Jump to content
IGNORED

Tenis 2016.


Timmy

Recommended Posts

Nadjoh ovo

 

 

After refocusing his Adidas deal to zero in on mainly footwear, Djokovic signed a 10-yeardeal with the Italian brand Sergio Tacchini for apparel. Forbes reported that the deal was fairly small, particularly for a World No. 1, but did promise the upside of royalties and bonuses if Djokovic performed well on the court.

 
Unsurprisingly, Djokovic did well on the court and Tacchini couldn’t pay. The company could not supply enough for the high-demand of Djokovic apparel and, according to CNBC, Tacchini actually started missing bonus payments. It also didn’t help that Tacchini apparel ran nearly $20 more than its Nike and other athletic wear counterparts, making it more than a little difficult for stores to stock the clothing.
 
So, Djokovic turned elsewhere – to Uniqlo, signing a five-year EUR40 million deal. Djokovic has helped put the Japanese company on the map as other athletes, including golf standout Adam Scott, have joined the endorsement fray.

 

 

Svakako da su pre 5-6 godina Fed i Nadal bili marketinški svetlosnu godinu ispred Novaka

 

Pa bemliga, tada jesu, mozda su i jos uvek. Ne znam na cemu se sve baziraju te strategije i odluke velikih kompanija. Negde procitah da je Adidas izabrao Pirgija (verovatno najnefotogenicnije stvorenje na turu) kao svog modela pre nego Nola, jer Britanija je carstvo a mi smo paori.

Link to comment
  • Replies 5.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    541

  • Max Morlock

    453

  • renne

    452

  • Arkadija

    289

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa bemliga, tada jesu, mozda su i jos uvek. Ne znam na cemu se sve baziraju te strategije i odluke velikih kompanija. Negde procitah da je Adidas izabrao Pirgija (verovatno najnefotogenicnije stvorenje na turu) kao svog modela pre nego Nola, jer Britanija je carstvo a mi smo paori.

 

To je bilo valjda 2009/2010, kad se Novak patio, a Murray delovao prespektivnije. Kako god i Murray je otkačio Adidas odavno već.

Link to comment

"Globalno neomiljeni" igrač ima 7 miliona pratilaca na Tviteru, 3 miliona na Instagramu, ako ga zdravlje posluži može da igra još pet godina lake ruke. Novak im je sigurica samo tako. :)

Link to comment

30-godišnji outsider, protiv koga navija publika na skoro svim bitnim turnirima.  Marketinški upside je fantastičan

 

Osim ako se sad ljudi masovno ne sažale zbog ovoga što mu se dogodilo. Mada ni to nije priča za najveće kompanije, oni traže savršene izmišljene omiljene likove iz bajki, prinčeve i princeze. Jedino da uzmu da prave od Noleta Pepeljugu pred kraj karijere, ali trebaće im jaka kampanja

Edited by levi
Link to comment

I najjače kompanije nekada precene marketinšku stranu nekoga ili nečega. Mada ja u ovo sa Najkijem uopšte ne uzimam kao ozbiljnu vest, već kao puko nagađanje novinara koji trenutno nemaju pametnijeg posla.

Link to comment

I najjače kompanije nekada precene marketinšku stranu nekoga ili nečega. Mada ja u ovo sa Najkijem uopšte ne uzimam kao ozbiljnu vest, već kao puko nagađanje novinara koji trenutno nemaju pametnijeg posla.

 

Činjenica je da Novaku ističe ugovor sledeće godine, sigurno da će biti ponuda.

 

http://www.kurir.rs/sport/tenis/air-nole-transfer-veka-dokovic-sledece-godine-menja-dres-clanak-2558411

Link to comment

Nisam znao da mu tek na leto istice ugovor, prvih 6 meseci sledece godine ce onda biti vrlo bitni za taj ugovor. Ako nastavi ovako mlako mozda ga i zaobidju, ako zapne nema teorije da ga ne kupe. Neko je napisao gore - trenutno je u tenisu stanje takvo da je mnogo sigurnije kladiti se na Novakov povratak, nego na Pirgijevu vladavinu ili pojavu nekog/povratak nekog treceg.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...