Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

49 minutes ago, Moonwalker said:


Grafikon delom govori o radnim zakonima. Skoro sam u bransi  cula da su stranci (nadzor na sajtu) zaustavili rad zbog nepostovanja osnovnih prava lokalnih radnika i bezbednosti - dugi sati, nedostatak zastite potrebne za rad. Turska je u pitanju. Nije da se to nece nastaviti, ako za sajt izaberu osobu koja je voljom slijepa i gluha.

 

Seti se Aleksinca.


Edit: Pri cemu se amerikanizacijom u najgorem smislu i ostatak Evrope gura u tom smeru.

 

Ma znam nego se zajebavamo. :s_dj:

Uostalom ovde nije reč o produktivnosti (ne znam kako bi se to istraživanje sprovelo) nego o radnim satima.

Za istraživanje su uzeti samo radnici koji su stalno zaposleni tako da to više govori o velikim kompanijama i njihovim zaposlenima u različitim državama nego o narodu generalno.

  • +1 1
Link to comment

ovo kod nas, 44h nedeljno u proseku, je posledica četvorosmenskog rada po motaonicama kablova, sa jedne i petodnevne radne nedelje u državnoj službi sa druge strane...

  • +1 2
Link to comment
On 16. 1. 2024. at 13:26, Shan Jan said:

Razmisljam o ovim statistikama za Spaniju i Italiju, koliko je to delom zbog starije a dobrostojece populacije iz ostalih EU zemalja koja dodje da provede poslednje dane tu? Inace cinjenica da Grcka ima isti life expectancy kao Nemacka meni govori sve sto treba da znam :D 

 

Klima, kvalitet hrane, način života i manjak stresa jako utiče na life expectancy (naravno, uz neki standard zdravstvene zaštite). Život pored mora stres free ti daje koju godinicu ekstra u odnosu na život u gradu.

 

Ja bih očekivao da Grčka ima veći LE od Nemačke, malo mi je čudno da je praktično isti, verovatno ih Atina i Solun ipak vraćaju nazad. Postoji onaj poznati fenomen broja 100-godišnjaka na Kritu, mislim da su ga čak i proučavali. Španija je uvek u vrhu na svetskom nivou, u top 5 sigurno.

 

 

 

  • +1 5
Link to comment

Beč

  •  Prosecna starost

durchschnittsalter-gr.jpg

 

  •  Procenat 60godisnjaka

bevoelkerung-april-2020-gr.jpg

 

 

  • Procenat rodjenih u inostranstvu

ausland-geb-gr.jpg

 

  • Procenat stranaca

auslaendisch-staatsbuerger-2020-gr.jpg

 

  • Ucesce domancistava sa jednim clanom

einpersonenhaushalte-gr.jpg

 

  • Ravoj stanovnistva

 

bev-entw-2015-2020-gr.jpg

 

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

U cemu je tajna Nigerije, da tako malo puse?

Kanada, Nemacka, Francuska, Srbija prilicno 1 : 1

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Ja sam nasao ovaj clanak iz prosle godine: https://rtv.rs/sr_lat/zivot/zdravlje/objavljena-svetska-lista-zemalja-prema-broju-pusaca-srbija-u-samom-vrhu-zauzela-visoko-sesto-mesto_1415586.html

 

Po njemu u Srbiji pusi 40.6% ljudi, sto znaci da jebeno napredujemo ako se uporedi sa 39.8% iz 2020. sto je @vememah okacio :ziga:

 

Takodje zene su postale vecina pusaca u Srbiji. Koji smo mi sampioni :thumbsup:

 

Treba svakako prihvatiti da nista ne moze da se uradi povodom toga kao sto vidimo i iz primera drugih zemalja:

Quote

 U Velikoj Britaniji u 2000. godine stopa pušenja iznosila je 38 odsto, od tada je pala na 19,2 odsto.

 

Link to comment
5 hours ago, Shan Jan said:

Takodje zene su postale vecina pusaca u Srbiji. Koji smo mi sampioni :thumbsup:

 

Pa nisu većina, većina su i dalje muškarci. Ali procenat žena pušača (pušačica, što bi se reklo rodno senzitivno) u ukupnom broju pušača je prema grafiku najveći na svetu. .

Link to comment
28 minutes ago, JozoMujica said:

 

Pa nisu većina, većina su i dalje muškarci. Ali procenat žena pušača (pušačica, što bi se reklo rodno senzitivno) u ukupnom broju pušača je prema grafiku najveći na svetu. .

Linak koji sam postavio je novije istrazivanje i u njemu zene vise puse od muskaraca u Srbiji :) 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...