2
Link to comment
1 hour ago, Ayatollah said:

6 meseci godišnje u Francuskoj, a 6 meseci godišnje u Španiji.

 

Čekaj, što mi to ne prepišemo pa 6 meseci EU a 6 evroazijska unija? Ili 3/3, pa 3 samostalni pa 3 vest balkan?

 

  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment
1 hour ago, Ayatollah said:

Ima u tom delu sveta još zanimljivih stvari, npr. Pheasant Island, koje je 6 meseci godišnje u Francuskoj, a 6 meseci godišnje u Španiji.

 

Ala im je lose...:D

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...