Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

 
To su trenutne projekcije, sad je pitanje da li ce bas tako biti.
 
Bio sam skoro u Senegalu, oni su trenutno na 17 miliona, a do 2050. idu na skoro duplo vise (33 miliona). Prosecna starost je 18 godina i to se vidi golim okom. Stari aerodrom je bio u samom gradu, a novi je na 45km od grada. Nacionalni stadion je u sred nicega na 20ak km od grada. Pretpostavljam da je to zato sto su uzeli u obzir buduci rast grada.
 
 
Screenshot_20230214_045447.thumb.jpg.a0933b687c1f73c134635027765b1b78.jpg

Daj neke utiske na nekoj temi na putovanjima, bukirao sam za septembar.


Sent from my iTelephone using Tapatalk
  • +1 1
Link to comment

Kakve su ovo buba Švabe po Nemačkoj i Danskoj. :lolol:

 

Fo3R-liXwBMmalr.jpeg

 

Inače mapa očigledno nema veze sa mozgom jer vukova mislim da ima na celom Balkanu.

A i medveda.

Edited by JozoMujica
  • +1 1
Link to comment
20 hours ago, Kampokei said:

Kako kida Afrika, a tek ce. Do 2100. ce mozda sasvim da se izjednaci sa Azijom po broju stanovnika (Azija trenutno ima vise nego 3 puta vise ljudi).

 

Nece.

Poceli su vec da padaju sa vecom urbanizacijom koja sledi nece se ostvariti tako velike brojke iako ce dosta skociti. Velike brojke ne bi ni bile dobre za Afriku, koja je iovako najsiromasnija. Afrika nema resursa ni velicinu kao Azija. Plus je geopoliticki ogroman haos jer su granice crtale kolonijalne sile...U Africi nema nijedna drzva velicine Indije, koja je 3 puta manja od Kine, stavise, najveci je Alzir 50% manji od Indije.

Ne mogu ni da zamislim kakav ce haos biti Nigerija sa brojem stanovnika koji se najavljuje na tu povrsinu i resurse...

Edited by pasha
  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, JozoMujica said:

Inače mapa očigledno nema veze sa mozgom jer vukova mislim da ima na celom Balkanu.

A i medveda.


Pa valjda je u pitanju danger, t.j. broj "štetnih događaja" (kako bi rekli u osiguravajućim kućama) prouzrokovanih raznim životinjama i živuljkama. Znači nije pitanje koja je najveća grabljivica, nego šta pravi probleme.

A možda i neka bezvezna anketa, pitali ljude na ulici šta misle, zbog koje će živuljke najebati? Vuk mi se uklapa u tu teoriju sa anketom, deluje mi da on predstavlja opasnost samo u pričama.

 

Ono u Nemačkoj i Danskoj bi moglo da bude umetnikova slika krpelja. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...