Jump to content
IGNORED

Trump this!


Њујоркер

Trump this!  

68 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

pa opet malo strepim od mogucnosti da Trump bude republikanski kandidat, a mozda i predsednik

Eh, a pre mesec dana si pricao da ces da odes na GOP prajmari da glasas za njega, da pomognemo Hilari da pobedi...  :misko: 

 

Razlika izmedju Peroa i Trumpa je to sto je Perot bio nezavisni kandidat, a Trump predstavlja jednu od dve monolitne politicke partije.

Polako...

Kada se Trump kandidovao na izborima? Kada je pobedio na bilo kojim izborima, ikada?

 

Ljudi, Trump nije politicar. On ne da ne zna da trci maraton, on ne zna da istrci ni 110 metara sa preponama, pa se sa prvom preponom (Megan Keli) prepucava preko tvitera u pola 4 ujutro. Sta ce radi kad krenu da ga drndaju sa leva i s' desna u jeku prajmaries? Popucace po savovima i uvredjeno objaviti nezavisnu kandidaturu, eto sta ce da uradi. I Sara Pelin je izgledala kao sjajan nekonvencionalni izbor za GOP VP-ja, sve dok je Cathy Couric nije pitala prosta i naizgled bezazlena pitanja.: "a sta citate ovih dana?" (nije znala da odgovori) i "koje je vase iskustvo u medjunarodnoj politici?" (imam pogled na Rusiju iz dnevne sobe), i spektakularno se raspala. 

Link to comment
  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Eraserhead

    649

  • Budja

    616

  • Weenie Pooh

    576

  • 3opge

    342

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ali to se već dogodilo Trampu pa se nije spektakularno raspao. Pitali ga "koji su vam vojni savetnici", on tipično lupi on top of his head neka dva tipa. Njihova mišljenja su dijametralno suprotna jedan drugom a Tramp kaže za obojicu da su mu savetnici, ko zna da li ih je uopšte sreo u životu.

 

Čovek je navikao da se prestrojava u hodu. Doguraće on više nego Ros Pero, svakako.

Link to comment

To sa savetnicima je bilo sjajno:

 

 

Ima Trump još vremena da se raspadne, ali situacija sa Palinkom nije uporediva. Ona je bila i ostala running mate McCainu, regularno izgubila izbore za koje se znalo da će izgubiti, i gotovo. To što se usput pokazala kao težak idiot nije je sprečilo da nastavi da razvija TV karijeru i mlati pare. Nije je niko izbacio iz trke iz razloga opšte retardiranosti, niti je ona bila uzrok Obamine pobede, nije najbolji primer kako američka javnost kažnjava idiote koji bi da se bave ozbiljnim poslom.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

 

Eh, a pre mesec dana si pricao da ces da odes na GOP prajmari da glasas za njega, da pomognemo Hilari da pobedi...  :misko:

 

:lolol:  Pre mesec dana je ancient history.  Pogledaj malo, mediji puni novinara/analiticara/pundita koji su pre mesec i 2 predvidjali Trumpov sunovrat i katastrofu, sad se svi peru, neki i otvoreno priznaju da su pogresili.  Mada se ja jos uvek razmisljam da idem na GOP primary sledeceg maja, DEM ce da bude prilicno dosadan ako se u medjuvremenu ne napravi neka krstena trka za guvernera i/ili senate.

 

 

Polako...

Kada se Trump kandidovao na izborima? Kada je pobedio na bilo kojim izborima, ikada?

 

Ljudi, Trump nije politicar. On ne da ne zna da trci maraton, on ne zna da istrci ni 110 metara sa preponama, pa se sa prvom preponom (Megan Keli) prepucava preko tvitera u pola 4 ujutro. Sta ce radi kad krenu da ga drndaju sa leva i s' desna u jeku prajmaries? Popucace po savovima i uvredjeno objaviti nezavisnu kandidaturu, eto sta ce da uradi. I Sara Pelin je izgledala kao sjajan nekonvencionalni izbor za GOP VP-ja, sve dok je Cathy Couric nije pitala prosta i naizgled bezazlena pitanja.: "a sta citate ovih dana?" (nije znala da odgovori) i "koje je vase iskustvo u medjunarodnoj politici?" (imam pogled na Rusiju iz dnevne sobe), i spektakularno se raspala. 

 

Pazi, ja se sa svim ovim u teoriji slazem ali jos ne vidim nista od ovoga u praksi.  Za sada ko god krene da drnda Trumpa dobije preko njuske i ili postane njegova bitch (kao otprilike pola ostalih kandidata), ili ode u neki purgatorijum.  Mene ne plase toliko GOP primary poollovi™ u kojima on rastura druge republikanske kandidate, mene plase oni gde je on competitive protiv DEM kandidata

Link to comment

Mene ne plase toliko GOP primary poollovi™ u kojima on rastura druge republikanske kandidate, mene plase oni gde je on competitive protiv DEM kandidata

Mene pravo da ti kazem vise interesuje dal' ce ovaj Sanders & Trump surge da od Hilari krstenu kandidatkinju. Ovo je idealna situacija za nju, moze da se poprilicno pomeri ulevo i krene da kenja po republikancima bez zadrske (kao pre neki dan kada ih je poredila sa bliskoistocnim teroristima u pogledu prava zena) i bez straha da ce da je Fox news pegla zbog toga, a sa velikim sansama da ce se to svideti njenim potencijalnim glasacima.

