Jump to content
IGNORED

Sva vaša Windows 10 pitanja idu ovde


Recommended Posts

Moje jedno pitanje, na bordovima za Win 7 je bilo: gde je snimljena ova tema. Niko nije znao. Nikada.

 

2018win1001.jpg.809065277485204a307c26d9a2593f23.jpg

 

Pa sam našao. Kyoto, Arashiyama. I lično otišao tamo da sam napravim 100-nak slika.

 

2018win1002.jpg.c8a605ca552fb047e6268cb77c892256.jpg

 

Ili je Microsoft postavio kameru da slika na svaki minut tokom 7 dana ili je to neko ko im je prodao sliku uradio. Meni je nije bio tako lep dan.

 

National Geographic magazin, poznat po odličnim fotografijama, da bi objavio 5 slika, mora da ih odabere od 15,000 raspoloživih.

Link to comment
3 minutes ago, Mil@n said:

Jap, bio sam tamo. :D

 

kako se zove mesto? Gde su ti bambusi? I ja sam mislio da sam bio, dok nisam stvarno našao baš to mesto. Nije onaj prolaz, javna ulica, sa nepotkresanom ogradom.

Link to comment
9 minutes ago, Mil@n said:

Moguće.

 

Znam da je ne samo moguće nego i tačno.

I ja sam prvo mislio da sam baš tu bio, bio sam tamo gde si ti bio.

Nije bilo to pravo, kopkalo me je toliko da sam otišao u Kyoto opet, baš da to mesto nađem. 

Link to comment

upravo mi izleteo y2k bug u vindozu, po prvi put

 

Modified: ‎Thursday, ‎March ‎15, ‎2096, ‏‎8:47:26 AM :laugh:

 

u pitanju je doc file, napravljen u vordu 6.0 koji otad nije bio diran

Link to comment
On 1/13/2018 at 1:37 AM, Anonymous said:

 

Da, treća, oni to zovu 'major update' i smara, pošto ništa ne pita, u sred hitnog posla se uvali kao običan apdejt, resetuje sistem i onda krene opako da gnjavi. Neke moje prijatelje u jednoj štampariji su ojadili sa prošlim apdejtom, ljudi su probili rokove zbog jebenog apdejta. Pri tom ostavi 20 gigabajta smeća, jedino disk cleanup to ume da ukloni na lagan način.

 

Ja sam to rešio tako što sam skinem taj apdejt i ručno ga instaliram, ne želim da me majkrosoft iznenadi u sred važnog posla.

 

 

Ma.. auto update je uključen, nemam vremena da se bavim ručno. Bude kasno da reagujem kada već krene da DL.

 

Inače, već od prošlog update insistiraju na tome da W10 nije OS već "Service" i da će se ovako često dešavati.

 

Interesantno je, takođe, to što nemaju jasan odgovor na to kako sačuvati ovakav legalni W10 ako crkne neki deo hardvera, naročito MB.

Link to comment
14 hours ago, Tale said:

Interesantno je, takođe, to što nemaju jasan odgovor na to kako sačuvati ovakav legalni W10 ako crkne neki deo hardvera, naročito MB.

 

To lepo fukcioniše od Redstone 2 i to čak za OEM verzije, koje su nekad bile isključivo vezane za hardver.

 

https://www.windowscentral.com/how-re-activate-windows-10-after-hardware-change

 

Ja uspeo pre neki dan sa OEM verzijom kupljenom za 5 evra na ebay. Sad je Windows zauvek registrovan na moje ime. Čak sam ga reinstalirao za pola sata sa lokalnim korisničkim imenom i nije mi ni tražio da unesem serijski broj, automatski se aktivirao.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...