Jump to content
IGNORED

CrowdFlower znate li ?


cedo

Recommended Posts

:D

 

cedo je poznat po tome sto se ne stidi rada

i voljan je da drugima kaze ako negde postoje lake pare

da li ce zensko da si zaradi za sminku, mladac za izlaske ili roditelj za igracku za dete, manje je vazno

vazno je da se covek ne stidi rada i postenog zaradjivanja

ja da sam bez posla, od ovoga bih mogao da vadim prosecnu platu u Srbiji/Makedoniji i uopste mi ne bi bilo problem da to radim

 

sxyjaf.png

 

netko je pitao, ovde je i odgovor koliko moze bez rainforesta (levi grafik), rainforest je u poslednjih 3-4 dana, a otkako sam resavao to manje sam paznje posvecivao cf zadacima

mene ustvari rf nervira, pare jesu lakse, ali mnogo baguje, ukoliko to rese, mnogo QA zaposlenih po balkanu mogu ladno da vade platu ovde

 

 

edit: rf kada ne baguje ... za 3 minuta 60 centi ... koliko je to $ na sat? :)

 

123p9n9.png

Edited by cedo
Link to comment
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cedo

    1271

  • б1lme3

    400

  • Joe D

    320

  • Renegade

    305

Top Posters In This Topic

Posted Images

došli smo do njega putem zadatka na crowdflower-u koji se zvao "test a web"

ja ne znam kako drugačije doći do njega, a novajlijama više ne pušta taj zadatak pa mislim da i ne mogu da rade preko rainforesta :(

rainforest pušta u okviru tvog pretraživača razne terminale (ie, firefox, safari i sl.), jedan po zadatku, sa određenim brojem koraka koji se sastoje iz instrukcija te ih ti izvršavaš i na taj način testiraš određenu stranicu na netu radi li sve kako valja i budeš plaćen za to.

čedo nek me dopuni ako sam pojašnjenje smandrljala :D

Edited by ordi
Link to comment

https://www.rainforestqa.com/

 

svi zaradjuju, nitko se ne buni + ne placa porez :)

 

a mislim da oni samo jos nisu razvili kreiranje accounta i da zato ne moze da rade oni koji koji nisu radili zadatak na cf

 

proci ce i to, samo sto mislim da ce morati opet da ide preko nekog kanala

 

pitabnje je koji je najisplativiji:

 

neobux

clixsense

elite

sta ja znam

 

znam da mi do neobuxa nestane 25 % od onoga sto rf plati, ali opet dobijem 30 % na golden, pa mi dodje opet dobro

 

to mi je i bilo inicijalno pitanje na temi, koji kanal je najisplativiji, mada sada sam vec vezan za neobux

Edited by cedo
Link to comment

hvala na odgovorima

@cedo

pomenuh 250 referala jer na vise mesta videh (a i kod tebe u tabeli koju si kacio u odgovoru meni) da je do tog broja najmanja cena (a i suludo mi je trenutno da razmisljam o vise, svakako necu uplacivati novac na ove sajtove)

@slucaj

nije 0,008 $ nego ipak 1 cent, nije da je neka razlika, ali eto :D

valjda neobux ne placa zadatke ispod centa

Link to comment

trenutno radim ovo sa autorima ako ga prekinem i pocnem ovaj drugi, dalo se mogu vratiti na autore ako se ne kvalifikujem na drugom ili bude malo zadataka?

možeš, naravno, ukoliko ti zadatak otvori. sve dok piše "you have done the maximum amount..." možeš ga slobodno držati na auto refreshu.

Link to comment

@pbg ... mozes otvoriti dva taska istovremeno, samo ne mozes isti vise puta istovremeno

 

zato ... otvori i radi onaj koji daje manje vremena da se zavrsi

 

uvek mozes giveup da pritisnes

Edited by cedo
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...