Jump to content
IGNORED

Igre na sreću i njihovo nameštanje (ovde je, nije, ovde je)


Frank Pembleton

Recommended Posts

Inace, da li mislite da je ovo one-off kradja ili da je uvek ovako? ako je uvek ovako gde idu pare? i kako se prikazuje taj protok para na racunima, ako je fiktivan?

 

da li u pitanju inside job ili drzava stoji iza svega ovoga i u pitanju je veca zavera? deluje mi da je tesko dugorocno prikrivati protok tolikih para. i cuvati tajnu oko tolikih ljudi. i prenositi sa jednih na druge sa smenama vlasti. 

 

dakle, kako bi to izgledalo u praksi? dajmo teorije.

Edited by rajka
Link to comment
  • Replies 460
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kud u maglu Simoviću

    28

  • rajka

    28

  • Skyhighatrist

    25

  • JozoMujica

    23

Ovo sam i ja pitao: koje se pare tu kradu, ako se premija uvek prebacuje za sledeće kolo?

Sky, zamolio bih te da ako mozes da proveris ono kolo kad je uplata bila 68 miliona, da li je to kolo izvucen JOKER. Ako jeste ona moja prica o "pokrivanju" svih kombinacija ima smisla. Ili me uputi gde da nadjem te podatke i malo istrazim.

Link to comment

опет кажем понављам, за варање је потребан и довољан услова наместити бубањ, давање некаквих цедуљица техничару или говорити водитељки које бројеве да изговара је на нивоу планова бондових противника, што би могло да прође да су у питању почетници, али са кзш-а испада да се ова екипа овим бави од 10 година па на више... једноставније ми је да поверујем да је у питању овај тропе, него да су овако пали у крађи

Edited by Dionysos
Link to comment

ono kolo kad je uplata bila 68 miliona, da li je to kolo izvucen JOKER.

Jeste, i Joker je bio 34M. :lolol:

 

Imaš na sajtu DLS arhivu svih izvlačenja od 2011. do danas.

 

Edit: ALI, Joker nema veze sa uplatom za Loto, uplata za Joker je nezavisna i u tom kolu je bila 1,2M, ali je očigledno bilo prenošenja iz bog-te-pita koliko kola...

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

Jeste, i Joker je bio 34M. :lolol:

 

Imaš na sajtu DLS arhivu svih izvlačenja od 2011. do danas.

 

Edit: ALI, Joker nema veze sa uplatom za Loto, uplata za Joker je nezavisna i u tom kolu je bila 1,2M, ali je očigledno bilo prenošenja iz bog-te-pita koliko kola...

+1.000.000

znaci to je odradjeno, to fizicki ne moze da se odradi van lutrije ja mislim. 1M kombinacija, posto je moguce imati 50 na listicu treba 20.000 puta da prodje listic. Ovo treba prijaviti ako neko zna kako i sad ova istraga ako bude da se i to ispita.

 

Car si sto postavi onaj niz uplata, ja prvo mislio vaskrsnji, ali mnogo odskace i setih se mozda Joker odradjen.

Link to comment

Jeste, i Joker je bio 34M. :lolol:

 

Imaš na sajtu DLS arhivu svih izvlačenja od 2011. do danas.

 

Edit: ALI, Joker nema veze sa uplatom za Loto, uplata za Joker je nezavisna i u tom kolu je bila 1,2M, ali je očigledno bilo prenošenja iz bog-te-pita koliko kola...

mislim da ima, preneta je uplata bila i pretnodno kolo pa je bila oko 40m, a to kolo kad je izvucen 68M.

Link to comment

Ovako na preskok, Joker uplate su uvek izmedju 1 i 1.2m (100-120k kombinacija).

 

Fond za Joker i fond za Loto su dva različita džaka, nemaju veze jedan sa drugim...

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

опет кажем понављам, за варање је потребан и довољан услова наместити бубањ, давање некаквих цедуљица техничару или говорити водитељки које бројеве да изговара је на нивоу планова бондових противника, што би могло да прође да су у питању почетници, али са кзш-а испада да се ова екипа овим бави од 10 година па на више... једноставније ми је да поверујем да је у питању овај тропе, него да су овако пали у крађи

 

znaci ti mislis da sama lutrija stoji iza toga posto su oni narucili i imaju pristup tom bubnju. a gde onda idu te sve pare? ako idu na lazne racune nepostojecih ljudi, onda je i neka banka u tome. i verovatno audit kompanija.

