Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Serie A 2015/16

Featured Replies

Kad krece liga?

  • Replies 1.4k
  • Views 81k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dvacet idrugog. 

 

Inace, sinoc Milan osvojio prvi trofej u sezoni, TIM Cup. Savladani Inter i Sassuolo na penale. Sassuolo dobio Intera 1:0. 

 

Na redu su Birra Morreti i Trofeo Berlusconi.

Jel ste doveli Kalinića?

Miha :Hail:

Jel ste doveli Kalinića?

Izgleda da jesmo, mada jos nije zvanicno. Kaki je on? Ne sjecam se da sam ga nesto puno gledao.

  • Author

Mani Kalinica, izgleda da ce Sampa ima trident Cassano - Baloteli - Muriel. Jedva cekam :D

Meni se jako dopadao dok je igrao za Hajduk. Oni su ga prodali u Blackburn gde je protraćio dve godine, dobro se pokazao u Dnipro-u nakon toga. Tehnički je doteran napadač i uglavnom daje golove nogom (desnom, mada i levu koristi). Ne bi trebalo da bude loša kupovina.

Arsene je nedavno imao zanimljiv osvrt na nerazvijanje vrhunskih stopera i napadaca, to nije samo boljka Italije, uz akcentiranje pas-igre kao "krivca". Moglo bi se izvuci zakljucak da je tiki-taka uzela svoj danak i raznorazne lazne devetke i veznjaci kao stoperi u sampionskoj Guardiolinoj Barci i Del Bosqueovoj Spaniji.

Dvacet idrugog. 

 

Inace, sinoc Milan osvojio prvi trofej u sezoni, TIM Cup. Savladani Inter i Sassuolo na penale. Sassuolo dobio Intera 1:0. 

 

Na redu su Birra Morreti i Trofeo Berlusconi.

Гледао сам данас репризу ... Интер изгледа очајно.

Trofej Berluskoni je kruna sezone

Arsene je nedavno imao zanimljiv osvrt na nerazvijanje vrhunskih stopera i napadaca, to nije samo boljka Italije, uz akcentiranje pas-igre kao "krivca". Moglo bi se izvuci zakljucak da je tiki-taka uzela svoj danak i raznorazne lazne devetke i veznjaci kao stoperi u sampionskoj Guardiolinoj Barci i Del Bosqueovoj Spaniji.

Moze neki link? Zvuci kao suvislo objasnjenje.

  • Author

Fala.

Ima logike ovo sto kaze Profa™, donekle, ostalo deluje kao lament nad necim davno prevazidjenim. Sto je cudno s obzirom od koga dolazi, nikad ne bih rekao da ce on zaliti sto je manje krezubih stopera i centarforova. Cudno.

Mada mislim da je obicna fudbalska evolucija u pitanju, prosta trka u naoruzanju. Ako imas stopere koji znaju lopte lakse ces da se oslobodis presinga i lakse ces da pocinjes napade. Ako imas centarfora koji je takticki i tehnicki dovoljno potkovan naravno da ces ga koristiti u gradjenju napada spustanjem u sredinu. Razlog sto manjka vrhunskih na tim pozicijama je sto je mozda i potreban najraznovrsniji skill set da bi se tu igralo na najvisem nivou. Otuda i ova poplava veznjaka i krilnih igraca, ispade da je najlakse stvoriti takve.

 

@ Indrid

Jako je znacajan luksuz B tim. Kad pogledas sastave Spanije i Nemacke koji su osvojili dva poslednja svetska prvenstva vidis da su gotovo svi igraci igrali u B/II timovima. Izuzetak je jedino nekolicina onih koji su otisli jako rano u EPL. Mnogo su manje sanse da takvi igraci propadnu jer igraju u klubu koji ima direktan interes od njihovog razvoja. Ovako posaljes mladog, jos neformiranog igraca na pozajmicu u neki Como ili Yeovil, on tamo igra pod ko zna kakvim trenerom, u ko zna kakvom sistemu i pritom mora da se za mesto izbori sa nekim premazanim matorim kukama. Ako klub nema direktnog finansijskog interesa od toga (50/50 ili opcija sa uvecanom kontraopcijom) onda ce ga zakucati na klupu i koristiti ga samo ako nema drugog izbora. Gomila nasih klinaca je obecavala u primaveri i onda je propala u Serii B ili C. Jednostavno stvari tako funkcionisu.

Mogu samo da zamislim kakva bi blagodet bila imati B tim u Italiji. I da ga vodi Zeman, naravno  ^_^

Edited by crtamOrasi

Fala.

Ima logike ovo sto kaze Profa™, donekle, ostalo deluje kao lament nad necim davno prevazidjenim. Sto je cudno s obzirom od koga dolazi, nikad ne bih rekao da ce on zaliti sto je manje krezubih stopera i centarforova. Cudno.

Mada mislim da je obicna fudbalska evolucija u pitanju, prosta trka u naoruzanju. Ako imas stopere koji znaju lopte lakse ces da se oslobodis presinga i lakse ces da pocinjes napade. Ako imas centarfora koji je takticki i tehnicki dovoljno potkovan naravno da ces ga koristiti u gradjenju napada spustanjem u sredinu. Razlog sto manjka vrhunskih na tim pozicijama je sto je mozda i potreban najraznovrsniji skill set da bi se tu igralo na najvisem nivou. Otuda i ova poplava veznjaka i krilnih igraca, ispade da je najlakse stvoriti takve.

 

+1

Jednostavno, fudbal je evoluirao, i promjenili su se i igraci i igra. Rjetki su uopste stoperi starog tipa, a kamoli vrhunski takvi stoperi. Ne znaci da su sad [znacajno] losiji. 

  • Author

Da, nisu losiji, samo su drugaciji. A drugaciji su jer su prioriteti u igri drugaciji.

 

edit: Samo da se zna kakav je car Sabatini, Dzeko je dosao na pozajmici za 4 miliona sa, pazsad, mogucnoscu otkupa za jos 11 :Hail:

 

I ode legendarni Mbiwa u Lyon. Covek koji nije postigao gol 4 sezone, a onda zveknuo najsladji i najvredniji (oko 50 miliona).

 

 

:Hail:

 

Da nema redovne brainfartove na po 30 minuta bio bi jebeni Desailly  :lolol:

Edited by crtamOrasi

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.