Jump to content
IGNORED

Trump this!


Њујоркер

Trump this!  

68 members have voted

  1. 1. Ko ce biti GOPov kandidat za Precjednika USofA?

    • D Donald Dak
      35
    • Bus III
      24
    • Pejotl (Krst, Rubin)
      8
    • Boranija
      4
  2. 2. Ko ce biti Dem's kandidat za Precjednika USofA?

    • Bice krunisanje
      30
    • Bice bek to d fjucr vija Vermont
      21
    • Bice OMajli (hu, bre?)
      1
    • Bajden ce da zajebe sve na kraju...
      16


Recommended Posts

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Eraserhead

    649

  • Budja

    616

  • Weenie Pooh

    576

  • 3opge

    342

Top Posters In This Topic

Posted Images

toliko puta si to napisao a nikad nisi objasnio zašto je manje zlo, ako nisi ilegalac u USA ne kapiram čega se plašiš?! Kako će to tebe da pogodi ako ameri naprave zid prema Meksiku (ako ga uopšte i naprave), eventualno modifikuju zdravstveno osiguranje i još par stavki čisto da bi bilo da je nešto promijenjeno?!

Link to comment

toliko puta si to napisao a nikad nisi objasnio zašto je manje zlo, ako nisi ilegalac u USA ne kapiram čega se plašiš?! Kako će to tebe da pogodi ako ameri naprave zid prema Meksiku (ako ga uopšte i naprave), eventualno modifikuju zdravstveno osiguranje i još par stavki čisto da bi bilo da je nešto promijenjeno?!

Bar 10 puta sam ponovio idi pretrazi istoriju na ovom podforumu.

Edited by Eraserhead
Link to comment

Sviđa ti se članak koji ističe da su globalizacija i slobodna trgovina doneli malo šta dobrog prosečnom Džou, kao i pogubnost dugogodišnje politike Demokrata koja stavlja politiku identiteta i ljudskih prava ispred ekonomije?

 

I dalje smatraš da su Trampovi fanovi budale i fašisti?

https://twitter.com/ReutersZengerle/status/795390682680664064?s=09

 

smisli ti nešto ljepše, umilnije. i kad si već u naletu, smisli odma nešto umiljato i za Šekijeve fanove.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Ma strašna analiza. Najviše mrzim kad ambiciozni romanopisci prave t'was a dark and stormy night uvode u jebeni intervju. Zidovi su bili bež boje, svetlo je bilo glavoboljuće™, sto za kojim je Ona sedela bio je okrugao sa čaršavom koji se protezao čak do poda. Oči su joj se suzile - umor! - a žaket™ od čelično plavetne kože bio je zakopčan do grla poput oklopa. Jedi govna.

 

Onda sledi početno imbecilno pitanje koje daje ton celom razgovoru: Why are so many downwardly mobile white Americans supporting Donald Trump? :isuse: Ne znam, možda baš zato što ste izmislili neironično hilariozni "downwardly mobile" termin da njihovu sortu opišete?

 

Kasnije u tekstu nailazimo na HRCin genijalni plan da "really marry the private and the public sector", kao i besramne optužbe za educationalist elitism koji nepametno sugeriše ljudima da visoko obrazovanje treba biti dostupno svima, umesto da ljude koji ne mogu da ga priušte lepo usmerava na zanate i fizikalisanje gde i pripadaju. Reformisaće obrazovanje tako što će "go right after the denigration of jobs and skills that are not college-connected. A four-year degree isn’t for everyone". Pošto je ceo svet PR, sve je stvar percepcije, ako se ukine otvoreno uvredljiv stav javnosti prema bednim prolima, proli će biti zadovoljni onim što imaju.

 

 

On je tj njegova poruka proto-fašistička, ali ona je potpuni konzervativac i ništa to ne oslikava tako dobro kao taj deo o obrazovanju. Sedi di si i za di si nisi. Al nemo neko nešto da bi ti reko zbog toga. I sad to uporedi sa Berniejevom porukom: PhD is the new BA (ili bar MA, što jeste), i zato BA treba da bude besplatan tj tuition fee-free. A to nije neko bezvezno pitanje, nego direktno povezano sa tim "downwardly mobile" momentom. I na kraju nema nikakvog predloga kako to zaustaviti bar nikakvog smislenog, nego ko na CK SK XY - drugovi mi moramo, mi smo pogrešili ovde, mi ne smemo više da ponavljamo greške, mi trebamo, shoulda, woulda...(i biće) coulda. Jedini razlog zašto ima ikakvog smisla glasati za Clinton (ako si u US) je taj što neće skrljati sve baš odmah kao Trump, nego će samo biti nastavak te downward spiral, ergo kupovina još nekog vremena da se skupi hrabrost za nešto pametno. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Ne znam ja te tvoje BA-BS skraćenice Manc, ali jasno vidim da ti post odiše pritajenom mizoginijom. Verovatno i Putina simpatišeš, a migrante bi streljao :mad:

 

Ozbiljno, kolike su šanse da taj hipotetički "novi Tramp" o kome se priča animira istu ovu deplorable™ populaciju za četiri godine? (Ako uzmemo da neće biti nikakvih novih društvenih gibanja pod Matrijarhatom koji sledi, da ne bude cepanje GOP i formiranja neke ekstraludačke desnice.) Meni je prosto nezamislivo da bi bilo ko iz postojeće garniture, npr. njegov debeli minion Christie, mogao uspešno da uskoči u Trampove cipele i da krene da opet populiše nekontrolisano. Deluje mi da bi GOP morao tu maniju da potpiruje tokom četiri godine, i onda nekako da je uspešno zauzda, ali nemam pojma na šta bi to ličilo.

