Jump to content
IGNORED

Trump this!


Њујоркер

Trump this!  

68 members have voted

  1. 1. Ko ce biti GOPov kandidat za Precjednika USofA?

    • D Donald Dak
      35
    • Bus III
      24
    • Pejotl (Krst, Rubin)
      8
    • Boranija
      4
  2. 2. Ko ce biti Dem's kandidat za Precjednika USofA?

    • Bice krunisanje
      30
    • Bice bek to d fjucr vija Vermont
      21
    • Bice OMajli (hu, bre?)
      1
    • Bajden ce da zajebe sve na kraju...
      16


Recommended Posts

 

No definitivno, "BA is the new high school diploma" je tačno. Rang poslova (u smislu relativne zarade, mogućnosti za napredak itd.) koje si ranije mogao da dobiješ sa gimnazijom ili srednjom školom više ne možeš dobiti bez univerzitetske diplome ili bar više škole. A za mnoge stvari (ne sve) za koje je ranije bila dovoljna osnovna univerzitetska diploma sada ti treba doktorat, ili bar magistratura (tamo gde ona još uvek postoji).

Mislim da i dalje postoji sredina.

 

Evo baš za US od pre dve godine.

 

Society's push to get all young people into four-year colleges — what William Symonds calls the "one road to heaven" approach — contributes to a shortage of skilled workers.

 

"People degrade or demean jobs that don't require a four-year degree. …That's not what they want their kids to do," says Symonds, who is launching the Global Pathways Institute at Arizona State University to study this issue and urge policymakers to help students find the best "pathway" to success.

At the same time, high schools have dropped vocational and technical education programs over the past 30 years, eliminating a key way young people are introduced to these careers.

 

"Over the last 40 or 50 years, we've portrayed work differently and we reward some forms of education far more passionately than others," says Mike Rowe, host of Somebody's Gotta Do It and Dirty Jobs. After working blue-collar jobs across the country for his show, Rowe started a foundation, mikeroweWORKS, to address the image problem.

"Higher education is in one column and everything else is called alternative. And those kinds of pursuits are reserved for people who are somehow deficient or somehow not cut out for the desirable path."

 

Rowe worries there are too many young people going to four-year colleges, racking up huge amounts of debt and ultimately ending up unemployed, when they could've taken a less-expensive path and ended up with a good-paying job.

Rowe also points out that language matters.

"What's aspirational about 'middle skill'?" says Rowe. "It's going to take a generation to get people to really challenge the stereotypes that come along with skilled-labor type jobs."

 

 

 

ok, nek ljudi sami izaberu, ali je činjenica da je došlo do "inflacije" zvanja. I takođe je činjenica da mnogi ljudi (većina) to i dalje itekako vidi kao put za upwardly mobilnost. Ti to gledaš kao ekonomsko ili obrazovno pitanje, a to je ovde (na izborima i u percepciji glasača) političko, da ne kažem "klasno" pitanje.

 

Onda bi trebalo promeniti poruku koja se šalje biračima, ne? Ako je cilj da se promoviše obrazovanje radi korisnosti i ličnog usavršavanja a ne radi znakovnih vrednosti aka prestiža i birokratskog krštenja znanja kako je to Marks nazvao. :)

Edited by miki.bg
Link to comment
  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Eraserhead

    649

  • Budja

    616

  • Weenie Pooh

    576

  • 3opge

    342

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

gledao sam više predavanja i generalno rekao sam već da nemam problema sa tim stavom da ljudi doprinose zagrijavanju planete, jedino što niko još nije dokazao da će to u bližoj budućnosti bitnije uticati na samu planetu, pogotovo zato što se efekti ne ispoljavaju ni linearno a kamoli eksponencijalno (što je valjda već očigledno inače bi imali bar 2 stepena topliju planetu)

:0.6: 

 

And what is the fate of our own species likely to be, if we really are in the midst of a sixth mass extinction? One possibility is that as diversity and abundance wither, the species causing it all -- Homo sapiens, the most dominant species in history -- could also be on the road to oblivion. But another possibility is that Homo sapiens, which has proved to be a very effective weedy species itself, will persist. That's the view of paleobiologist David Jablonski, who sees us as one of the survivors, "sort of picking through the rubble" of a world that has lost much of its biodiversity -- and much of its comfort. For along with that species richness, the ecosystem is likely to loose much of its ability to provide many of the valuable services that we take for granted, from cleaning and recirculating air and water, to pollinating crops and providing a source for new pharmaceuticals. And while the fossil record tells us that biodiversity has always recovered, it also tells us that the recovery will be unbearably slow in human terms -- 5 to 10 million years after the mass extinctions of the past. That's more than 200,000 generations of humankind before levels of biodiversity comparable to those we inherited might be restored.

