Jump to content
IGNORED

Sva vaša Windows 10 pitanja idu ovde


Recommended Posts

23 minutes ago, Anonymous said:

70 evra godišnje, 700 evra za 10 godina, nije uopšte jeftino, nego je deračina. Isto kao i krediti u našim bankama, sve to bajno zvuči na mesečnom nivou.

Ako neko koristi Office za posao, 700 evra za 10 godina je smešna suma.

Ako neko voli da piše pesme i vodi kućni budžet, to može i u Libre/Open Officeu.

Link to comment

Zašto bi neko plaćao 700 evra kad na MS-u košta 150$? Koristiš ga dve godine i isplatio si ga. Sve preko toga je ušteda.

 

Da ne pominjem ovo preko ebay-a sa prethodne strane, stvar je savršeno legalna.

Link to comment
5 minutes ago, Anonymous said:

Zašto bi neko plaćao 700 evra kad na MS-u košta 150$? Koristiš ga dve godine i isplatio si ga. Sve preko toga je ušteda.

 

Da ne pominjem ovo preko ebay-a sa prethodne strane, stvar je savršeno legalna.

Ma dobro, ne ulazim u to da li ga treba kupiti ovako ili onako, ali ako se koristi za posao, svakako ga treba kupiti.

 

Link to comment

Tu lopovsku cloud foru sa mesečnom pretplatom (MS i Adobe) su bili najavljivali još devedesetih, pa su ih svi opljunuli i onda su odustali, sad su valjda procenili da im se može, pošto su efikasno počistili konkurenciju.

Link to comment
2 hours ago, kiki said:

Ovo je upalilo smo što nije /r, već /f. Dobila sam obaveštenje da sam preuzela kontrolu nad njim, ali ništa nisam uspela dalje da uradim. Čak sam uspela da stavim full control nad win32, ali opet ništa. Sestra će mi neko vreme raditi sa Libre office-om, dok ne nabavim novi office.

 

Uvek vredi probati Quick repair (iz Control Panel/Programs and Features) ili Repair (u zavisnosti od verzije). To je kompleksan sistem, uvek nesto moze da pobrljavi. Ako i dalje imate CD, moze da se i reinstalira (prvo se skine postojeci). 

Link to comment
35 minutes ago, Anonymous said:

Tu lopovsku cloud foru sa mesečnom pretplatom (MS i Adobe) su bili najavljivali još devedesetih, pa su ih svi opljunuli i onda su odustali, sad su valjda procenili da im se može, pošto su efikasno počistili konkurenciju.

Ne razumem, kako to misliš lopovsku? Pa niko nije primoran da kupi softver, niti piše da ga naplaćuju 700 dinara a u stvari ga naplaćuju 1700?

Ne vidim gde je tu lopovluk, za razliku od korišćenja ukradenog softvera.

Link to comment

Ja sam pre 2-3 godine imao bolno iskustvo kupovine WIn i Officea za ženinu firmu, gde su mi sve živo nudili osim da platim jednom za uvek, koliko god da košta...

 

Jedva nakako ih ubedim da mi pošalju ponudu, ono 7* win i 7* office, toliko i toliko... Stalno su pokušavali da uvale to sa plaćanjem na mesečnom nivou, na godišnjem nivou,  a ako uzmete 10, a ne 7 onda vam je po komadu toliko i toliko jeftinije... Bukvalno, jedva sam na kraju iskamčio ponudu za ono što mi treba...

Link to comment
On 3/1/2018 at 10:27 PM, kiki said:

Imam problem na sestrinom računaru (samo da napomenem da radim preko team viewer-a, pa sam samim tim razdraženija).

Prilikom pokretanja worda pojavljuje joj se greška da win ne može da pronađe licencu, tako nešto. Pronašla sam da to ima veze sa Software protection properties-om koji treba da se restartuje. Dakle, jednostavno. Problem je što kada odem na services preko control panel-a i administrator tools-a i kliknem desnim klikom na software protection properties, meni su sva polja siva (start, stop, pause, resume, restart). Ok, kapiram da nalog nije administrator, ali proverom utvrdim da jeste. Onda pronađem da je problem što prvo sppsvc.exe fajl mora da se ubije u task manager-u. Pronađem ga tamo među services, ali njemu već piše stopping. Kada udarim desni klik da ga pokrenem i kliknem na start (tu može, nije  sivo), javi mi se greška "an instance of the service is already running". Onda pronađem da bi problem mogao da bude što u dozvolama za system 32 nije označeno "full control" i zaista nije. Kliknem na edit, ali ne mogu da označim kućice, sivo je. Da podsetim, korisnički nalog je i administrator (kliknula sam na u start meniju na ikonicu i piše ispod naziva i local account i administrator). Jbt.

Zaista sam se potrudila da sama pronađem rešenje, ali stvarno ne znam šta dalje da radim.

Naravno, Office je narodni, ali godinama radi kako treba.