Link to comment

Ne znam ja te tvoje BA-BS skraćenice Manc, ali jasno vidim da ti post odiše pritajenom mizoginijom. Verovatno i Putina simpatišeš, a migrante bi streljao :mad:

 

Ozbiljno, kolike su šanse da taj hipotetički "novi Tramp" o kome se priča animira istu ovu deplorable™ populaciju za četiri godine? (Ako uzmemo da neće biti nikakvih novih društvenih gibanja pod Matrijarhatom koji sledi, da ne bude cepanje GOP i formiranja neke ekstraludačke desnice.) Meni je prosto nezamislivo da bi bilo ko iz postojeće garniture, npr. njegov debeli minion Christie, mogao uspešno da uskoči u Trampove cipele i da krene da opet populiše nekontrolisano. Deluje mi da bi GOP morao tu maniju da potpiruje tokom četiri godine, i onda nekako da je uspešno zauzda, ali nemam pojma na šta bi to ličilo.

 

Poenta je (a to mi iz Srbije bar znamo) što ako si neko ko se bori za glasove do određene mere tj trenutka ti uobličavaš svoje glasačko telo, a posle toga ono uobličava po svom liku tebe. Uopšte ne mora da bude neko kao Trump, može da bude i neko kao Cruz. Taj lik je rekao da hoće vigilante po delovima grada, da neke konfesije nose nešto za raspoznaanje. Samo deluje manje ludo, a socijalno je još konzervativniji, a ekonomski realno još gori od Trumpa, pri tom i nedvosmisleno spoljnopolitički hawk. Kandidata kao Cruza možeš bez ikakvog problema da dobiješ za 4 godine. Posle 12 godina van Bele Kuće GOP će staviti, prirodno će biti izabran tokom primaries, neko ko prvenstveno može da dobije izbore. A da bi dobio izbore trebaće mu i ti "angry" WWC glasovi. I - voila. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Odakle vam to da je PhD novi BA, kad je za mnoge oblasti nepotrebna? Još ako se uzmu u ozbir i online kursevi/neformalno obrazovanje...

Edited by miki.bg
Link to comment

Odakle vam to da je PhD novi BA, kad je za mnoge oblasti nepotrebna? Još ako se uzme u ozbir i online kursevi/neformalno obrazovanje.

 

ok, nek ljudi sami izaberu, ali je činjenica da je došlo do "inflacije" zvanja. I takođe je činjenica da mnogi ljudi (većina) to i dalje itekako vidi kao put za upwardly mobilnost. Ti to gledaš kao ekonomsko ili obrazovno pitanje, a to je ovde (na izborima i u percepciji glasača) političko, da ne kažem "klasno" pitanje.

Edited by MancMellow
Link to comment

Odakle vam to da je PhD novi BA, kad je za mnoge oblasti nepotrebna? Još ako se uzmu u ozbir i online kursevi/neformalno obrazovanje...

 

Reći da je phd novi BA je možda preterano, ali evo u Evropi je bolonjska reforma obesmislila magistraturu, tj. ukinula je i master je ono što je nekada bila diploma, a diploma, ako je sprovedena kao trogodišnja po izvornoj zamisli bolonjske deklaracije, je sada kao i diploma više škole (i to zakonski tako u većini zemalja). Sad, svestan sam da nije isti efekat u svakoj zemlji jer su sistemi bili dosta šarenoliki i ideja je bila standardizacija, ali po mom mišljenju napravljena je velika greška time što je ukinut stepenik između diplome i doktorata. Što je dovelo do inflacije doktorata i manje vrednosti istog, jer, ako je ranije doktorat u suštini bio samo neophodan ako se želi biti profesor na univerzitetu (ili ekvivalent u institutu), dok je za ,,više nivoe" struke van akademskog sektora bilo dovoljno magistrirati, sada je za obe stvari neophodan doktorat. I onda tu dodaš inflaciju univerzitetskih diploma i dobiješ generalno efekat da ti je potreban bar jedan viši stepen obrazovanja nego ranije da bi ostao na istom ,,statusu" (u smislu posla, zarade, itd.).

 

U Sev. Americi nije ista situacija jer postoji i dalje ,,pravi" trostepeni sistem, ali i tamo inflacija zvanja i diploma takođe radi svoje.

 

No definitivno, "BA is the new high school diploma" je tačno. Rang poslova (u smislu relativne zarade, mogućnosti za napredak itd.) koje si ranije mogao da dobiješ sa gimnazijom ili srednjom školom više ne možeš dobiti bez univerzitetske diplome ili bar više škole. A za mnoge stvari (ne sve) za koje je ranije bila dovoljna osnovna univerzitetska diploma sada ti treba doktorat, ili bar magistratura (tamo gde ona još uvek postoji).

Link to comment
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...