 

ili to zadrzava drzava, kao vlasnik lutrije i koristi kao svaki drugi poreski prihod? 

 

ili je nesto trece. ali kako operu taj novac? jel moze neko da predlozi (believable) mehanizam?

Link to comment

Auuuuu ja sam puk'o skroz! :o

Meni ona uopšte nije ribetina nit' išta posebno - klasična vusplarka™

 

 

Moja zena kaze "seljacka lepota" kao da je to nesto lose :fantom:

 

n1491903740169892.jpg

Edited by Caligula
Link to comment

Jel si siguran da je tu kladionicu organizovala lutrija? Mislim da oni nikad to nisu radili, samo onu sportsku prognozu, ali tu nije bilo kvota.

 

Da, drzavna lutrija je bila organizator. Lutrija Vojvodine ili Narodna lutrija, kako se vec to tacno zvalo.

 

Kljucna greska im je bila sto su dozvolili kladjenje na povezane dogadjaje (bez prilagodjavanja kvota):

- Nigerija prolazi x Paragvaj prolazi x Spanija ispada (nakon sto pogodis prva dva, ovo sme da vredi samo 1.00, a njima nije toliko vredelo) x Bugarska ispada (takodje sme da vredi samo 1.00, njima nije)

 

 Uplatis svih sest mogucih kombinacija i imas siguran dobitak - koliki, zavisi od kvota koje su bile u odredjenoj grupi. Konkretno, kvota na Spanija ispada je bila 100 (!?).

 

Ogromne pare su izgubili, pa su nudili vansudsko poravnanje sa maksimalnom isplatom od pet hiljada dinara (1DM=~6.5din) po tiketu.

Edited by az67
Link to comment

Da, drzavna lutrija je bila organizator. Lutrija Vojvodine ili Narodna lutrija, kako se vec to tacno zvalo.

 

Kljucna greska im je bila sto su dozvolili kladjenje na povezane dogadjaje (bez prilagodjavanja kvota):

- Nigerija prolazi x Paragvaj prolazi x Spanija ispada (nakon sto pogodis prva dva, ovo sme da vredi samo 1.00, a njima nije toliko vredelo) x Bugarska ispada (takodje sme da vredi samo 1.00, njima nije)

 

 Uplatis svih sest mogucih kombinacija i imas siguran dobitak - koliki, zavisi od kvota koje su bile u odredjenoj grupi. Konkretno, kvota na Spanija ispada je bila 100 (!?).

 

Ogromne pare su izgubili, pa su nudili vansudsko poravnanje sa maksimalnom isplatom od pet hiljada dinara (1DM=~6.5din) po tiketu.

jbt. kakva memorija

:blink:

 

ovaj moj što je iskukao lovu igrao je na španiju da ispada, to je jedino čega se sećam

Link to comment

Ovako na preskok, Joker uplate su uvek izmedju 1 i 1.2m (100-120k kombinacija).

 

Fond za Joker i fond za Loto su dva različita džaka, nemaju veze jedan sa drugim...

Bio sam sad na sajtu i tek sad sam ubedjen da je muvacina nekog iz lutrije. Joker je uplacen  i to kolo standardnih 1.2M, ali nisu fizicki uplatili sudeci po fondu. Medjutim za razliku od prethodnog kola gde je uplata 44M za LOTO, to kolo (kad je izvucen JOKER) uplata je bila 68M za loto. Dakle 25M vise, a za 100% dobitak JOKERA treba 20M uplatiti. Kao da je neko tih 20M za JOKER prebacio kao uplatu za LOTO. Moguce da su knjigovodstveno to zamaskirali tj. tako na sajtu uradili, a u stvarnim knjigama drugacije. Uglavnom meni (malom perici) lici da je ubaceno 20M racunajuci na 100% dobitak jokera (34M), samo zbog fizicke neizvodljivosti kucanja te pare zavrsile u fondu za LOTO a ne joker. Jer da je na Joker uplaceno i prikazano bio bi izuzetan skok i bolo bi oci. Ostaje medjutim pitanje "grafike" tj. kako je bas izvucen joker i to prikazano gledaocima, jer po fondu je uplaceno oko 60.000 joker kombinacija. Mora se malo uci u to i istraziti, ali da je JOKER namesten to je 100%

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...