 

mora da se reinstalira ofis. ne secam se napamet procedure, ali idi na MDL forum, tamo imas famozne alate i uputstva kako se koriste u slucaju koji si opisala

Link to comment
20 minutes ago, JozoMujica said:

Ne razumem, kako to misliš lopovsku? Pa niko nije primoran da kupi softver, niti piše da ga naplaćuju 700 dinara a u stvari ga naplaćuju 1700?

Ne vidim gde je tu lopovluk, za razliku od korišćenja ukradenog softvera.

 

Ja to kapiram kao lopovsku, ali dobro nije mi problem da drugačije formulišem, pa da to nazovem nepošteno, kvarno, kako god. Oni su se na ovaj način obezbedili da isti softver naplaćuju zauvek, a kad neko normalno kupi softver po punoj ceni, on ga može koristiti do smrti i gde su onda njihovi prihodi? Jedino da naprave novu, značajno bolju verziju i da privuku korisnike da to plate. Ali njima se jebe da to rade, kad mogu ovako. I onda periodično izbace isti softver samo mu malo ispremeštaju menije, ubace par gluposti i nazovu ga po godini izdavanja.

 

Sve to lepo funkcioniše dok god nema konkurencije.

Link to comment
1 minute ago, Anonymous said:

 

Ja to kapiram kao lopovsku, ali dobro nije mi problem da drugačije formulišem, pa da to nazovem nepošteno, kvarno, kako god. Oni su se na ovaj način obezbedili da isti softver naplaćuju zauvek, a kad neko normalno kupi softver po punoj ceni, on ga može koristiti do smrti i gde su onda njihovi prihodi? Jedino da naprave novu, značajno bolju verziju i da privuku korisnike da to plate. Ali njima se jebe da to rade, kad mogu ovako. I onda periodično izbace isti softver samo mu malo ispremeštaju menije, ubace par gluposti i nazovu ga po godini izdavanja.

 

Sve to lepo funkcioniše dok god nema konkurencije.

I promene format, ne značajno, ali taman toliko da te nervira...

 

Excel 2007 ima problem da čita Excel 2016, u nekim situacijama...

Link to comment
20 minutes ago, radisa said:

 

 

Excel 2007 ima problem da čita Excel 2016, u nekim situacijama...

 

Ima ovde neka uputstva, ako bude trebalo tebi ili nekom drugom: https://support.microsoft.com/en-au/help/924074/how-to-open-new-file-formats-in-earlier-versions-of-microsoft-office

 

Inace, ja mojim "seniorima" (penzionerima) cesto pri reinstalaciji instaliram Libre Office namesto MS Officea (ciji su CD/product key davno izgubili) i dosad se niko nije zalio. 

 

(Jedna zanimljivost, a mozda nekom i zatreba - Word u Office 2007 ne moze da otvori pdf fajlove, sto kasnije verzije rade normalno; OpenOffice Writer takodje ne moze, ali LibreOffice Writer edituje pdf bez problema).

Edited by Indy
slovca
Link to comment
1 hour ago, Anonymous said:

 

Ja to kapiram kao lopovsku, ali dobro nije mi problem da drugačije formulišem, pa da to nazovem nepošteno, kvarno, kako god. Oni su se na ovaj način obezbedili da isti softver naplaćuju zauvek, a kad neko normalno kupi softver po punoj ceni, on ga može koristiti do smrti i gde su onda njihovi prihodi? Jedino da naprave novu, značajno bolju verziju i da privuku korisnike da to plate. Ali njima se jebe da to rade, kad mogu ovako. I onda periodično izbace isti softver samo mu malo ispremeštaju menije, ubace par gluposti i nazovu ga po godini izdavanja.

 

Sve to lepo funkcioniše dok god nema konkurencije.

 

Upravo to.

 

Oni koji su kupili legalno CS6 paket će biti srećni još godinu-dve-tri, dok ne postane potpuno obsolete. Sa CC paketom na pretplatu si osuđen da jedeš sva nova govna koja izbace i nema biranja.

Link to comment

Isplativost pretplate zavisi od kvaliteta usluge, proizvoda, podrške i naravno cijene. Ja sam htio da budem uredan korisnik PS, plaćam creative cloud pisljivih $10/m (fotosop, lightroom, 20g storage, malo li je) prije svega jer je dobra ponuda i nov softver uvijek, međutim ne daju mi to u Bosni. Tih par gluposti sto dodaju periodicno zaista znaju da budu korisni, ubrazaju određene zadatke i sam posao, ali problem je cimanje koliko problema izrode svakim nekim apdejtom. Na adobe forumima je pravi haos, samo kukaju da nista ne radi kako treba, a 70% korisnika su fotografi amateri koji gutaju sve što im podrška servira, nerijetko downgrade na prethodnu verziju ili neku skriptu koja ce za prvu ruku rijesiti problem, do nekog novog apdejta, tako da adobe zabole uvo. Ja sam promijenio narodne cs, cc15 i sad cc17 gdje koristim i cloud, pogaseni apdejti, nikad nikakvih problema. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...