Jump to content
IGNORED

Sva vaša Windows 10 pitanja idu ovde


Recommended Posts

10 hours ago, kiki said:

Imam problem na sestrinom računaru (samo da napomenem da radim preko team viewer-a, pa sam samim tim razdraženija).

 

Naravno, Office je narodni, ali godinama radi kako treba.

 

+1 :)

Link to comment

Bootuje mi win 10 tipa 5 minuta na mašini na kojoj bi to trebalo da traje tipa 15 sekundi.


Vidim da nije redak problem, probao neke osnovne predloge za rešiti ali mrka kapa. 

Ako neko ima rešenije, shoot.

 

Link to comment

Ne verujem da je do diska, SSD je u pitanju, i to nov. U normalnom radu zakiva.

 

Nisam probao u safe modu.. Ali nisam siguran da je boot sequence isti u safe modu kao u običnom.. Možda neko zna bolje.

 

Na netu ima gomiletina ljudi sa istim problemom. Na ovim kao stručnijim forumima ljudi odlepljuju na win 10.

Link to comment
3 minutes ago, Mil@n said:

 

Na netu ima gomiletina ljudi sa istim problemom. Na ovim kao stručnijim forumima ljudi odlepljuju na win 10.

Neki dan, kolegi, posle update-a su prestali da rade programi... Jednostavno ništa ne radi ni iz command prompta se ne može izršiti nijedna komanda, bukvalno ništa...

 

Izguglamo šta je, naravno...

 

Pazi sad, jednostavno, posle update je ukinuo korisniku privilegije da pokreće programe i ne mogu se vratiti... Šta da radi? Idi u safe mod, tamo još može da se pokrene command prompt i ponešto radi, kroz command prompt napravi novog usera, daj mu admin prava i sve preseli kod tog novog usera, jer nikad starog nećeš moći da oporaviš...

 

WTF!

Link to comment

Haha, odlično, dakle, napraviti još jednog usera za svaki slučaj...

 

Oko tog update-a najviše i pizde.. Ume da traje satima, kada krene ne možeš ga zaustaviti, i kojekakva sranja...

Link to comment
19 hours ago, Indy said:

probaj

 

 

 

 

 

 

Ovo je upalilo smo što nije /r, već /f. Dobila sam obaveštenje da sam preuzela kontrolu nad njim, ali ništa nisam uspela dalje da uradim. Čak sam uspela da stavim full control nad win32, ali opet ništa. Sestra će mi neko vreme raditi sa Libre office-om, dok ne nabavim novi office.

Link to comment
14 minutes ago, kiki said:

Ovo je upalilo smo što nije /r, već /f. Dobila sam obaveštenje da sam preuzela kontrolu nad njim, ali ništa nisam uspela dalje da uradim. Čak sam uspela da stavim full control nad win32, ali opet ništa. Sestra će mi neko vreme raditi sa Libre office-om, dok ne nabavim novi office.

 

Ako se Office redovno koristi ne vidim razlog i da se ne plati. 700 din je mesečno, a uključuje korišćenje na 5 računara i još dva prenosna uređaja (lako se proveri na MS veb strani koliko tačno uređaja), što znači i da troškovi mogu da se podele, ako je to kritična stavka, a pretplata se može otkazivati i produžavati.

Edited by Ras
Link to comment
 
Ako se Office redovno koristi ne vidim razlog i da se ne plati. 700 din je mesečno, a uključuje korišćenje na 5 računara i još dva prenosna uređaja (lako se proveri na MS veb strani koliko tačno uređaja), što znači i da troškovi mogu da se podele, ako je to kritična stavka, a pretplata se može otkazivati i produžavati.

A jel se to tako i plaća?
Svaki mesec platiš 700 dindži i miran si?
Link to comment

70 evra godišnje, 700 evra za 10 godina, nije uopšte jeftino, nego je deračina. Isto kao i krediti u našim bankama, sve to bajno zvuči na mesečnom nivou.

Link to comment
10 hours ago, Mil@n said:

Bootuje mi win 10 tipa 5 minuta na mašini na kojoj bi to trebalo da traje tipa 15 sekundi.


Vidim da nije redak problem, probao neke osnovne predloge za rešiti ali mrka kapa. 

Ako neko ima rešenije, shoot.

 

Probao sa iskjucenim fast boot-om? Meni je pravio druge probleme al mi se nesto cini da sam citao da moze da prouzrokuje spor boot.

 

edit: i ovima je to pod 1

https://www.makeuseof.com/tag/windows-10-slow-boot-issues/

Edited by katamaran
Link to comment

Gde da joj to kažem :). To je kućni računar, ponekad joj treba, sada baš hitno.

Kod mene na poslu neki imamo Office :), legalan, a neki imaju Apache (open ili libre office, nisam sigurna). Ljudi šize koliko je spor, a i kada me zovu da im nešto namestim, ja se ponekad pogubim. Aj tekst procesor i nekako, ali onaj tabelarni deo mi je užasan.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...