Link to comment

 

 

napravice sigurno... ako hilari pomisli da ce tako lakse dobiti izbore. neverovatno je da ljudi koji zive u usa nisu do sada prepoznali hilari i ceo klintonovski politicki aparat kao definiciju politickog oportunizma.

Link to comment

napravice sigurno... ako hilari pomisli da ce tako lakse dobiti izbore. neverovatno je da ljudi koji zive u usa nisu do sada prepoznali hilari i ceo klintonovski politicki aparat kao definiciju politickog oportunizma.

Ama znaju ljudi jako dobro ko je Hilari, ali da bi dobio izbore nije potrebno biti sjajan kandidat, dovoljno je biti manje los od ostalih. A u slucaju americkih predsednickih izbora, to znaci biti manje los od jednog jedinog oponenta. 

Link to comment

Klinton je za Klintonku veci bagaz nego vetar u ledja. Sta mislis, zasto se oni (skoro) nikad ne pojavljuju u javnosti zajedno?

Ionako je demovcima pakao da rade svako malo demidz kontrol glede Klintonkinih nastupa, da ne drze bivseg Precjednika na sort lisu, bilo bi jos gore...

Link to comment

 

Ima Trump još vremena da se raspadne, ali situacija sa Palinkom nije uporediva. Ona je bila i ostala running mate McCainu, regularno izgubila izbore za koje se znalo da će izgubiti, i gotovo. To što se usput pokazala kao težak idiot nije je sprečilo da nastavi da razvija TV karijeru i mlati pare. Nije je niko izbacio iz trke iz razloga opšte retardiranosti, niti je ona bila uzrok Obamine pobede, nije najbolji primer kako američka javnost kažnjava idiote koji bi da se bave ozbiljnim poslom.

 

Dan posle Republikanske konvencije, na kojoj je predstavljena Sara Pelin, McCain je pretekao Obamu:

 

http://www.realclearpolitics.com/epolls/2008/president/us/general_election_mccain_vs_obama-225.html

 

USA today/Gallup poll, Sep 5-7, McCain +10. Ej bre, Galup pol, plus 10.

CBS news, ABC News/Wash Post, Sep 5-7, McCain +2

Associated Press. Sep 5-10, McCain +4

CNN, Sep 5-7, Tie

Pew research, Sep 9-14, Tie

 

"Znalo se da ce izgubiti, i gotovo", kaze Vini. Ovo gore kaze da se nije znalo dva meseca pred izbore.

 

Ovaj McCainov uspon je trajao 2-3 nedelje, taman koliko je trebalo da se pokaze da je dinamicni duo matori-plavusa u dusi 1 suplja prica.

Link to comment

Klinton je za Klintonku veci bagaz nego vetar u ledja. Sta mislis, zasto se oni (skoro) nikad ne pojavljuju u javnosti zajedno?

Ti bi odmah krenuo adutima u glavu? Igras li preferans?  

Link to comment

Ama znaju ljudi jako dobro ko je Hilari, ali da bi dobio izbore nije potrebno biti sjajan kandidat, dovoljno je biti manje los od ostalih. A u slucaju americkih predsednickih izbora, to znaci biti manje los od jednog jedinog oponenta. 

 

 

Jel imaju Ameri uopšte istorijat glasanja za manje predsedničko zlo, a da su ga tako i shvatili?

Link to comment

"manje zlo" i "manje los" nisu sinonimi. "Manje los" znaci da je kampanja bila manje losa. 

 

Primer su izbori iz 2000. godine. Dvojica profesionalnih politicara ciji su ocevi takodje bili profesionalni politicari. Obojica su bili guverneri. Jedan je bio kandidat administracije koja nije u tom momentu bila nigde u ratu (pa je time i patriotizam bio u drugom planu), budzet je, po prvi put posle mnogo godina, bio balansiran a ekonomija je jos uvek bila u veoma dobrom stanju. Dakle imao je sjajnu pocetnu poziciju i uspeo da izgubi izbore zato sto nije umeo da artikulise odgovor na pitanje "zasto treba da glasate za mene".

 

Pre nego mi odgovorite da on nije izgubio izbore vec da ga je pobedio Vrhovni sud, tralala, procitajte ponovo prethodni pasus o stanju u Americi pred te izbore. Nema ratova, budget surplus, ekonomija dobra. treba biti bas los da bi sa takvom pocetnom pozicijom uopste dosao u situaciju da par hiljada glasova na Floridi odlucuje.

Edited by ObiW
Link to comment

@obiw

 

Nisi cuo za convention bump u pollovima? Pejlinka je bila sve ili nista potez. Pogledaj game change

Slazem da se da postoji konvention  bump ali kada Galup kaze +10, e to onda nije "samo" do convention, nego i do onoga sto se tamo dogodilo.

Link to comment
×
×
  • Create New...