Jump to content
IGNORED

Igre na sreću i njihovo nameštanje (ovde je, nije, ovde je)


Frank Pembleton

Recommended Posts

Loto je porez na budale uvek bio i bice, tesko mi je zamisliti da neko malo intimniji sa statistikom uopste daje pare na to. Imam ovaj razgovor s vremena na vreme s bliskim ljudima i prihvatio sam da se radi o mini-uzbudjenju dok se brojevi izvlace i to je to. That being said, ima mnogo nivoa bivanja budalom, a taj nivo u kome dajes pare u namestenu igru je vec malo previse. Bar se meni cini da je previse, zato sto se gubi i to malo sanse i covek ne moze da se lozi dok gleda zgodjusnu zenu kako vadi kuglice ako zna 100% da ne moze dobiti. Treba mu bar tih 0.001% da bi moglo da ga radi.

Link to comment
  • Replies 460
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kud u maglu Simoviću

    28

  • rajka

    28

  • Skyhighatrist

    25

  • JozoMujica

    23

ne, ali ti imas 39 takvih potencijalnih dogadjaja A, i svakom dodeljujem verovatnocu 1/39. Ono sto propustas je da je verovatnoca jednog tog dogadjaja 1/39 ali ih ima ukupno 39.

 

kompjuteras nije ispisao slucajan broj, vec onaj koji lici na izvuceni 27.

ja sam za treci put, A nije ni 1 ni 1/35. vec 1/tih nekoliko graficki slicnih brojeva.  ^_^

Edited by Takeshi
Link to comment

iz nekog razgovora sa osobom koja je godinama radila u jednoj od lutrija u SAD

 

 

It is nearly impossible to rig the lottery:

"The lottery industry operates like Las Vegas. In other words, the whole thing is governed by an extreme separation of duties and access controls. Every lottery has a security division that exists for the sole purpose of catching crooks - both internal and external. It's virtually impossible to 'rig' a drawing or generate a winning wager post-draw without collusion on the part of at least five or six people. And even then, it would take a miracle to get past audits, system checks, etc.

"I'm not saying that people haven't tried, regardless. I'm not even going to say that it hasn't happened. I will say it's a one-way ticket to federal prison, though."


Read more: http://www.businessinsider.com/an-insider-shares-the-secrets-of-the-state-lottery-2012-3#ixzz3hHsgoKmq

Link to comment

Loto je porez na budale uvek bio i bice, tesko mi je zamisliti da neko malo intimniji sa statistikom uopste daje pare na to. Imam ovaj razgovor s vremena na vreme s bliskim ljudima i prihvatio sam da se radi o mini-uzbudjenju dok se brojevi izvlace i to je to. That being said, ima mnogo nivoa bivanja budalom, a taj nivo u kome dajes pare u namestenu igru je vec malo previse. Bar se meni cini da je previse, zato sto se gubi i to malo sanse i covek ne moze da se lozi dok gleda zgodjusnu zenu kako vadi kuglice ako zna 100% da ne moze dobiti. Treba mu bar tih 0.001% da bi moglo da ga radi.

 

ja cesto procitam kako je loto "porez" na siromasne i neobrazovane. ako gledas tako, onda je pitanje moralnosti i opravdanosti drzavne lutrije. po drugoj strani nisam sigurna da li da gledam tako, ili kao na zabavu, jer definitivno ima i element zabave. takodje, lutrija je ipak sigurnija od kockanja (u smislu da nisam cula da neko spiska celu platu ili ceo imetak na lutriju), pa ako moze da zameni kockanje mozda je i manje zlo.

Link to comment

Je l se oglasila negde ekipa sa Prve koja je realizovala emisiju?

tv je samo realizator emisije, grafičku obradu radi lutrija

 

edit

jel objašnjeno zašto je isti broj kombinacija koje su i dalje u igri i sa izvučenim brojem 27 i sa brojem 21?

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

iz nekog razgovora sa osobom koja je godinama radila u jednoj od lutrija u SAD

 

Da ti prevedem to sa engleskog na srpski:

 

 

Pitanje je da li uopšte postoji lutrija koja nije nameštena:

"Državna lutrija funkcioniše kao prosečna srpska kockarnica. Drugim rečima, ne zna se ko pije a ko plaća, svaka stranačka budaletina može da uzurpira sistem i da se njime igra kao da je na seoskom vašaru. Timovi za otkrivanje prevara ne bi pronašli ni ružičastog slona u sobi 2x2, a kada se takav slon pojavi unutar lutrije ćute i ne mešaju se u svoj posao. U prevarama učestvuju ekipe od po 5-6 ljudi ili koliko god je potrebno, imajući u vidu da čitava stvar služi kao dodatno oporezivanje građana. Interne kontrole i spoljne revizije nikada nisu ništa pronašle niti će pronaći jer niko ne želi da ima državu za neprijatelja.

