Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

On 23. 1. 2024. at 20:54, Radoye said:

Fali na mapi severna Slezija / juzni Jutland u Danskoj, i tu je ponestalo Nemaca tek posle 1945.

 

Fali tu još štošta

 

"According to a 2016 survey published by Institute of Applied Economic Research, in a universe of 46,801,772 names of Brazilians analyzed, 1,525,890 or 3.3% of them had the only or the last surname of German origin, a proportion that represents about 6.7 million individuals if applied to the entire population in that year."

 

download(3).jpeg.894efa6139f65121ac5fa76d47f2fc90.jpeg

Link to comment

jel mi stvarno imamo cca 12 glumica i glumaca u industriji? ko su ti?

ne racunaju valjda slobu stankovica i privatne uradke?

 

mada, bez madjarske i slovacke propade posao. i malo mi cudno nizak broj za ukrajinu.

island bogougodan, nula koma nula. ozbiljan rezultat.

Edited by foto
Link to comment
On 16. 1. 2024. at 13:26, Shan Jan said:

Razmisljam o ovim statistikama za Spaniju i Italiju, koliko je to delom zbog starije a dobrostojece populacije iz ostalih EU zemalja koja dodje da provede poslednje dane tu? Inace cinjenica da Grcka ima isti life expectancy kao Nemacka meni govori sve sto treba da znam :D 

 

Ima onaj vic gde Nemac svake godine dolazi kod lika što drži 2 sobe, peca ribu ceo dan i ponekad sedne sa njim i popije uzo.

 

Nemac mu kaže da je lokacija odlična, da on može da uloži novac, pa prve dve godine apartmani, u trećoj manji hotel, u petoj kompleks bazena, u desetoj glavni hotelijeri u regionu.

 

Pita ga Grk "Pa dobro, i šta onda ja da radim sa tim silnim parama?"
"Možeš onda ceo dan da uživaš, odmaraš, pecaš, piješ uzo"

"A šta ja sad upravo radim?"

 

  • +1 5
Link to comment
25 minutes ago, Mercuzzio said:

Kad su Crnogorci i Turci najvredniji evropski narodi nije ni čudo što je Evropa u kurcu :D


Grafikon delom govori o radnim zakonima. Skoro sam u bransi  cula da su stranci (nadzor na sajtu) zaustavili rad zbog nepostovanja osnovnih prava lokalnih radnika i bezbednosti - dugi sati, nedostatak zastite potrebne za rad. Turska je u pitanju. Nije da se to nece nastaviti, ako za sajt izaberu osobu koja je voljom slijepa i gluha.

 

Seti se Aleksinca.


Edit: Pri cemu se amerikanizacijom u najgorem smislu i ostatak Evrope gura u tom smeru.

Edited by Moonwalker
  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Šumejker-Levi 9 said:

 

Ima onaj vic gde Nemac svake godine dolazi kod lika što drži 2 sobe, peca ribu ceo dan i ponekad sedne sa njim i popije uzo.

 

Nemac mu kaže da je lokacija odlična, da on može da uloži novac, pa prve dve godine apartmani, u trećoj manji hotel, u petoj kompleks bazena, u desetoj glavni hotelijeri u regionu.

 

Pita ga Grk "Pa dobro, i šta onda ja da radim sa tim silnim parama?"
"Možeš onda ceo dan da uživaš, odmaraš, pecaš, piješ uzo"

"A šta ja sad upravo radim?"

 

Imas verziju tog vica bukvalno u svakoj zemlji sveta, sto govori nesto. A realno i kad odes u Grcku na more sta vidis? Gomilu tih sa severa Evrope kako su dosli u suncem okupanu zemlju sa morem i plazama na dve nedelje pre nego se vrate kuci. Sto bi to radio ako mozes da zivis na toj plazi? :D 

 

Sto se tice toga ko koliko radi to je stvarno tesko izmeriti. Prvo gotovo nemoguce je izmeriti ko kojom brzinom radi, koliko dugo radi a cesto i cak koliko i zvanicno radi. Iz mog iskustva, Nemci npr. kad rade bas rade dok Ameri, iako imaju kao duge sate i uvek su tu na jedan klik cak i na odmoru, mnogo lezernije pristupaju tome. Cak i mit o Japancima koji rade kao blesavi mislim da je vise mit. Kad sam bio tamo, zaprepastio sam se kolicinom Japanaca koji rade kao da si u nekom usporenom filmu. Sto je zapravo i logicno ako na poslu provodis 12 ili 14 sati.

  • +1 5
Link to comment
1 minute ago, Shan Jan said:

Imas verziju tog vica bukvalno u svakoj zemlji sveta, sto govori nesto. A realno i kad odes u Grcku na more sta vidis? Gomilu tih sa severa Evrope kako su dosli u suncem okupanu zemlju sa morem i plazama na dve nedelje pre nego se vrate kuci. Sto bi to radio ako mozes da zivis na toj plazi? :D 

 

Sto se tice toga ko koliko radi to je stvarno tesko izmeriti. Prvo gotovo nemoguce je izmeriti ko kojom brzinom radi, koliko dugo radi a cesto i cak koliko i zvanicno radi. Iz mog iskustva, Nemci npr. kad rade bas rade dok Ameri, iako imaju kao duge sate i uvek su tu na jedan klik cak i na odmoru, mnogo lezernije pristupaju tome. Cak i mit o Japancima koji rade kao blesavi mislim da je vise mit. Kad sam bio tamo, zaprepastio sam se kolicinom Japanaca koji rade kao da si u nekom usporenom filmu. Sto je zapravo i logicno ako na poslu provodis 12 ili 14 sati.

 

 U jednoj mojoj bivshoj firmi dok su se peli na lestvici uspeha, ali josh nisu bili u velikom novcu pa je budzet bio limitiran, voleli su da zaposhljavaju mlade strance tek izashle sa diplomama jer su od njih dobijali mnogo vishe uradjenog nego od autohtonog stanovnishtva za manje ili iste novce.

  • +1 2
Link to comment

(and that's how I got my first job, moglo bi se reci retki sluchajevi negativne diskriminacije autohtonih, chak je i bilo nekih komentara u tom smeru kako sam kasnije saznala; takodje kad je firma u ugodnijoj poziciji mogli smo primetiti i obrnut trend, onda shefovi hoce da pomere pendulum ka zaposhljavanju ljudi autohtonijih imena i izgleda, pogotovo na vidljivijim pozicijama)

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...