Jump to content
IGNORED

Serie A 2015/16


crtamOrasi

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crtamOrasi

    241

  • John Coltrane

    212

  • MiddleClass

    198

  • gervasius twinkleminkleson

    121

Nema sanse da je samo 15 miliona, prije da je negdje 20-25 nemoguce da mu nije porasla cijena posle dobre polusezone. Kod Fiorentine je bilo milion + 18 otkupna.

Link to comment

Zato sam i pitao, negde sam naleteo na 5+15, a znam da je Fiorentina imala veću opciju. Malo je 5+15 za Salaha, makar kada se uporedi sa igračima sličnog kvaliteta.

 

FFP bi trebalo što pre ukinuti ili makar izmeniti. Ove silne pozajmice + otkupi ugovora su prilično dojadili i najviše štete igračima.

Link to comment

Pa zaradice nesto (na ovo ide i neka kinta od pozajmice Violi), al nije iznenadjenje ako ne dupliraju pare. Ni Sabatini nije mutav, za nekoliko sezona u Romi preplatio je tacno 2 igraca (dosta specificne okolnosti kod oba), ostalo je bila suva pregovaracka majstorija.

Link to comment

^

Ma nije Sabatini kriv, Milan je sam naduvao cenu totalno nepotrebno.

A da nema bas valjanih stopera u ligi nema. I dalje su one juventusove mumije klasa iznad ostalih, mada deluje i da je Inter dobar tu od ovog leta. Ko ostaje jos od boljih? Rugani, De Vrij, Castan, Manolas, Gonzalo i Glik i to je to. Jako tanko.

Link to comment

Da u jebenoj Italiji nema štopera. O tempora, o mores. Ume li neko da mi objasni kako je do toga došlo, mislim, meni je to fascinantno da se takva tradicija toliko uruši. Mora da postoji neko objašnjenje.

Link to comment

Pa generalno, u Italiji je manje kvalitetnih igraca, ne samo stopera. Jednostavno, takva generacija dosla [sto se italijanskih igraca tice], plus manjak para za kvalitetne strance. Ali mislim da situacija nije bas toliko lose, ni u Italiji ni vani, sto se odbrambenih igraca tice. Samo se danas igra drugacije nego u doba Baresija i ekipe, danas su odbrane postavljene visocije, najbolji igraci igraju 'izmedju linija', nema previse klasicnih spiceva koji stoperima sluze kao referenca koju brane, vec se brani prostor...

 

Opetkazemponavljam, u Italiji jeste manjak kvalitetnih igraca, ali ne mislim da je sad neki poseban trend sto se odbrane tice. 

Link to comment

Ne pije mi to vodu. Evo, Juventus ima Chiellinija, koji spada u solidne stopere italijanske fudbalske skole. Da li bi takav igrac dosao kao kec na deset svim odbranama u Seriji A (a i sire)? Mislim da nema nikakve sumnje. Zasto ga nijedan klub nije razvio? E to je pitanje za razmisljanje.

 

Nije Italija Crna Gora pa da joj se zalomi "losa generacija". To je velika zemlja u fudbalskom smislu, 70 miliona stanovnika, talenata ne moze da manjka. (Mada znam da se sa time neces sloziti.) Zato sam siguran da je problem pre sistemske prirode. Negde se ta nit izgubila, negde se zakazalo sa prenosenjem tradicije, a gde i kako, djavo bi ga znao.

 

Ne kazem, mozda si ti u pravu i mozda je sve tako jednostavno kao sto ti kazes, ali se meni prosto ne cini tako.

Link to comment

Jako dobar Sefov post, mada nije uzeo u obzir cinjenicu da je problem sto nacionalnost bar 10 najboljih stopera (a takvih ce biti kakav god fudbal da se igra) nije italijanska. Ali je dao odgovor zasto je to tako. Italijanski klubovi vec dugo ne izbacuju klasu na bilo kojoj poziciji, pa i onde gde su tradicionalno bili najjaci, jednostavno su u debelom zaostatku.

Mislim da je aspekt koga mnogi zanemaruju, a koji donosi ogromnu prednost, nepostojanje B timova. Dve fudbalske nacije koje imaju taj luksuz dominiraju svetskim fudbalom.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...