Jump to content
IGNORED

CrowdFlower znate li ?


cedo

Recommended Posts

 

cedo, on 23 Dec 2015 - 16:17, said:

i sam sam skeptican prema tome, no, barem za sada nije tako

pogledaj jucerasnju zaradu (to je na 148 rentanih referala) ... ~ $1.3

ja sam vise nego zadovoljan sa 30-40 $ od rentanih referala mesecno

to je ni orao ni kopao novac

 

 

pa ono moj "bizmis" plan znaci jedno 6 meseci gledanja reklama na vise sajtova

ne znam da li imam zivaca za to iskreno i strpljena da cekam 6 meseci

jos na nekim sajtovima kao na primer clixsense mora ti reklama biti u fokusu tako da ne mogu da igram poker ili radim poslice istovremeno

mozda ulozim pare od poslica kao ti videcu 

ali nekako mi se ne igra s njima 

ovaj sestomesecni plan je bas nit orao nit kopao sto bi ti rekao

Edited by Gospodin Slucaj
Link to comment
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cedo

    1271

  • б1lme3

    400

  • Joe D

    320

  • Renegade

    305

Top Posters In This Topic

Posted Images

pa ono moj "bizmis" plan znaci jedno 6 meseci gledanja reklama na vise sajtova

ne znam da li imam zivaca za to iskreno i strpljena da cekam 6 meseci

jos na nekim sajtovima kao na primer clixsense mora ti reklama biti u fokusu tako da ne mogu da igram poker ili radim poslice istovremeno

mozda ulozim pare od poslica kao ti videcu 

ali nekako mi se ne igra s njima 

ovaj sestomesecni plan je bas nit orao nit kopao sto bi ti rekao

 

da ne bude da te nagovaram ... daleko bilo

ne moras gledati sve reklame zbog rentanih referala

samo one zute/narandzaste ... one se moraju otvoriti da bi bili bilabilni klikovi rentanih referala sutra

 

kad vec pisem ... ja sam prilicno iznenadjen sa visinom proseka mojih referala (uglavnom klika dnevno vise od trecine)

pre nego sto sam to poceo citao sam tamo po forumu i nisam video da prijavljuju toliki prosek ... uglavnom je do 1 ... a oni sa mnogo referala idu do 0.7

sta hocu da kazem ... ici cu do 250 referala pa ako to bude stabilno, do 500 ... i tako, do ne znam ... mozda 1500 (ili koliko bese najvise za golden)

ne znam videcemo ... za sada ovo uopste ne izgleda lose

meni ovaj koncept izgleda odrziv ... pa uzimaju mi 25% od rainforest zadataka, mislim jbt ...

Link to comment

ja vrv ne koristim njihov kalkulator dobro

u stvari sigurno ne koristim dobro

jer ne znam bas sta znaci "Frequency of the new rentals will be once every" u odnosu na referal packs

Link to comment

ja vrv ne koristim njihov kalkulator dobro

u stvari sigurno ne koristim dobro

jer ne znam bas sta znaci "Frequency of the new rentals will be once every" u odnosu na referal packs

 

to si tamo u projekcijama

 

pa to je za biznismene :D, koji hoce da uloze 10ine kila $

konkretno znaci, koliko cesto ces rentati (uzimati nove) referale

 

nista ti to ne znaci

ni ovo ja sto stavljam ne znaci nista

eto moj kolega koji se prvi uhvatio za minijobove otkako sam mu rekao, uzeo 3 rentana pa mu ne klikcu bas

a moj prva 3 klikala super

ne znam da li tu ima pravila

znam da sam one koji ne klikaju menjao po nekom svom pravilu koje sam ustrojio citajuci forum tamo i iskustva onih koji postuju

Link to comment

oke videcu jos da li da ulazem pare svoje

imam nekih izdataka milion stvari mi treba

procitacu jos na forumu ima dosta zanimljivih stvari

ti javljaj kako tebi ide

 

btw izasli opet autori

Link to comment

oke videcu jos da li da ulazem pare svoje

imam nekih izdataka milion stvari mi treba

procitacu jos na forumu ima dosta zanimljivih stvari

ti javljaj kako tebi ide

 

btw izasli opet autori

 

nemoj svoje pare

mislim, i pare koje se naprave na minijobovima su nase (onoga koji ih je napravio

nemoj pare koje ti trebaju

 

vidi ... svi oni klikaju dobro u pocetku

 

2a7id5x.png

 

ali posle im prosek pada

 

2n9ytsm.png

 

e sad .. ako su stvarni ljudi, to je ok posto, barem po onome sto pise neobux renta one koji imaju 11 klikova u toku poslednjih 5 dana

i logicno je da ne klikaju svi isto i da se ne zadrzavaju svi tamo

ukoliko pak nisu ljudi, onda neobux daje neki procenat iznad ulozenoga da bi stvar trajala

 

ne znam sta je

znam da broj klikova mora biti isplativ ... za sada mi je tako a kako ce biti videcemo

