Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

6 minutes ago, Delija67 said:

Srbija je jedina koja je podeljena. Ostale trenutne drzave imaju jedinstvenu haplogrupu na celoj teritoriji.

 

to zavisi kako gledas na teritoriju srbije

bugarska - makedonija je meni impresija sto veli svarog

Link to comment
11 minutes ago, Delija67 said:

Srbija je jedina koja je podeljena. Ostale trenutne drzave imaju jedinstvenu haplogrupu na celoj teritoriji.

Ti nisi čuo da je Vučić priznao Kosovo?

(Dobro, nije potpisao ...)

Link to comment
35 minutes ago, Delija67 said:

Srbija je jedina koja je podeljena. Ostale trenutne drzave imaju jedinstvenu haplogrupu na celoj teritoriji.


da je karta krupnije razmere, i da su preklopljene državne granice, videlo bi se da ima puno država koje kao i Srbija nemaju jedinstvenu haplogrupu na celoj teritoriji...
ovako možemo samo da se bečimo i nagađamo

Link to comment
14 minutes ago, munze said:

sto grci, valda turci

Biće da siu i jedni i drugi u šoku... :)

 

Ono što mi je zanmljivo da SLovenci nisu zapadnjaci, to mi baš onako čudno... I gle vraga, svi ostali iz bivše yu, osim albanaca isti... Baš neverovatno, jel'?

 

I da Mađari sa SLovenima... Ništa od Atile ne ostade....

Link to comment

pri tome se podaci menjaju s godinama kako istraživanja napreduju, statistika je u igri.

npr u određenom uzorku iz nekog trenutka u vremenu se identifikuju geni koji se možda u ovom trenutku pripisuju određenoj grupaciji u sadašnjem trenutku. međutim kako se kolilčina sekvenciranih uzoraka povećava tako se i preciznost, a nekad i raspodela, menja.

dosta tu ima ograđivanja od konačnih rezultata.

ali su ovakve mape svakako zabavne :D

 

btw... možete da odete recimo na "23 and Me" i da za manje od 100$ naručite test kit. i to može da se koristi u jako ozbiljne svrhe, tipa detekciju verovatnoće da se neke mutacije gena između partnera dese kod dece pa time izazovu i određene bolesti. zabavni deo je "ancestors tree" ili kako ga već zovu, gde vam daje nekoliko generacija unazad odakle su vam geni. ako ste mentalno spremni da budete šokirani, i saznate recimo da su vam neki tamo Finci ili Turci preci, onda je super zabavno. mi smo na prošlom poslu odvaljivali od zezanja kolegu Turčina, kome dominantni genetski materijal nakon par generacija iz Turske spiči u Francusku i tamo ostaje, da mu je prababu taslačio neki krstaški vitez :D :evil:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...