Jump to content
IGNORED

David Bowie


vladavsnarod

Recommended Posts

pre par nedelja odgledah bouvijev glastonbury 2000 nastup. ridao kao konj na wild is the wind. i to ne od tuge, daleko bilo, nego me uhvatilo ono tinovo umrijecu nocas od ljepote

 

 

  • +1 4
Link to comment
  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

Nisam u to vreme zvrljao po forumu, ali da pomenem prekrasnoe iskustvo od 21. avgusta prosle god. Medju prvima u svetu gledali smo Moonage Daydream, i to u IMAX bioskopu (ekran dimenzija 32 x 23 metra)... Uglavnom, ne da se prepricati, ali je zaista strava da me eto i vako bajatog sa 173 godine Bowie i dalje drma k'o kad bejah 12. :heart:

 

Quote

Fenomenalan doživljaj. Skoro sam plakao na početku, pod utiskom snimaka (u visokoj rezoluciji) iz Ziggy perioda, uz potpuno gromoglasan zvuk. (Interesantno, neki mnogo kasniji momenti u karijeri su morali da budu "upscaled", pošto nisu originalno snimani sa high-res kamerama.) S jedne strane (kako je i Bowie sam govorio) ne valja se toliko fokusirati na ličnost pojedinca, i ne treba sebi graditi idole... A s druge strane, ono što je on uradio je bilo toliko fascinantno da, eto, pleni i decenijama kasnije (čak i one koji nisu nekakvi "super-fanovi", što zasigurno jesam.)

 

 

 

  • +1 5
  • Hvala 2
Link to comment
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
Quote

Thanks, however, to John Peel, Bowie would get a second audition at the Beeb, and this time, he made the grade. In a taped message for an edition of This is Your Life dedicated to the iconic DJ, Bowie paid tribute to Peel's enthusiasm for music, and noted with his tongue firmly in his cheek that Peel helped him get, "freewheeling access to a lifetime of singing all the wrong notes."

:D

 

Kasnije u karijeri je namerno bio malo "flat" (poluton ispod) što je imho jedna od najvećih stvari u vezi njega.

 

 

Npr (jedna od nj. najpotcenjenijih pesama)

 

 

 

 

PS. :heart: @ John Peel

 

jpeel.png

  • +1 1
Link to comment
  • 3 months later...
On 5. 2. 2023. at 23:30, Indy said:

Nisam u to vreme zvrljao po forumu, ali da pomenem prekrasnoe iskustvo od 21. avgusta prosle god. Medju prvima u svetu gledali smo Moonage Daydream, i to u IMAX bioskopu (ekran dimenzija 32 x 23 metra)... Uglavnom, ne da se prepricati, ali je zaista strava da me eto i vako bajatog sa 173 godine Bowie i dalje drma k'o kad bejah 12. :heart:

 

 

 

 

 

Iskočilo na HBO Max, ne znam da li je tu od pre ili su tek sad dodali.

 

  • Hvala 1
Link to comment
12 hours ago, John Coltrane said:

 

Iskočilo na HBO Max, ne znam da li je tu od pre ili su tek sad dodali.

 

I ja video juče... Sad se meračim da gledam...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...