 

http://www.pbs.org/wgbh/evolution/library/03/2/l_032_04.html

Link to comment

Poenta je (a to mi iz Srbije bar znamo) što ako si neko ko se bori za glasove do određene mere tj trenutka ti uobličavaš svoje glasačko telo, a posle toga ono uobličava po svom liku tebe. Uopšte ne mora da bude neko kao Trump, može da bude i neko kao Cruz. Taj lik je rekao da hoće vigilante po delovima grada, da neke konfesije nose nešto za raspoznaanje. Samo deluje manje ludo, a socijalno je još konzervativniji, a ekonomski realno još gori od Trumpa, pri tom i nedvosmisleno spoljnopolitički hawk. Kandidata kao Cruza možeš bez ikakvog problema da dobiješ za 4 godine. Posle 12 godina van Bele Kuće GOP će staviti, prirodno će biti izabran tokom primaries, neko ko prvenstveno može da dobije izbore. A da bi dobio izbore trebaće mu i ti "angry" WWC glasovi. I - voila. 

 

Ali Cruz je izrazito omražen među trumpistima, džabe njemu sad i da se ofarba u narandžasto. Oily politician 101, ne može on nikako da igra na autsajdersku kartu, on je ograničen na hrišćanske ludake kakvih je dosta među aktuelnom ruljom ali sigurno ni blizu 100% poklapanja. Cruz bi mogao da bude GOP kandidat (iako se priča da ga unutar stranke preziru samo tako), ali ne vidim kako bi mogao da rasplamsa ovoliku maniju.

Link to comment

Ahahahaha! Prema Sijena Koledz bazenu, Trapmara +7 u odnosu na Babu u NY :0.6:

Hau jes nou.

 

To si se ti negde zajebao. Minus 17 ili 19 po tom pollu koji si naveo. Verovatno si gledao neki kongressional district ili tako nešto.

Link to comment

Ali Cruz je izrazito omražen među trumpistima, džabe njemu sad i da se ofarba u narandžasto. Oily politician 101, ne može on nikako da igra na autsajdersku kartu, on je ograničen na hrišćanske ludake kakvih je dosta među aktuelnom ruljom ali sigurno ni blizu 100% poklapanja. Cruz bi mogao da bude GOP kandidat (iako se priča da ga unutar stranke preziru samo tako), ali ne vidim kako bi mogao da rasplamsa ovoliku maniju.

 

Ok, ok, zato je i izgubio. Ali...jel vidis vezu? Znaci - mora neko ko...uspe da animira taj sentiment, ili bar ima pravu mesavinu, inace nece dobiti nominaciju. Ili ce dobiti nominaciju posto se prosto nece kandidovati ili ce biti onemogucen da se kandiduje neki trump-like populista, ali ce biti onda mnogo pre neko kao Cruz ili Sara Palin nego neko kao Rubio ili Bush. Prosto naprosto anti-mainstream politika je stekla snazan foothold i ona na desnici ne moze da poprimi nikakav prijatan oblik. Sada je jasno da postoji trziste (sto do Trumpa nije bas bilo jasno), a kad postoji trziste pojavi se i proizvod. Clinton je u jednom u pravu: ljudima se mora pokazati "krivac". I, ok, i sama kaze da taj "krivac" postoji. Da vidimo hoce li imati snage da im ga pokaze. Ovo je dobro primeceno™

 

 

 

While the Democrats were becoming the party of rising professionals and diversity, the Republicans were finding fruitful hunting grounds elsewhere. The Southern states turned Republican after 1964, when President Lyndon Johnson signed the Civil Rights Act. West Virginia, however—with a smaller black population than the Deep South, and heavy unionization—retained a strong Democratic character into the nineties. But West Virginia hasn’t voted for a Democratic Presidential candidate since Bill Clinton, in 1996. Al Gore’s surprising failure there in 2000 was an overlooked factor in his narrow Electoral College loss, and a harbinger of the future. Something changed that couldn’t be attributed just to the politics of race. Culturally, the Republican Party was getting closer to the working class.

 

Dakle rec je o dugotrajnim politickim procesima, koji nece nikako nestati preko noci, jer su strukturne stvari u pitanju, ne licnosti. Spajanje desnice sa radnickom klasom generalno nikad nista dobro ovom svetu nije donelo, jer to skoro po definiciji vodi otvaranju frontova na identitetskim pitanjima, prosto mora, nema gde drugde (nece valjda na klasnim, jel?) 