Ne kažem da ljudi nisu probali. Ne kažem čak ni da se nije desilo. Samo kažem da su bajbok zaglavili samo oni malobrojni pilićari koji nisu imali državni mig da varaju na lutriji."

Edited by beowl
Link to comment

 

 

".

 

Mene samo zanima dal' će da bude sedmaja u sledećem kolu, da ispeglaju malo grešku [emoji38]ol:

I ja mislim da će tako biti, ima uz šestice da dele kola, uz petice televizore a uz četvorke bi mogao neki toster :fantom:

Link to comment

Evo sada kreće priča da je ovo bilo namešteno da bi se DLS prodala...

 

 

 

"Sad je kraj celoj toj priči i sad idemo u modernizaciju, uvođenje i stranog partnera. Niko više neće da sumnja u svoju državu, biće nagrade neuporedivo veće u budućnosti, baviće se time na ozbiljan način i niko nikada više neće da sumnja u svoju dravu", naveo je Vučić.

 

Ovo je već verovatnije - ali pre u fazonu "zasrale budale, daj da iskoristimo to".

Link to comment

kod nas je to odlcno sredjeno, lutriju je kupio brano micunovic i za direktora postavio cerku. sve 100% transparentno tj znas da pare dobija gangsta, a ne ko kod vas sto morate da sumnjate u drzavu -_-

Link to comment

ja cesto procitam kako je loto "porez" na siromasne i neobrazovane. ako gledas tako, onda je pitanje moralnosti i opravdanosti drzavne lutrije. po drugoj strani nisam sigurna da li da gledam tako, ili kao na zabavu, jer definitivno ima i element zabave. takodje, lutrija je ipak sigurnija od kockanja (u smislu da nisam cula da neko spiska celu platu ili ceo imetak na lutriju), pa ako moze da zameni kockanje mozda je i manje zlo.

Ja sam imao komsiju, raspalog alkosa koji je svim svojim problemima nalazio izvor na kraju osamdesetih kad je igrao kombinacije. Prakticno celu ustedjevinu je dao na neke od tih gluposti koje su se tada pojavljivale po novinama. Valjda je sistem bio da sve nesto ide na pola pa na pola u sledecem broju, mislim da se trik krio u tome sto je ljudima tesko da shvate da prethodno popunjeni listici ne uticu na one sledece. On nije uplatio pola tih brojeva i onda je izvucen broj koji je bio na gomili u kuci neuplacen. Secam se da je imao jako znacajan savet koji je delio s nama klincima: "ako vec ne uplatis kombinaciju, zapali listice koje nisi uplatio". Mislim da je spickao nekih 20 soma maraka.

No, to je verovatno redak izuzetak i loto ljudima sluzi za to malo mastanja sta bi sve mogli dok se ne izvuce cetvrti broj, kad mora da se okrene nazad u svoju govnjivu realnost. Ono sto se meni cini (a nemam dokaz nikakav) je da u namestenom sistemu oni ne mogu dobiti ni toliko.

Link to comment

Evo sada kreće priča da je ovo bilo namešteno da bi se DLS prodala...

 

 

Ovo je već verovatnije - ali pre u fazonu "zasrale budale, daj da iskoristimo to".

a pa cela njegova vladavina se zasniva na tome :D

Link to comment

da li neko zna da li je bilo sličnih "situacija" u izvlačenju bilo kada i bilo gde u svetu, da mi skrati muke guglanja?

u bugarskoj je pre 5-6 godina dva puta zaredom izvucena ista kombinacija. istraga utvrdila da je sve bilo ok. :)

Link to comment

u bugarskoj je pre 5-6 godina dva puta zaredom izvucena ista kombinacija. istraga utvrdila da je sve bilo ok. :)

 

s obzirom na to koliko puta se desilo loto izvlacenje negde u svetu do danas, verovatno sansa da se tako nesto desi negde nekad u svetu nije mala. Recimo, da neka kombinacija bude izvucena (7 od 39) je 1 u 15M. Znaci, u svakom pojedinacnom izvlacenju, verovatnoca da bude izvucena ista kombinacija kao prethodni put je 1 u 15 miliona. ali koliko miliona izvlacenja je bilo do sada u celom svetu u njegovoj istoriji? nemam pojma, ali bih rekla da ih je bilo dosta (verovatno milioni puta), i da verovatnoca da se nekad negde i to desilo (bez varanja) nije trivijalna. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...