Jump to content
IGNORED

Igre na sreću i njihovo nameštanje (ovde je, nije, ovde je)


Frank Pembleton

Recommended Posts

znaci ti mislis da sama lutrija stoji iza toga posto su oni narucili i imaju pristup tom bubnju.

 

кажем само да ако се намешта свако одмицање од бубња је непотребно компликовање операције, да ли се намешта немам појма...

Link to comment
  • Replies 460
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kud u maglu Simoviću

    28

  • rajka

    28

  • Skyhighatrist

    25

  • JozoMujica

    23

кажем само да ако се намешта свако одмицање од бубња је непотребно компликовање операције, да ли се намешта немам појма...

 

pa to zavisi od toga da li taj ko namesta ima pristup bubnju. i da li namesta za jedan put ili za svaki put. i ko i kako kontrolise bubanj i koliko cesto. i od koga je narucio nastimovan bubanj i koliko je taj pouzdan.

 

znam da ne znas da li se namesta. samo konstantujem da ako uzmemo da je namesteno kao dato i pocnemo dalje da razmisljamo sta onda, postaje dosta komplikovanije. taj deo sa namestanjem je najlaksi, prikrivanje tokova novca i hendlovanje svedoka je zapravo tezi deo. ako ne stoji cela drzava iza toga, policija bi sad (kada su dobili naredjenje da pokrenu istragu) trebalo to lako da raskrinka.

Link to comment

bubanj teško da može da se namesti. kuglice su slaba karika u sistemu

 

Kuglica može i da ne izađe odande odakle izgleda da izlazi. magician-smiley-emoticon.gif

 

Mađioničarski trikovi se često zasnivaju na nekim aparaturama.

Edited by JozoMujica
Link to comment

taj deo sa namestanjem je najlaksi, prikrivanje tokova novca i hendlovanje svedoka je zapravo tezi deo. ako ne stoji cela drzava iza toga, policija bi sad (kada su dobili naredjenje da pokrenu istragu) trebalo to lako da raskrinka.

 

то да, лото и није најбољи избор за крађу, има много прилика где се то може ради далеко неприметније

 

лото ми је по том питању нешто типа рулета, где је општенародно веровање да се вара, а заправо је сам систем осмишљен тако да 'кућа' увек има сигурну добит

Edited by Dionysos
Link to comment

...

Uskršnje kolo, kombinacija 100 kinti (+40%) plus su u tom kolu dodali Mečku C kao nagradu navlaku...

 

лото ми је по том питању нешто типа рулета, где је општенародно веровање да се вара, а заправо је сам систем осмишљен тако да 'кућа' увек има сигурну добит

+1

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

Uskršnje kolo, kombinacija 100 kinti (+40%) plus su u tom kolu dodali Mečku C kao nagradu navlaku...

 

 

+1

 

Da ne bude providno :)  zgodno za odbranu ... zbog uskrsa je onih 5m vise, a 20m zna se za sta :lol:

Link to comment

Neko reče da je ova voditeljka zamena, da inače vodi neka druga?

(missim, kao da je bitno jbt :lolol:  )

 

Не не Алкесандра је стална.

Link to comment

Moja zena kaze "seljacka lepota" kao da je to nesto lose :fantom:

 

n1491903740169892.jpg

 

Жене су познате по томе да једна другој дају комплименте :fantom:.

Link to comment

Bio sam sad na sajtu i tek sad sam ubedjen da je muvacina nekog iz lutrije. Joker je uplacen  i to kolo standardnih 1.2M, ali nisu fizicki uplatili sudeci po fondu. Medjutim za razliku od prethodnog kola gde je uplata 44M za LOTO, to kolo (kad je izvucen JOKER) uplata je bila 68M za loto. Dakle 25M vise, a za 100% dobitak JOKERA treba 20M uplatiti. Kao da je neko tih 20M za JOKER prebacio kao uplatu za LOTO. Moguce da su knjigovodstveno to zamaskirali tj. tako na sajtu uradili, a u stvarnim knjigama drugacije. Uglavnom meni (malom perici) lici da je ubaceno 20M racunajuci na 100% dobitak jokera (34M), samo zbog fizicke neizvodljivosti kucanja te pare zavrsile u fondu za LOTO a ne joker. Jer da je na Joker uplaceno i prikazano bio bi izuzetan skok i bolo bi oci. Ostaje medjutim pitanje "grafike" tj. kako je bas izvucen joker i to prikazano gledaocima, jer po fondu je uplaceno oko 60.000 joker kombinacija. Mora se malo uci u to i istraziti, ali da je JOKER namesten to je 100%

 

Не држи ме за реч али џокер има неки загарантован добитак плус уплата ако се добро сећам.

Link to comment

meni je najsumnjivije što je i prilikom izvlačenja 27 i kad je upisan 21 u grafici uvek bio isti broj kombinacija koje su potencijalni dobitnici. što je tek nemoguće

 

Pa isti je broj kombinacija za 5 pogodaka, nema veze kojim su redom... Ili nešto nisam skapirao šta si napisao.

Link to comment

Da, drzavna lutrija je bila organizator. Lutrija Vojvodine ili Narodna lutrija, kako se vec to tacno zvalo.

 

Kljucna greska im je bila sto su dozvolili kladjenje na povezane dogadjaje (bez prilagodjavanja kvota):

- Nigerija prolazi x Paragvaj prolazi x Spanija ispada (nakon sto pogodis prva dva, ovo sme da vredi samo 1.00, a njima nije toliko vredelo) x Bugarska ispada (takodje sme da vredi samo 1.00, njima nije)

 

Uplatis svih sest mogucih kombinacija i imas siguran dobitak - koliki, zavisi od kvota koje su bile u odredjenoj grupi. Konkretno, kvota na Spanija ispada je bila 100 (!?).

 

Ogromne pare su izgubili, pa su nudili vansudsko poravnanje sa maksimalnom isplatom od pet hiljada dinara (1DM=~6.5din) po tiketu.

Presudi. Rajka ili tičer? :D
Link to comment

Presudi. Rajka ili tičer? :D

 

Rajka je sigurno u pravu, od prve do poslednje reci...a teachera bas najbolje ne razumem sta pokusava da izracuna. Ona verovatnoca 1/39 x 1/35 se odnosi samo na to da ce na ekranu biti napisan tacno odredjeni random loto broj i da ce onda biti i izvucen, a ne znam koga to interesuje da racuna u ovom slucaju?

 

 

Link to comment

Auuuuu ja sam puk'o skroz! :o

Meni ona uopšte nije ribetina nit' išta posebno - klasična vusplarka™

Blasphemy!

Link to comment

Pa isti je broj kombinacija za 5 pogodaka, nema veze kojim su redom... Ili nešto nisam skapirao šta si napisao.

ja sam nešto istripovao da isti broj igrača ima 4 kada je izvučen 21, a grafika napisala 27

moja greška

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...