 

Problem sa Trumpom je to sto on nije obavezno igrao da pobedi. Ne, on svojom retorikom namerno unosi haos i unistava vise (liberalnih) drustvenih konsenzusa, bez obzira koliko ce ga to kostati u glasovima. S jedne strane, on je pobudio strah, sto je uvek lose za domokratski politiki zivot. S druge strane - bes, sto je jos gore. Kako sve to vratiti u mainstream politics, kako "vratiti pastu u tubu"? Klinton je katastrofalno pozicionirana za taj zadatak (uvodjenja nacionalne politike u mirnije vode)

Edited by MancMellow
Link to comment

To si se ti negde zajebao. Minus 17 ili 19 po tom pollu koji si naveo. Verovatno si gledao neki kongressional district ili tako nešto.

 

 

Vidiš da svi šutimo da se čovjek ne prene iz tog divnog sna. jesi baš morao??

 

Citate li vi sta pisem? 

 

Ko zna,  mozda na kroasanskom hau jes nou znaci jebi babu.

Link to comment

Citate li vi sta pisem? 

 

Ko zna,  mozda na kroasanskom hau jes nou znaci jebi babu.

 

pa ja sam ti samo rekao da nisi ispravno citirao poll. nije poll pogrešio ništa.

Link to comment

jbt na trenutak mi dođe pomalo žao hilari. ona bi da je svi vole al ne ide. nikada nijedan aktivni predsednik nije proveo ovoliko u kampanji. plus mišel, plus bil, sanders, voren, bajden, džej zi, džej lo, lebron, springstin, bon jovi, bijonsi, holivud, mediji, svi nezavisni™ analitičari, establišment, prva žena predsednik, pičke materine i opet je samo 3% bolja od istorijski lošeg kandidata koji je u kampanji uvredio sve a da nisu sredovečni belci koji nikada nisu bili zarboljeni u vojsci.

 

šalim se, ni na trenutak ne može da mi bude žao hilari.

 

najviše mi krivo što mi ogadila mišel. besramno laže. samo ako odvojite par minuta sutra. kurac moj par minuta, par sati pre će biti. nemojte da radite protest vote. sisaj kurac.

 

edit. kad vidim mišel i bila zajedno na stage i mišel kako priča o grace setim se super fore sa correspodents dinner kad larry wilmore kaže

 

She’s the epitome of grace, class and poise. Isn’t she? Not to be confused with future first gentleman Bill Clinton whose three favorite strippers are named Grace, Class and Poise.

Edited by theanswer
Link to comment

pa ja sam ti samo rekao da nisi ispravno citirao poll. nije poll pogrešio ništa.

 

Njuzmaks je citirao te procente, a jahu njuzmaksa. Ja sam se samo slatko nasmejao oboma.

 

edit:

15027806_10153821087072191_8914991986010

 

Madonna for Baba™ in Washington Square Park.

Edited by Њујоркер
Link to comment

jbt na trenutak mi dođe pomalo žao hilari. ona bi da je svi vole al ne ide. nikada nijedan aktivni predsednik nije proveo ovoliko u kampanji. plus mišel, plus bil, sanders, voren, bajden, džej zi, džej lo, lebron, springstin, bon jovi, bijonsi, holivud, mediji, svi nezavisni™ analitičari, establišment, prva žena predsednik, pičke materine i opet je samo 3% bolja od istorijski lošeg kandidata koji je u kampanji uvredio sve a da nisu sredovečni belci koji nikada nisu bili zarboljeni u vojsci.

 

šalim se, ni na trenutak ne može da mi bude žao hilari.

 

najviše mi krivo što mi ogadila mišel. besramno laže. samo ako odvojite par minuta sutra. kurac moj par minuta, par sati pre će biti. nemojte da radite protest vote. sisaj kurac.

I opet joj se većina kampanje svodi na "vidite kolika je Donald budala, nećete valjda da glasate za njega, glasajte za mene jer ja nisam DT". Pored tih trljanja "first woman president" kao da se toga nismo nagledali u daleko nerazvijenijim zemljama, kao da je to neko čudo neviđeno 2016. 

Link to comment

I opet joj se većina kampanje svodi na "vidite kolika je Donald budala, nećete valjda da glasate za njega, glasajte za mene jer ja nisam DT". Pored tih trljanja "first woman president" kao da se toga nismo nagledali u daleko nerazvijenijim zemljama, kao da je to neko čudo neviđeno 2016. 

 

to je taj američki eksepšionilizm. greatest country that ever was. history pičke materine a kasne kao muda za nerastom.

Link to comment
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...