Jump to content
IGNORED

Igre na sreću i njihovo nameštanje (ovde je, nije, ovde je)


Frank Pembleton

Recommended Posts

trend je svakako rastući od 25 do 33 miliona što je bezmalo 30%

 Ako zanemariš to prvo kolo posle sedmice kad su uplate manje, trend ne podržava tezu "uplate rastu, svi trljaju ruke".

 

Od početka godine do sedmaje:

52 40 57 34 35 35 37 36 37 38 40 33 39 40 42 40 40 42 43 42 43 43 46 44 43 43 68 39 43 44 44 44

U prvom kolu očekivani dobitak oko 800k, u poslednjem nešto preko 2M.

Link to comment
  • Replies 460
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kud u maglu Simoviću

    28

  • rajka

    28

  • Skyhighatrist

    25

  • JozoMujica

    23

da. to su tad uradili i nikad više. mislim da je zajeb bio što nisu korigovali kvote posle prvog poraza španije od nigerije.

 

Zajeb se desio pre prvenstva i bila je fora da uplatis dinar na svaku od 24 ekipe i najmanji dobitak je bio 30 dinara, cini mi se da je Brazil bio najveci favorit. Ko je hteo da rizikuje mogao je da ne uplati na Iran, Saudijsku Arabiju, nase i ostale pacere pa da uzme malo vise. Trebalo im je nekolko dana da primete ovo ali se ne secam kako se zavrsilo sto se tice onih koji su vec uplatili.

 

 

Sto se tice kiksa sa Suzanom, njoj nekoliko loptica nije skliznulo u bubanj sa onih polica gde su poredjane pre izvlacenja i svi su to ignorisali pa posle sat izvlacili ponovo.

Link to comment

+1

 

Како је ико гледао у бројеве?

Auuuuu ja sam puk'o skroz! :o

Meni ona uopšte nije ribetina nit' išta posebno - klasična vusplarka™

Link to comment

Ja nisam nista napisao o verovatnoci da varaju, niti vidim kako bi to moglo da se izracuna. Samo sam pokusao da izracunam verovatnocu ovog konkretnog dogadjaja, a svako neka izvlaci zakljucke za sebe.

 

ali opet onda upadas u istu zamku kao neki ranije. verovatnoca "ovog konkretnog dogadjaja" je irelevantna, vazna je ukupna verovatnoca ovakvog dogadjaja. a ako je verovatnoca da operater pogresi veca od 0, onda je verovatnoca da ce nekad pogresiti asimptoticki priblizava jedan.

 

kome nije sasvim jasno, danas me je jedna forumasica podsetila dobrog primera (paralelnog ovom):

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Birthday_problem

 

sto se tice bolda, ako se slazes da verovatnoca da operater pogresi ne govori nista o verovatnoci da varaju, na osnovu cega onda da neko "izvlaci zakljucke za sebe" nakon sto mu ti izracunas verovatnocu da operater pogresi?

 

ako ista, pre mozemo izvlaciti takve zakljucke ako postavis pitanje ovako: Ako vec dodje do greske i operater ukuca neki random broj, koja je verovatnoca da ce isti broj biti slucajno izvucen posle? U ovom slucaju na 100 ovakvih dogadjaja mogli bi ocekivati ovakav ishod u proseku 3 puta. E tu onda moze svako da izvlaci zakljucak za sebe. 

Link to comment

Ja nisam nista napisao o verovatnoci da varaju, niti vidim kako bi to moglo da se izracuna. Samo sam pokusao da izracunam verovatnocu ovog konkretnog dogadjaja, a svako neka izvlaci zakljucke za sebe.

 

Вероватноћа да краду изражена у процентима је 100%

Link to comment

Od pocetka nesto nije bilo kako treba: voditeljka svo vreme pre nezgode gleda negde izmedju bubnja i kamere, kao da je imala suflera

Edited by ultra plasticni
Link to comment

Neko reče da je ova voditeljka zamena, da inače vodi neka druga?