 

meni je BEP (break even point) momentalno 0.8 (a bice 0.6 kada svima koje sam uzeo istekne prvi mesec) ... prosek klikova je iznad 1.3

to znaci da imam 70% + zaradu na ulozeno

 

sad sto je ulog mali, jbg ...  rekoh ranije, neka mi pokrije troskove povlacenja para i ja sam zadovoljan

Link to comment

Koji sam baksuz, poslednjih 5 dana kako sam se registrovao sam manje vise bio stalno uz komp i danas popodne kad nisam, koliko vidim po vasim porukama izasla su tri posla za pocetnike. Inace od 4 posla koje sam nahvatao ovih dana ni jedan se ne racuna kao uslov za visi nivo. Ima da se nacekam ocigledno

Nego na trecem nivou, kao neko ko provodi vecinu vremena koje ne spava na netu :) kolikoj potencijalnoj zaradi od "poslica" bez tog rainforesta, koji sam ocigledno propustio se mogu nadati? Da znam dal odmah da odustajem? :)

 

I da, jel bih se smeo ulogovati sa tudjeg tableta (sa druge lokacije) na svoj nalog da klikcem i resavam "testove"?

Link to comment

Cedo koliko je uopste potrebno dnevnih klikova referala (sa obicnim nalogom) ako ih je manje od 250 da bi bili isplativi? Ima milion tabela i saveta po netu, ali jebeno komplikuju

 

nema veze broj referala sa time da li su isplativi, ima veze koliko ih platis

 

ja856u.png

 

a BEP se izracunava

 

fva4x4.png

 

znaci, svakog referala moras prvo kupiti za $0.2 prvi mesec

onda je pitanje na kolliko ces ga produziti

 

Primer:

ja imam 148 referala

 

1. prvo im je BEP bio (za Standard account klik rentanog vredi $ 0.005)

 

(0.2/30)/0.005 = 1.33333 ... sto znaci 1/3 referala koje iams moraju danas kliknuti da bi bio na nuli

 

to znaci, ako imas 148 referala, moraju kliknuti 197 klikova da bi se otplatili (jedan referal obicno klikne 4 klika dnevno ako klikne)

 

2. sada kada sam uzeo Golden account (1 klik vredi $0.01)

 

(0.2/30 + 70/365/148)/0.01 = 0.796 ... to znaci, ako imas 148 referala, moraju kliknuti 118 klikova da bi se otplatili (to je slucaj sada kod mene)

 

3. kada istekne prvi mesec od rentanja i bude se primenjivala cena od $1.12 za 240 dana rentanja po referalu (by the way extendovao sam ih za 1.09 na bozicnom popustu, isto kao i Golden za $70, inace je $90)

 

(1.09/240 + 70/365/148)/0.01 = 0.584 ... to znaci, ako imas 148 referala, moraju kliknuti 86 klikova da bi se otplatili

 

 

Vidljiva je razlika izmedju 197 klikova i 86 klikova. Najvaznije je extendovati na 240 dana. Nista drugo nije vazno

Na slici dole vidis koliko mojih 148 klika (gde je highlightovano zutim, posto sam pre toga imao 60 referala manje)

Oni bi jedva bili isplativi sa standardnim accountom i bez produzenja na 240 dana, a ovako ... samo neka potraje taj prosek

 

25fpwth.png

Link to comment

Koji sam baksuz, poslednjih 5 dana kako sam se registrovao sam manje vise bio stalno uz komp i danas popodne kad nisam, koliko vidim po vasim porukama izasla su tri posla za pocetnike. Inace od 4 posla koje sam nahvatao ovih dana ni jedan se ne racuna kao uslov za visi nivo. Ima da se nacekam ocigledno

Nego na trecem nivou, kao neko ko provodi vecinu vremena koje ne spava na netu :) kolikoj potencijalnoj zaradi od "poslica" bez tog rainforesta, koji sam ocigledno propustio se mogu nadati? Da znam dal odmah da odustajem? :)

 

I da, jel bih se smeo ulogovati sa tudjeg tableta (sa druge lokacije) na svoj nalog da klikcem i resavam "testove"?

uh bilo je do pre dva meseca zadataka mimo rainforesta za koje uzmeš i oko 6 - 7 $ za sat, sat i po. sve zavisi kako šta naleti. ima dana kad baš ništa ne otvara, a ima i dana lepo da se ubiješ od posla, da ti sve bude žao da imaš i privatn život :D računaj barem 150$ mesečno pa naviše.

 

smeš se logovati sa tuđeg tableta pod uslovom da se niko nikada preko tog tableta ne loguje inače oba popiste ban. ja sam se logovola od kuće i sa posla do nedavno. takođe sam se od kuće logovala i sa fona kad mi je klinka na laptopu. sve je bilo u redu. jedino što sa fona ne možeš klikati reklame a za tablet stvarno ne znam.

Edited by ordi
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...