Jump to content
IGNORED

Vrhunci domaceg rokenrola u raljama realnosti


Kudravi Gaucos

Recommended Posts

5 hours ago, autsajder said:

Pokušao sam jutros da pametujem nešto o transformaciji ŽM u nezasitog žderača ljudskih duša i života s obzirom na početne muzičke korake i pustim si Oktobar 1864

 

 

Pa ponovim ovaj song nekoliko puta, slušam dok pratim tekst, pa preslušam album, pa još jednom, pa ispočetka. Sjetim se skoro svih stvari iako nikad nisam vrtio ovaj bend i zaključim da je Igra bojama jedna fenomenalna pop-rok ploča, tako dobro napisana, komponovana i odsvirana, tako inteligentno i precizno sažeta u 8 prejakih brojeva i tek nešto više od pola sata muzike.

 

Odustao sam od pametovanja, jer ne mogu nikako da pojmim kako je neko ko je bio dio ovakvog nadahnutog kolektiva i učestvovao u stvaranju ovakvog remek-djela - sa predivnim Tanjinim vokalom, Subom kao producentom i Milanom M. koji ti se motao po studiju i pjevao prateći vokal - samo par godina kasnije počeo da se pretvara u ono što je sada (i odavno).

 

Nešto me je puklo danas, kosio sam travu u dvorištu na popodnevnom suncu, pa odmah zatim drmnuo jedan ledeni tuzlanski pilsner, možda je to

Vreme koje juri
ukus promena te plasi
kreni sad u druge price
drugo jutro, i znaj
fantatsicna stvar..

  • +1 1
Link to comment
19 hours ago, autsajder said:

Pokušao sam jutros da pametujem nešto o transformaciji ŽM u nezasitog žderača ljudskih duša i života s obzirom na početne muzičke korake i pustim si Oktobar 1864

 

 

Pa ponovim ovaj song nekoliko puta, slušam dok pratim tekst, pa preslušam album, pa još jednom, pa ispočetka. Sjetim se skoro svih stvari iako nikad nisam vrtio ovaj bend i zaključim da je Igra bojama jedna fenomenalna pop-rok ploča, tako dobro napisana, komponovana i odsvirana, tako inteligentno i precizno sažeta u 8 prejakih brojeva i tek nešto više od pola sata muzike.

 

Odustao sam od pametovanja, jer ne mogu nikako da pojmim kako je neko ko je bio dio ovakvog nadahnutog kolektiva i učestvovao u stvaranju ovakvog remek-djela - sa predivnim Tanjinim vokalom, Subom kao producentom i Milanom M. koji ti se motao po studiju i pjevao prateći vokal - samo par godina kasnije počeo da se pretvara u ono što je sada (i odavno).

 

Nešto me je puklo danas, kosio sam travu u dvorištu na popodnevnom suncu, pa odmah zatim drmnuo jedan ledeni tuzlanski pilsner, možda je to

89. imali koncert u klubu Palach u Ri....jedan od najboljih koncerata yu bandova kojem sam prisustvovao, a konkurencija nije bezazlena...

ZM neko napusavao iz publike zbog femini kretnji tokom svirke...ovaj skinuo bas skocio u publiku..."sad ces da vidis kako peder kara":). Tisina, nitko se vise ne javlja....Valjda vec tada bio nakoksan...

Bili neki ljudi oko mene koji su tada bili bitni na sceni, a i danas znace nesto u muzici...svi ostali pometeni nastupom cijelog banda. Koncert  mi se urezao u pamcenje.

  • +1 2
  • Haha 5
Link to comment

Jesi baš siguran da je to bilo '89.?

 

Mislim da je u to vreme uveliko tezgario po Nemačkoj. Rokeri s Moravu su njegov život promenili mnogo više nego Oktobar 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, April said:

Jesi baš siguran da je to bilo '89.?

 

Mislim da je u to vreme uveliko tezgario po Nemačkoj. Rokeri s Moravu su njegov život promenili mnogo više nego Oktobar 

Dilema je 89 ili 90.

Zbog osoba s kojima sam bio rekao bih 89, ali zbog jna i faksa rekoh bi 90.

Trece nema, to garantiram

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, raskopcani said:

Dilema je 89 ili 90.

Zbog osoba s kojima sam bio rekao bih 89, ali zbog jna i faksa rekoh bi 90.

Trece nema, to garantira.

Oni jos 90 te snimaju crni ples...

91 je pre kasno

 

Link to comment
8 hours ago, April said:

Jesi baš siguran da je to bilo '89.?

 

Mislim da je u to vreme uveliko tezgario po Nemačkoj. Rokeri s Moravu su njegov život promenili mnogo više nego Oktobar 

 

Svirao sa Rokerima s Moravu???

  • +1 1
Link to comment

Sto, sta fali, sve je to muzika. Kasam bio mali znao sam sve pesme napamet, i turio ljubisa pivo da se ladi i dragisa drakula i kako volem te stanojka, mlogo lepa si devojka (a prateci idu ulalala) 

  • +1 2
  • Haha 2
Link to comment
5 hours ago, MocaVukotic said:

Sto, sta fali, sve je to muzika. Kasam bio mali znao sam sve pesme napamet, i turio ljubisa pivo da se ladi i dragisa drakula i kako volem te stanojka, mlogo lepa si devojka (a prateci idu ulalala) 

a javorka radi u zadrugu i ič ne jede masno?

  • Haha 3
Link to comment

te sam vrhunce domaćeg roka propustila u detinjstvu ali sam imala prilike da u svojim tridesetim sve to nadoknadim kada sam upoznala neke purgere i osječke pankere koji su ceo opus znali napamet :lol:

  • +1 1
  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment
9 hours ago, wayfaring stranger said:

 

Svirao sa Rokerima s Moravu???

 

Za mesec dana u Nemačkoj kupio novu Zastavu 101. Od sledeće gaže otvorio Studio Pink i oženio se sa Hani. 

 

Ostalo je istorija

  • Hvala 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...