(missim, kao da je bitno jbt :lolol:  )

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

ali opet onda upadas u istu zamku kao neki ranije. verovatnoca "ovog konkretnog dogadjaja" je irelevantna, vazna je ukupna verovatnoca ovakvog dogadjaja. a ako je verovatnoca da operater pogresi veca od 0, onda je verovatnoca da ce nekad pogresiti asimptoticki priblizava jedan.

 

OK, ne verovatnoca "ovog konkretnog dogadjaja", vec verovatnoca za bilo koji dogadjaj iste prirode.

 

Bold (i ostatak posta) - actually jesi u pravu.

 

OK, imamo verovatnocu 3/100 da se ovako nesto slucajno desilo pod uslovom da je operater slucajno pogresio. Postoji jos stvari koje bacaju sumnju na ovaj fejl:

- voditeljka je sama zbunjena, kao da se ovo nikada ranije nije dogadjalo

- smesan pokusaj vadjenja kada su prikazali sve loptice sa brojem 27

- odsustvo bilo kakvog pokusaja racionalnog objasnjenja i vadjenje na "hrvatski zlocesti softver"

 

Sto se mene tice, ja sam oduvek bio siguran da je loto namesten, ovo mi uopste nije potrebno kao dokaz. Ali u ovoj raspravi ti si odnela pobedu, da. :)

Edited by IndridCold
Link to comment

Leto je, loto igraju najredovnije nasi stariji sugradjani koji su se sa letom i raspustom razbezali po selima, vikendicama i morima. To donekle utice. Ovaj niz dole 52 i 57 miliona su novogodisnji i bozicni loto koji su skuplji i tada se vise igra, onaj od 68 bi mogao biti vaskrsnji. Osttalo raste od 34 do 44 to je 30% vise.

 Ako zanemariš to prvo kolo posle sedmice kad su uplate manje, trend ne podržava tezu "uplate rastu, svi trljaju ruke".

 

Od početka godine do sedmaje:

52 40 57 34 35 35 37 36 37 38 40 33 39 40 42 40 40 42 43 42 43 43 46 44 43 43 68 39 43 44 44 44

U prvom kolu očekivani dobitak oko 800k, u poslednjem nešto preko 2M.

Link to comment

meni je najsumnjivije što je i prilikom izvlačenja 27 i kad je upisan 21 u grafici uvek bio isti broj kombinacija koje su potencijalni dobitnici. što je tek nemoguće

Link to comment

OK, ne verovatnoca "ovog konkretnog dogadjaja", vec verovatnoca za bilo koji dogadjaj iste prirode.

 

Bold (i ostatak posta) - actually jesi u pravu.

 

OK, imamo verovatnocu 3/100 da se ovako nesto slucajno desilo pod uslovom da je operater slucajno pogresio. Postoji jos stvari koje bacaju sumnju na ovaj fejl:

- voditeljka je sama zbunjena, kao da se ovo nikada ranije nije dogadjalo

- smesan pokusaj vadjenja kada su prikazali sve loptice sa brojem 27

- odsustvo bilo kakvog pokusaja racionalnog objasnjenja i vadjenje na "hrvatski zlocesti softver"

 

Sto se mene tice, ja sam oduvek bio siguran da je loto namesten, ovo mi uopste nije potrebno kao dokaz. Ali u ovoj raspravi ti si odnela pobedu, da. :)

 

da, to ok. ja sam uopste upala u pricu kada je verovatnoca pogresno racunana, cisto sa matematicke strane. za ovo ne kazem da nisi u pravu. i mislim jbga, cak i kad pogledas verovatnoce, moguce je da je onako kako lutrija kaze, ali nije uopste verovatno kako god da uzmes. daleko od toga da ih branim.

Link to comment

Mislim da ima dvadeset godina kako mi ćale redovno igra loto iz nedelje u nedelju. Za sve to vreme tri puta je nabo šesticu koja ni jedan put nije bila vrednija od hiljadu evra.

Svako kolo posle njegovog dobitka šestica bi iznosila nešto između 10 i 12 hiljada evra.

 

#truestory

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...